Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Utolsó szög a teremtés koporsó...

Utolsó szög a teremtés koporsójába?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jún. 10. 22:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%

"És mi van akkor, ha te tévedsz?"


Nem én tévedek, mert a kijelentés nem tőlem származik, hanem Istentől a Bibliában kijelentve. Isten meg nem téved, amikor azt mondja, hogy BOLOND MONDJA SZÍVÉBEN: NINCS ISTEN - nyilván olyanokról beszél, mint te is vagy. Neked nem tudásod van, hanem tagadásod, egyébiránt hited abban, hogy az evolúció előnyére fejlődik spontán. Az előnyére fejlődés az célirányos fejlődés, s mivel az evolucióban nincsen célirányosság, az evolució sem fejlődhet előnyére spontán. Hanem létezik egy genetikai hurok és csak olyan mozgás létezhet, amit a genetikai hurok azon belül megenged. Mint amikor a glottgatyád madzagját megragadod és körbe-körbe pörgeted, csak addig repülhet, amit a gatya s a gatya madzagja a pörgetés által elérhet, de nem tovább. Kb. pár méter. Tíz méterre nem tudsz gatyát pörgetni, mert a gatya könnyű, legalábbis kezdetben és szélcsend van. Ha meg feltámad a szél és fölkapja a gatyát, száguld vele árkon-bokron, nem viszi a patyolatba, hanem valamely magas fa ágára fölaggatja zászló gyanánt. Sok fán sok lengedező gatya meg nem mutat tervezést, de a banán, az eper, a málna, az áfonya meg a többi gyümölcs nem úgy bukkant elő, mint gatyamadzag által kilőtt gatya a fa tetején. Akármilyen előnyös a gatyának a fa tetején lenni, mivelhogy jól jön neki a szellőzési lehetőség. A tervezés nyomait észre kellene venni, de ahhoz bizony a gatya mélyére kell nyúlni, mert ott van a lényeg elrejtve a felületesen szemlélődő fintorgó hitetlenek elől. Az nem az Isten hibája, ha a gatya mélyére nyúlsz, és nem azt találod, amit találnod kellene, hanem egészen mást. De lehet hogy ez azért van, mert nem is érdemelsz mást.

2014. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 Pendulum92 ***** válasza:

Kedves előző,


"Hanem létezik egy genetikai hurok és csak olyan mozgás létezhet, amit a genetikai hurok azon belül megenged."



Érdekes a felvetésed, erre vonatkozóan tudnál nekem kutatási eredményeket, publikációkat(lehet angolul is) mutatni?

2014. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim válasza:
69%

aki ezt a kérdést feszegeti, az mint döglött kutyát piszkál. eléggé szűk látókörű. Főleg azért, ha a hold keletkezéséből kiindulva teszik.

Egy bölcs tanárom azt mondta, hogy a biblia a teremtés "miért"-jét, a tudomány pedig a "hogyan"-ját mondja el.

Mert ha mi tényleg valami ilyesféle módon jöttünk létre, az már nem lehet Isten munkája?

2014. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Werner Gitt: Logosz vagy Káosz könyvében van erről szó, mármint a genetikai szórásszélességről (hurokról). Magyarul is hozzáférhető.
2014. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Én hallottam valami olyat, hogy a Hold mesterséges égitest, de nemtom se alátámasztani, se cáfolni.
2014. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem fejezem ki a vallásosaknak és kissé csodálkozom, hogy már a pszichiátria zárt osztályáról is lehet netezni.

Mindenesetre remekül szórakoztam a műsoron, mindig kedveltem a paródiát, nagyszerű műfaj, mert humorosan mutatja be a faramuciságokat. Szerintem a vallásos tábornak torkán akadt a szó, amint a saját érveiket látják ilyen , hm, érdekes módon tálalva, jobban nem is lehetne demonstrálni a képtelenségét.

Szerintem sokkal jobb, mint bármelyik ateista propaganda.

Elképzelem az értelmes vallásosakat, amint kezükbe temetik az arcukat szégyenükben és mélyen megrendül szegények hite, mert talán eljut az értelmükig, akinek még van, hogy tisztára eszelősek ezek az érvek és talán akad, akiket visszaránt a szakadék széléről.

