Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért egy könyvet próbálnak...

Miért egy könyvet próbálnak követni a vallásosok (keresztények), amikor az élő Istenbe hisznek?

Figyelt kérdés

Tudják, hogy van egy élő igaz Isten, aki teremtett mindeneket, aki tudta nélkül nincs semmi, ami van, és ez az élő egy igaz Isten nem szól, nem hív, nem kommunikál, csak egy ezeregyféleképpen értelmezett könyv által?


Hívő vagyok én is, kérlek Titeket, a nincs Isten, és hasonló "okosságoktól" kíméljetek meg.


Sokszor úgy veszem észre, egy ateista humánusabb, elfogadóbb tud lenni, mint egy keresztény, akinek az első érvrendszeri pontja, hogy a Bibliában az van, hogy... Ahelyett, hogy a szívébe nézne. Az áhított Biblia sem mond mást, minthogy azt tedd a másikkal, amit te szeretnéd, hogy veled tegyen. Kétezer éve tesszük tönkre mi keresztények Krisztus kegyelmi hírnevét az ítélkezésünkkel. Krisztus kegyelmes volt, sok (nem mindegyik!) keresztény ítélkező. Miért van ez? A Biblia ezerféle- és félremagyarázása, vagy az emberben alapvetően benne van az ítélkezés, tehát a feljebbvalónak képzelt uralkodás? Hiszen az ítélkezés szerintem az, hogy többnek, jobbnak képzelem magam a másiknál, akinek megmondhatom, hogy mit tegyen. Vagy nem?


2014. ápr. 26. 16:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondjátok, hogy a Biblia nekünk íródott, hogy megtudjuk az igazságot. De mi az igazság? Ugyanis, ha megkérdezek száz felekezetet, százféleképpen értelmezik. Isten igazsága ennyire szerteágazó? Ha megkérdezek egy Jehova tanúját, azt mondja, hogy ők értelmezik jól, ezért járnak házról házra, mert ez fontos, ha megkérdezek egy adventistát, azt mondják, hogy ők értelmezik jól, ezért tartják meg a szombatot, és tartózkodnak a húsevéstől, amit a Tanúk nem tartanak meg. Miről beszéltek? Ez az igazság? Nekem adatik egy igazság a Bibliából, neked egy másik ellenkező ugyan abból a Bibliából? És mindkettő mit csinál? A Bibliát, mint kőtáblát üti a másik fejét.


Én is adok nektek egy idézetet a Bibliátokból:


Jn 5,39 Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;


Kutatjátok, olvassátok, betartjátok, pedig nem szólnak semmi másról, csak Jézusról. Vagy ha nem így van, akkor Jézust hazugnak neveznétek?


Szerintem nem teszünk semmi mást, a sok száz felekezettel együtt, hogy újra meg újra leszakítunk a tudás fájáról, de az élet fáját meg sem látjuk. Idézünk, idézünk, idézünk, tanulmányozunk, fejéhez vágunk belőle, idézünk, tanulmányozunk, üdvkérdést csinálunk a Bibliaismeretből, mintha Krisztus előtt állva levizsgáztatna Bibliaismeretből. Máté 25-ben van leírva, amikor fehéren-feketén elmondta, hogy mi szerint leszünk megítélve. Na, abban egy mondatnyi Bibliaismeret sem volt. Csak aszerint, hogy a másikkal mit tettünk. Krisztus kegyelmes, könyörülő volt. Ha ez vagy, üdvösség, ha nem, akkor nem. Tök mindegy, hogy hány Biblia verset tudsz, vagy hányszor olvastad el, hány napot jártál házról házra, vagy hány szombatot tartottál meg, vagy milyen húst ettél. Ha szeretet nincs benned, semmi vagy.

Én kereszténynek vallom magam, ha kérdezik, bár jobban szeretem azt mondani, hogy a horoszkópom a Bárány, de mégis rosszul vagyok a Bibliaidézetektől. Amikor van egy kérdés, amihez köze nincs teológiai témához, jön a keresztény, előveszi a kőtábláját, amire az van írva, hogy Biblia, és fellapozva elkezdi idézgetni. Van így más is?

