Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten formálta a lelkünket...

Ha Isten formálta a lelkünket akkor miért hasonlít a személyiségünk a szüleinkéhez?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 14:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Mert a szüleid a saját elvei szerint neveltek téged.
2014. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

:DDDDD

Nem hasonlít.

2014. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A lélek? Az mi? Elmagyaráznád?
2014. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Isten csak az első emberpárt alkotta személyesen a többi ember szaporodás útján jött létre, és így örököltük a szüleink tulajdonságait.
2014. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 nagylzs ***** válasza:
Talán mert a lélek és a személyiség két különböző dolog
2014. ápr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szelleted (szellemed) vagy önvalód van Istentől, miközben a személyiséged, az éned az élete(i)d folyamán alakítod és alakíttatik.

Igaz, amit az 1. válaszolt.

2014. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andaolo válasza:
Valoban a lelek es a szemelyiseg ket kulonbozo dolog. A szemelyiseget pedig a szulok elvarasai -negativ vagy pozitiv iranyba- nagyban formaljak.
2014. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én úgy tudom ezt elképzelni, hogy a genetikánkat ő alakítja, mennyi legyen ebből a szülőnkből/rokonunkból bennünk aszerint, hogy milyennek szeretne bennünket látni/mi az életfeladatunk.Ő akarja azt, hogy olyanok legyünk amilyenek,de nem érdemes ezt csak a lélekre lebontani. Ha érdekel, bővvebben is kifejtem priviben...
2014. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

" Én úgy tudom ezt elképzelni,.."

Jól mondod, te így képzeled, hiszed, ez a reményed, vágyad..., de ez nem tudás, különösen nem bizonyított tudás. Ez a nagy büdös semmi!

2014. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
76%
Filoszmen, a kérdező válaszokat várt a kérdésére, én csak leírtam a véleményem. Menj máshova trollkodni!
2014. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!