Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tagadják a természettudo...

Miért tagadják a természettudományok annyira Isten létezését?

Figyelt kérdés
Van rá valami bizonyítékuk, hogy nincs? Elvégre még a Földről is alig tudunk valamit...
2008. júl. 26. 15:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
98%

Maga a természettudomány nem tagadja Isten létezését, egyszerűen nem foglalkozik ezzel a témával. Ez a teológia feladata. Lehet, hülye példa, de pl. a fizika nem tagadja Jókai létezését sem, attól még, hogy nem ezzel foglalkozik...


A tudósok között pedig megtalálhatóak a kőkemény ateisták éppúgy, mint a legfundamentalistább hívők. Ez az egyes embereket jellemzi, nem magát a tudományt.


Szerintem ez így van rendjén. A világ működése valóban leírható törvényekkel, és az egyén, és nem a tudomány feladata annak eldöntése, hogy ezt Isten munkájának fogja-e fel.

2008. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

100 %-ban egyetértek az előttem szólóval. Stephen Jay Gould a vallást és a tudományt Non-Overlapping Magisteria -nak nevezte, tehát azt fejezte ki, hogy egymástól eltérő az a terület, amivel foglalkoznak.


Én úgy tapasztalom, hogy bármikor a hitből kiindulva akar valaki természettudományos munkát létrehozni nagyon melléfognak --> ilyen a kreácionizmus


De azt is, hogyha egyes természettudósok (nem mindenki ilyen) a tudományból akarnak ateizmus levezetni, ők is melléfognak --> ilyen pl. Richard Dawkins

2008. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
28%

"Én úgy tapasztalom, hogy bármikor a hitből kiindulva akar valaki természettudományos munkát létrehozni nagyon melléfognak --> ilyen a kreácionizmus"


A többivel egyetértek, sőt az egésznek a "szellemével" is.

De ez az megállapítás elég elnagyólt.


Mert a "Kreacionisták" egy nagyon tág gyüjtőszó.

Nem mindenki hisz a szó szerinti 6/24 órás teremtésben.


Neked is azt a "vallás" csoportba tartozó kérdést ajánlom, aminek az a címe: "Mi van, ha a teremtés és az evolúciós ősrobbanás nem zárja ki egymást"


Ott pontosan le van írva, hogy a bibliai teremtés beszámoló egyezik-e a modern természettudományokkal.


Tudom, sok embernek az sem lenne bizonyíték, ha a Teremtő meghuzgálná a füleit mondván: - Itt vagyok! Ez nem "csak" hit kérdés, beállítottság kérdés is.


Pont Dawkins egy jó példa rá, mennyire el lehet vetni Istent.

Valami olyasmit írt, hogy ha a Mária szobor integetne, akkor se higgy a csodában, az atomok véletlen játéka csupán.


Az a baj, hogy a hívőket azon nagy tömegeket számláló egyházakról ítélik meg, akik nagy része, sajnos ki kell mondani - bigott vallásoskodó, aki szertartásszerűen gondolkodás nélkül hisz, magyarán hiszékeny.

TISZTELET A KIVÉTELNEK, eszemben sincs megbántani senkit.


De ezért van, hogy hogy ezen tömegeket szinte vakon fel lehet használni a történelemben bármire.

2008. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!