2014. ápr. 27. 14:28
 12/20 anonim ***** válasza:

"Ha Krisztus hadakozott volna az Ószövetségi törvények ellen, nem töltötte volna be a róla megírt próféciákat. Aki azt mondja, hogy Krisztus nem értett egyet az ószövetségi törvényekkel, az pontosan azoknak a vádoló vallási vezetőket támogatja, akik Krisztust halálra adták, és gyűlölték mert [szerintük] megrontotta a törvényt."


Ki mondta,hogy vádolom Krisztust??? Ki mondta,hogy gyűlölöm??? Már megbocsájts,de ezt nem fogod rám húzni! Azt írtam,hogy ellentmondásos,mert Krisztus nem értett vele egyet.


"Valójában a megkövezés - mint halálbüntetés - sehol sem mondd ellent Krisztus tanításainak, hiszen a bűn zsoldja halál (Róma 6,23)."


"A házasságtörő asszony esete


8 Jézus felment az Olajfák hegyére, 2 de korán reggel ismét visszatért a Templom területére. Az emberek mind köré gyűltek, ő pedig leült, és tanította őket. 3 A törvénytanítók és a farizeusok odahoztak Jézushoz egy asszonyt, akit házasságtörésen kaptak. Középre állították, 4 és megkérdezték Jézust: „Mester, ezt az asszonyt tetten érték házasságtörés közben. 5 Mózes a Törvényben azt parancsolta, hogy az ilyet meg kell kövezni, hogy meghaljon. Te mit mondasz?” 6 Ezt azért kérdezték, hogy Jézust próbára tegyék, és vádolhassák valamivel. De ő nem válaszolt, csak lehajolt, és az ujjával írni kezdett a földre. 7 Mivel tovább kérdezgették, végül felegyenesedett, és azt mondta nekik: „Az dobja rá dobja erre az asszonyra az első követ, aki bűntelen!” 8 Majd újra lehajolt, és tovább írt a földre.


9 Ezt hallva, azok kezdtek elszállingózni. Először az idősebbek távoztak, majd egymás után mind eltűntek. Végül csak Jézus és a középen álló asszony maradt ott. 10 Ekkor Jézus felegyenesedett, és megkérdezte: „Asszony, hol vannak a vádlóid? Senki nem ítélt el téged?”


11 „Senki, Uram” — felelte az asszony.


Jézus ezt mondta: „Én sem ítéllek el. Menj el, de többé ne vétkezz!"(János 8)


Tehát továbbra is kitartasz eme érvelésed mellett?

2014. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Csak hogy Jézus nem eltörölni jött a törvényt hanem betölteni.

S személy szerint be is töltötte, Ám a halálával lett a törvény érvénytelenítve, mert a Törvény vége Krisztus.

Vagy is a törvény nevelőként adatott a népnek Jézus haláláig, ennél fogva Jézus is be töltötte azt,


Mint írtam a halála az ami semmisé tette, a keresztények már nem ezen törvény alatt vannak, ha nem Jézus új parancsolata alatt. Egyébként sem tudták teljesen betartani, ezért kellettek az áldozatok.

2014. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 a0511 ***** válasza:

Én sokszor az ateistákat arrogánsnak és önteltnek találom, amikor Istenről beszélnek. Olyan ateistával még nem találkoztam, aki ennyit mondott volna: "Én nem hiszek, de ha van is Isten, én még nem találkoztam vele..." Milyen jó lenne egy ilyen emberrel beszélgetni!


Aki egy a Bibliát és nem Jézus tanítását követi, annak a hite hamis. Én így ítélem meg, persze nem állíthatom, hogy biztosan igazam van. A Bibliát nem a Mennyországból kaptuk faxon, emberek írták és állították össze több mint 100 évvel Jézus halála után. A rengeteg fordítás, kihagyott részlet további torzítást eredményezett. Sok kivetnivalót találok benne és is.


