Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták, (esetleg nem...

Kedves Ateisták, (esetleg nem Istenben hívők)! Néháynótoknak mi oka van arra, hogy kritizáljátok, lekezeljétek azokat, akik keresztények, Istenben hisznek, és hívő életmódot folytatnak?

Figyelt kérdés
Többször láttam itt is gyakorin, hogy ha valaki kiír egy ezzel kapcsolatos kérdést, szinte sértett lekezeléssel reagálnak a kérdésre, állításokra. Miért van ez?

2014. máj. 23. 19:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Julianna!


Valóban téged idéztelek, éppen ezért magától adódóan természetes, hogy reagálhatsz a kommentemre. Mindazonáltal a tudósokkal kapcsolatban több probléma is felmerül. Először is, én nem a tudósokról beszéltem, hanem önmagában olyan ateista emberekről, akiknek a viselkedéséből úgy tűnik, hogy mindent tudnak. Másodszor nem minden (természet)tudós (volt) ateista, - márpedig a szövegkörnyezetből az jön le, hogy te atista tudósokról beszélsz - gondolok itt Isaac Newtonra, vagy Blaise Pascalra, de megemlítem még a modern tudományos gondolkodás előkészítőit, akik az ókori görögöknél tevékenykedtek, mint például Démokritosz, vagy Platón, akinek a filozófiai világképében egyáltalán nem kapott helyet az ateizmus, sőt...Harmadszor pedig, definiáld nekem kérlek, hogy mit jelent a te fogalomáradban a "tudós". Én úgy vélem, hogy nemcsak a fizikusokat, és a biológusokat lehet tudósoknak nevezni, hanem azokat is, akik egyéb szakterületen is tudományos fokozatot szereztek, köztük pedig akad azért hívő ember.


A hívőkkel kapcsolatban pontatlan ismeretekkel rendelkezel. Természetesen vannak olyanok, akik leragadnak az egyházi tanításoknál, de amióta a történetkritikai bevezetés-tudomány belépett a hittudományba, aligha jellemző az, hogy elfogadnak bármit kételkedés nélkül. Noha, ez alapból jellemző kéne, hogy legyen a kereszténységet, mert a Biblia által használt "hit" a koiné görög nyelvben (pisztisz) korántsem jelent "hiszékenyéget" :-))). Nos, természetesen meglehet a gondolkodásszabadságod, viszont vélem, hogy nem ismered sem az egyháztörténelmet, sem pedig a vallásokat, ezért általánosítasz. Egy valódi keresztény ember nem öl meg senkit, hagyja a gyermekét meggyógyítani, és a többi. Azt gondolom, ha bővebb ismereteket szereznél a témáról, megbánnád ezt az általánosítást.


Minden jót! ;-)

2014. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok meggyőzni senkit, csak mesélek valamit. Nem tudom, mennyi a valóságtartalma, tizenévekkel ezelőtt, amikor még nem volt minden háztartásban net, ezért sokféle folyóiratot járattam, akkor olvastam. Az emberi agyról készült hőtérképről szólt, s arról, hogy az agy egy bizonyos pontjának a hőmérsékletétől függ, hogy valaki hisz-e, vagy nem. Akinél ez a pont melegebb, az teljesen kézzelfogható dologként éli meg hitének tárgyát, legyen az isten, szellemek, vagy egyéb spirituális kafacok. Természetesen nem tudom, mennyi a cikk valóságtartalma, mindenesetre számomra minden égető kérdésre választ adott. Arra is, hogy miért tér meg valaki, s miért válik egyik napról a másikra hitehagyottá másvalaki. Hiszen az emberi agy meglehetősen labilis valami, a hajszálerek állapota is változik, a vérnyomás is változik, stb. Nagymamámnál vallásosabb embert talán nem is hordott a hátán a föld, mégis, egy enyhébb lefolyású agyvérzés homlokegyenest fordította visszájára gondolkodását. Szóval szerintem botorság bárkit lenézni a hite(-tetlensége) miatt, bár, be kell vallanom, kinyílik a bicska a zsebemben, amikor az ateistákat földhözragadt (tehát alantas) gondolkodással jellemzik a hívők, akik viszont "mernek szárnyalni", s ezáltal felettünk állnak.
2014. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
97%

..."kinyílik a bicska a zsebemben, amikor az ateistákat földhözragadt (tehát alantas) gondolkodással jellemzik a hívők, akik viszont "mernek szárnyalni", s ezáltal felettünk állnak."


Szerintem meg éppenhogy korlátolt a gondolkodásuk, hiszen ki sem mernek pillantani a Biblia mögül, hogy szétnézzenek a világban a maga valójában, ahogy van, mert minden bolhában csakis a teremtést akarják belelátni. Szárnyalás? Inkább esetlen csapkodás. Szárnyalnak azok, akik új dolgokat alkotnak, akik kreatívak, akik gondolkodnak, akik újra törnek, ez pedig a " bibliabúvárokra " a legkevésbé jellemző. Hogy is lehetne kreatív az, akinek a csőlátás életforma?

2014. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Kedves filoszmen, örülök, köszönöm, hogy válaszoltál, ismét lekezelően a keresztényekről. Kérlek, ha időd engedi azért válaszolj a tegnap küldött üzenetemre is!
2014. máj. 24. 22:41
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a keresztényekről írt, hanem a "csőlátású bibliabúvárokról".

Ha a két kifejezés ugyanazt a jelentést hordozza magában, akkor az már sajnos önmagáért beszél.

2014. máj. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Nem csak az én kérdésemhez való hozzászólásából indultam ki, hanem sok más válasza adott rá okot.
2014. máj. 24. 23:15
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Valahogy normálisabbnak tűnsz egy átlagos vallásosnál, ezért kíváncsi vagyok a véleményedre, Nézd meg az alábbi tipikus vallásos hozzászólást, a 70. választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Most mondd meg, mit lehet erre gondolni?

2014. máj. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintem nem a keresztényekről írt, hanem a "csőlátású bibliabúvárokról"."


Tehát nem a kutyákról, hanem az ebekről.

2014. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, ez nagyon nem talált. :)
2014. máj. 26. 18:52
 30/34 anonim ***** válasza:
Isten NEM létezik. Az evolúció az elfogadott, és ésszerű. A nagy BUMM után jött az evolúció. A hittel befolyásolják az embereket már a kezdetektől, mióta ember lett a földön, akinek még nem esett volna le.
2014. jún. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!