Írj még ilyeneket!

Légy szíves!

:)

2014. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%

"már a pszichiátria zárt osztályáról is lehet netezni."

Mit gondolsz, az ateisták honnan neteznek?

2014. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Pendulum92 ***** válasza:

Kedves 21%-os!


Sajnos nem találtam meg a könyvet online pdf-formában, és egy gondolatért nem szeretném megvenni. Megtennéd, hogy leírod nekem az említett részt, ahol erről van szó?

2014. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

A genetikai hurokról itt is olvashatsz:


"... Darwin, A fajok eredete című könyvében azt állítja, hogy a bálnák olyan medvékből fejlődtek ki, amelyek úszni igyekeztek! Ennek a gondolatnak oka, hogy Darwin azt hitte, a fajon belüli változásnak nincsenek határai. A 20. századi tudomány azonban megdöntötte ezt a képzelet szülte forgatókönyvet. Darwin ehhez hasonló példáira, kora kezdetleges tudományos felfogása a magyarázat. A 20. századi tudomány élőlényeken végzett kísérletei során azonban megszületett a "genetikai állandóság" (genetic Homoestatis) alapelve. Ez az alapelv azt mondja ki, hogy egy faj megváltoztatása (különböző variánsok létrehozása) érdekében végzett bármiféle keresztezés vagy próbálkozás eredménytelen. Továbbá rámutat, hogy az élő fajok között áthághatatlan az akadály. Vagyis Darwin állításával ellentétben, a tenyésztőknek egészen biztosan nem fog sikerülni különböző szarvasmarha variánsok keresztezésével egy új fajt létrehozni. Norman Macbeth, aki Darwin Retried című könyvében a darwinizmus elavultságát fogalmazza meg, így ír a kérdésről: A probléma a következő: korlátlanul változnak-e az élőlények. A fajok mindig állandóak. Mint tudjuk, a tenyésztők egy bizonyos ponton megrekednek, akár új növényfajta, akár új állatfaj kitenyésztésével próbálkoznak, sőt, e próbálkozások mindig visszafajzanak az eredeti formákhoz.

Több évszázados kísérletezés után sem sikerült fekete tulipánt vagy kék rózsát előállítaniuk.3 Ami pedig az állatokat illeti, Luther Burbank, aki a világ egyik legnagyobb szaktekintélyének számít, így vélekedik: "Egy élőlény fejlődési lehetősége korlátozott. És ennek a törvénynek megfelelően, bizonyos határokon belül minden egyes élőlény változatlan."4 A dániai tudós W.L. Johannsen pedig így nyilatkozik a témát illetően: A variánsok, amelyekre Darwin minden erejével támaszkodik, valójában egy bizonyos pontnál megrekednek, vagyis a 'folyamatos változás' elmarad (nem fejlődnek tovább).

5 A galapagosz-szigeteki pintyek, melyekkel Darwin ismét csak az elméletét kívánta alátámasztani, szintén nem bizonyítják az evolúciót. A legutóbbi évek megfigyelései szerint ezek a pintyek nem mentek át evolúciós fejlődésen, mint ahogyan azt Darwin képzelte. Sőt, a Darwin által 14 különböző fajként azonosított pinty típusok nagy része egymással párosítható, vagyis ugyanazon fajon belüli variánsok. Tudományos megfigyelések alapján kiderült, hogy a "pinty csőrök", melyekről minden evolucionista fórumban ódákat zengtek, valójában egy-egy variánsnak felelnek meg, vagyis szó sincs evolúciós folyamatról. Peter és Rosemary Grant, aki azért utazott a Galapagosz-szigetekre, hogy "meglelje a darwinista evolúció bizonyítékait", hosszú éveken át tanulmányozta a sziget pintyfajait. Ismert műveikben nem jutottak másra, mint hogy a szigeten nem történt "evolúció"..."


[link]

2014. jún. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Pendulum92 ***** válasza:
Rákerestem google-ben is, de mindenhol vagy csak említették, vagy csak kijelentették, hogy ilyen van, alátámasztás nélkül.
2014. jún. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!