De ha a Biblia nics, akkor Jézus tanítása sem maradt volna fent ennyi időn át. Lehet, hogy sok hülyeség van benne, de a lényeget a mai napig közvetíti. De tény, ha jó erősen meg akarod alapozni a hited, akkor alaposan ízekre kell szedned. Én úgy gondolom, hogy egy érett hívő ember ma már nem hisz a hét nap alatt lezajló teremtésben és mégsem kell emiatt Istent megtagadnia...

2014. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Tisztelt 14:35-ös válaszoló!


Te az alábbi kérdést tetted nekem fel:


"Tehát továbbra is kitartasz eme érvelésed mellett?"


A válaszom, határozott igen. A házasságtörő nő esetéről szóló történetetben a felszínes olvasók valóban azt láthatják, hogy Jézus nem értett egyet Mózes törvényeivel, azonban ha alaposabban átnézzük ezt a történetet - egyesek meglepetésére - Jézus éppen a törvénnyel összhangban cselekedett. Éppen ezért, majd ezt az esetet szeretném alaposabban is megvizsgálni. Mielőtt azonban erre rátérnék, szeretnék rámutatni arra, hogy exegézised alapvetően hol elfogadhatatlan számodra.


Ezt írod:


"Ki mondta,hogy vádolom Krisztust??? Ki mondta,hogy gyűlölöm??? Már megbocsájts,de ezt nem fogod rám húzni! Azt írtam,hogy ellentmondásos,mert Krisztus nem értett vele egyet."


Azt nem mondtam, hogy gyűlölöd Krisztust, csak arra akartam rámutatni, hogy amit vallasz róla, az tökéletesen megfelel a Jézus korabeli vallási vezetők felfogásának. Ők is is ezt mondták, csak velük kapcsolatban talán úgy lehetne kifejezni, hogy szerüntük "törvényt rontott", vagy "nem tiszteli a törvényt", ami lényegében szinonímája annak, hogy "nem értett vele egyet". Valóban is van? Nézzük meg!


"És monda nékik: Ezek azok a beszédek, melyeket szóltam néktek, mikor még veletek valék, hogy szükség beteljesedni mindazoknak, a mik megirattak a Mózes törvényében, a prófétáknál és a zsoltárokban én felőlem." (Luk 24,44)


Jézus itt utal azokra az ótestamentumi próféciákra, amelyek a Messiással kapcsolatosak. Ebből van jó sok, most csak azokra szeretnék rámutatni, amelyek az eljövendő Messiásnak a törvénnyel való kapcsolatát mutatják be. Kb 1000 évvel korábban Krisztus fellépése előtt ez a messiási prófécia hangzott el:


"Akkor azt mondtam: Ímé jövök; a könyvtekercsben írva van felőlem, Hogy teljesítsem a te akaratodat; ezt kedvelem, én Istenem, a te törvényed keblem közepette van." (Zsolt 40,8-9)


Ez a messiási prófécia világosan bizonyítja, hogy a Messiás örömmel fogga betölteni a törvényt, amely "keble közepette van". Ha ehhez még hozzávesszük Ésaiás próféciáit, miszerint az eljövendő Messiás "törvényt beszél a népeknek." (Ésa 41,1), vagy hogy a törvényt "naggyá teszi és dicsőségessé" (21. vers), akkor nem sok marad abból az állításodból, hogy Jézus ezekkel a törvényekkel nem értett egyet. Mert senki sem beszél olyanról, amivel saját maga nem ért egyet, még kevésbé teszi naggyá és dicsőségessé. Olyanokat meg pláne nem mondd róla, hogy a "keble közepette van". Márpedig a Messiásnak a törvényhez való viszonya, amelyet az próféták megjövendöltek teljesednie kellett, az összes többi jövendöléssel együtt, Jézus szavai szerint "szükség" (Luk 24,44). Ha azonban azt állítod, hogy Jézus nem értett egyet a törvénnyel, akkor tagadod a messiási próféciák beteljesedését is. Még annyit megjegyeznék, hogy az (Ésa 42,21) és a (Zsolt 40,8) szakaszban a héberben a תֹּרָה תּוֹרָה(tóráh tôráh) kifejezés található. Ez a kifejezés nyilván ismert. A héber kánonban a "Tóra" a szent iratok első nagy gyűjteménye, amely Mózes 5 könyvét foglalja magában. Vagyis Jézusnak a próféciák szerint a Tórát - amelyben található a megkövezésre való parancs is - kellett naggyá és dicsőségessé tenni, és az van a keble közepette is. Ezek után nézzük meg a házasságtörő asszony történetét.


