Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy magyaráznád meg egy...

Hogy magyaráznád meg egy anyának, aki elvesztette gyermekét, hogy Isten okkal tette?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam egy válaszban, egy nőnek meghalt valami betegségben a gyermeke és elhagyta 'istent', de erre valami vak buzgó hívő szépen próbálta meggyőzni, hogy ez biztos azért van, hogy isten próbára tegye őt,meg okkal történt, stb,stb. Hogy lehet valakit ezzel nyugtatni, most komolyan?

Ha veletek ez történne, próbálnátok bemagyarázni magatoknak, hogy "sajnos ez van Isten akarata,majd lesz másik"????


2010. jan. 4. 17:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
25%

Az a nő nagyon önző!

Egy: a beteg gyermeknek jobb lehetett így,mint szenvedni éveken keresztül.

Kettő:attól,hogy most fröcsögő ateista lett,senkinek nem lett jobb.Csupán az okoz neki örömet,hogy másokat bánt,az OK,hogy úgy érzi nem hisz többet,de ezt talán tarttsa meg magának.Az meg hogy Isten gonosz,nonszensz.Ha megnyeri a lottóötöst,akkor meg mást mond?

Labilis,nem egészséges lelkületű ember az ilyen.Mindenkinek halt meg már valakije,sőt fog is meghalni,viszont nem muszáj ámokfutóvá válni ezmiatt.Nem,nem tudom sem megérteni,sem tisztelni az ilyen anyát.

2010. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 ceri ***** válasza:

Sehogy, mert nem isten tette. De el tudom képzelni egy emberről aki azt hiszi, hogy isten a sakktáblán tologat minket, hogy ezt gondolja.

Az én istenem nem játszadozik emberekkel. Nem ő az oka Csernobilnak, a környezetszennyezésnek, meg a rákkeltő anyagokat tartalmazó élelmiszereknek. A saját életünkért, cselekedeteinkért mi vagyunk a felelősek. A törvényeket ismerjük, ha nem tartjuk be, vessünk magunkra.

2010. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Erre egy igaz hívő azt mondaná, h isten adta , isten vette is el. na szééép....
2010. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
53%

A válasz megírásának időpontja: 01-05 11:23 válaszoló!


Neked valószínű nincs gyereked, de ne is legyen!

Egy gyermek születése és élete a legnagyobb boldogság egy anya számára. Elvesztése pedig a legnagyobb csapás!


Az én lányom 1 hete élesztették újra, és nem tudták megállapítani mi baja. Majd beleőrültem mikor élet és halál között lebegett! Ne beszélj olyasmiről, amiről fogalmad sincs!


8 hós tündérke anyukája

2010. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Akkor, kedves anyuka, hisz Isten létezésében? Ez volt az eredeti téma.
2010. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Isten egy hazugság.
2012. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!