---------------------------------------------


Erről nem akarok most külön kisregényt, szavankénti kommentárt írni, úgyhogy nagyon röviden összefoglalom:


Először a férfiak, akik Jézushoz vitték az asszonyt, farizeusok, és írástudók voltak (Ján 8,3). Ezek a férfiak folyton azzal voltak elfoglalva, hogy Jézust tőrbe csalják, így nyilván ez a szándékuk itt is. Ha Jézus kimondja a halálos ítéletet az asszonyra, akkor törvénysértést követ el az államhatalommal szemben, mert ebben az időben Rómának volt joga halálbüntetést kiszabni. Ha viszont felmenti az asszonyt, megsérti a mózesi törvényt, hiszen ilyen esetekben a parázna asszony valóban halálbünbetést érdemel. A vallási vezetők azonban ott tévedtek, hogy elfogultságukban jogtalan eljárást indítottak el. Ez ugyanis nem így működött, ahogy ők csinálták, hogy házasságtörésen kaptak egy asszonyt és bevádolták...A jogos eljárás az lett volna, hogy egyetlen ember, a férj indít eljárást paráznaság gyanújában, és ki kellett volna vizsgálni az ügyet. Jézus ezt nagyon jól tudta, ahogy azt is, hogy amennyiben az asszony valóban bűnös, büntetésben kell részesülnie. Valószínű a jogtalan eljárás miatt azonban a vádolókra irányította inkább a figyelmet. Jézus elkezdett írni a porba (8. vers). Mivel ennek az lett a reakciója, hogy "a lelkiismeret által vádoltatván, egymásután kimenének a vénektől kezdve mind az utolsóig" (9. vers), minden bizonynal az ő bűneiket, nevüket írta a porba, amiről arra tudunk következtetni, hogy talán ők is kapcsolatba kerültek az asszonnyal. Jól értették tehát Jézus szavait miszerint "A ki közületek nem bűnös, az vesse rá először a követ." (7. vers). Bár a férfiak elmentek, az asszony ettől ugyanolyan bűnös maradt. A mózesi törvény értelmében azonban már nem lehetett rajta végrehajtani az igazságszoltáltatást, mert ahhoz legalább két tanú szükséges (5Móz 17,6). Jézus tehát bölcsen cselekedett mert:


-Nem sértette meg a római államhatalom törvénykezését, hiszen nem mondott ki halálos ítéletet.

-Nem sértette meg a mózesi törvényt sem, hiszen nem mondta, hogy nem kell megkövetni az asszonyt.

-Leleplezte a képmutató vádolókat, akik maguk is bűnösök voltak.

-Sikerült megmentenie egy asszonyt, akit törvénytelen módon akartak elítélni, és még meg is tudott bocsátani neki.


Jézus tehát úgy cselekedett irgalmasságot, hogy nem sértette meg Isten törvényét!

2014. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Minden felekezet azt valja, hogy Ő értelmezi helyesen a Bibliát, evvel maximálisan egyetértek. H.n. adventistaként azonban mi hiszünk valamiben, amiben több felekezet nem, ez pedig a Sola Scriptura elv, miszerint a Biblia saját magát magyarázza. Apropó, ha már Biblia, sem mindegy hogy milyen, mert nem minden fordítás ajánlott Bibliatanulmányozásra. A magam részéről az 1908-as revideált Károlit, vagy az újprotestáns fordítás 2014-es revideált kiadását ajánlom. A magam részéről nagyon egyet értek avval, az alábbi idézettel:


"Minden értelmes lény első és legfontosabb kötelessége, hogy megtudja a Szentírásból, mi az igazság. Az igazságot ismerve pedig a világosságban kell járnia, és mindenkit példája követésére kell buzdítania. Nap mint nap szorgalmasan kell kutatnunk a Bibliát, minden gondolatot mérlegelve, és igét igével összevetve. Isten segítségével nekünk kell kialakítanunk nézeteinket, mint ahogy életünkért is saját magunk vagyunk felelősek Isten előtt" (Ellen White: A Nagy Küzdelem ["A Szentírás védőbástya" c. fejezetből])

2014. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

09:51

Akkor csak egy kérdés:Ha nem lett volna az ügyben tőrbecsalási szándék,akkor elítélte volna,dobott volna rá követ?

2014. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Tisztelt 16:13-as válaszoló!


Az alábbi kérdést tetted fel:


"Akkor csak egy kérdés:Ha nem lett volna az ügyben tőrbecsalási szándék,akkor elítélte volna,dobott volna rá követ?"


Ha nem lett volna az ügyben tőrbecsalási szándék, az eljárás akkor is jogtalan lett volna, mivel nem a törvénynek megfelelően történt, amint fentebb írtam, tehát akkor sem lehetett volna megkövezni az asszonyt. Így azonban, hogy az asszonyt Jézus törbecsalására akarták felhasználni, a vallási vezetők bűne súlyosabb volt. Azt se felejsd el, hogy Jézus nem elítélni jött az embereket, hanem megmenteni őket. Ha az asszony valóban bűnös volt, Isten törvénye szerint valóban halálbüntetést illette volna. A Megváltó bölcsessége és szeretete azonban így is megmutatkozott, mivel úgy sikerült megmentenie ezt az asszonyt, hogy Isten törvényét nem hágta át.


Úgy vélem, nekünk is ezt a krisztusi lelkületet kell megtanulnunk. Hűségesek maradni Isten törvényéhez, ugyanakkor megmentő szeretettel küzdeni másokért. Sátán haragja ugyanis azok ellen az emberek ellen lobban fel, akik Jézust akarják követni. Isten végidei népe azonban elvhű nép, akik őrzik az Úr parancsolatait, rendeléseit:


"Megharagvék azért a sárkány az asszonyra, és elméne, hogy hadakozzék egyebekkel az ő magvából valókkal, az Isten parancsolatainak megőrzőivel, és a kiknél vala a Jézus Krisztus bizonyságtétele;" (Jel 12,17)

2014. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 openyoureye ***** válasza:

"Tehát azt mondjátok, hogy a Biblia nekünk íródott, hogy megtudjuk az igazságot. De mi az igazság?"


- A biblia csak a vallásos emberek számára érthető és csak ő "tanul" belőle. A többi ember számára logikátlan. Ezért sem értem, hogy minek a biblia? Ha úgyis csak a hívő érti aki már amúgy is hívő, semmi sem változik. Az NEM hívő ember pedig nem érti, vagy logikátlan számára, ismét csak nem változik semmi.

2014. ápr. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Ha az asszony valóban bűnös volt, Isten törvénye szerint valóban halálbüntetést illette volna."


Ha figyelmesen elolvasod a történetet,kiderül belőle,hogy nincsen "Ha"-Mármint tudta Jézus is,hogy parázna volt.


Megmondom neked őszintén,hogy a felvázolásaid ellenére nekem ez még mindig olyan fura,elcsavart dolognak tűnik Jézus szempontjából,aki még Pilátus előtt sem mondott olyat,hogy "Atyám igazságát vallom,meg nem is",hogy "megtartjuk Mózes törvényét,meg nem is,mert a szeretet fontosabb"

De mindegy,nem akarok veled vitatkozni.Megbocsájtott neki,és ez szerintem is egy nagyszerű dolog.

2014. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!