Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az, amit a vallásos emberek...

Mi az, amit a vallásos emberek nem tudnak elfogadni az evolúció kapcsán?

Figyelt kérdés
Az ember azt hinné, h ez már egy amolyan elfogadott és tudományosan bizonyított kérdés, de a hívők még mindig mereven bizonygatják, hogy nem az. Miért?
2010. jan. 4. 19:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/128 anonim ***** válasza:
36%
Én nem sokat értek az evolúcióhoz, de azt tudom, ha egy halat kiveszünk a vízből, akkor annak nem szép lassan kialakul a tüdeje, hanem nagyon gyorsan megdöglik.
2010. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/128 anonim ***** válasza:
92%

Ez igy van te vagy az aki elolvassa a bibliát és értelmezi.

Szerintem jobb mintha más értelmezi helyetted. Nyisd ki bátran és értsd meg magadtól.

De az olyan dolgok amik fontosak nem félreérthetőek benne.

Pl. azt h "Ne ölj!" nem lehet úgy érteni, hogy "Ne ölj, kivéve bosszúból". érted. Meg sztem nem az a fontos h mit gondolsz az evolúcióról hanem h normális legyél az emberekkel a Biblia ezt tanítja szerintem. Ne genyózz másokkal fölöslegesen meg segíts a szegényken meg ilyenek.

2010. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/128 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled. De nagyon sok hívő úgy gondolja, h aki nem hisz, az már jó ember nem is lehet.

Az én értékrendem normális és tiszta, mégsem tudok hinni. Ettől függetlenül jól érzem magam.

A pláne az egészben, h én nem ítélkezem az hívők felett, pedig én nem hiszek semmilyen nagy világotmegváltó eszmében, vagy akár Istenben, ezzel szemben sok vallásos ember lenézi, vagy elítéli azt, aki nem olyan életet él mint ők.

2010. jan. 4. 20:00
 14/128 aulac ***** válasza:
82%

19:44-nek.

Na akkor az akkori halszerű állatokról.

500 millió éve fejlődtek ki.Papucsállatka-->fejnélküli férgek-->fejjel rendelkező férgek-->bélrendszerrel rendelkező férgek-->bőrön keresztül lélegezősök-->kopoltyúval lélegzősök-->bojtuszonyos halak-->uszonyos halak-->porcos halak-->csontos halak-->stb,stb.

Olvass utána és megérted az evolúciót.Nem egyik napról a másikra történt. 200 millió év kellett hozzá.

2010. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/128 anonim ***** válasza:
15%
A térítők és a hívők közt az a differencia, hogy az utóbbiak a keresztény, Jézusi értékrendet akceptálják.
2010. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/128 A kérdező kommentje:
Az evolúcióban csak az emberre vonatkozó elméleteket utasítjátok amúgy el, vagy úgy globálisan az egészet?
2010. jan. 4. 21:55
 17/128 aulac ***** válasza:
28%

Az a gond, hogy nem tudnak mit kezdeni az élet kb 1 milliárd! éves jelenlétével a földön.

Először azt mondták, isten 6 ezer éve teremtette az egész világot. Ezután az akkori bizonyítékok hatására ezt az időt kitolták 50 ezer évre. Majd elégedetten hátradőltek.

Nem számoltak azonban a tudomány fejlődésével (izotópos kormeghatározás), ami a fosszíliák korát egyre kitolta visszafelé. Jelenleg ( a földön) kb 1 milliárd éves.

És akkor nem is említem az Univerzum életkorát 14.5 milliárd év, és nagyságát. A belátható Univerzum mérete ma 10 ezer millió fényév.

Ezt már nem tudja kezelni semelyik vallás.

2010. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/128 anonim ***** válasza:
0%

"belátható Univerzum mérete ma 10 ezer millió fényév.

Ezt már nem tudja kezelni semelyik vallás."


Már miért ne tudná? Azt mondja, hogy Isten nem tegnapelőtt, hanem valamivel régebben, mondjuk 15 mrd éve teremtette a világot.


Tudom, hogy megpróbáltad előadni a Hogyan Tűnjünk Okos Atejistáknak kézikönyv hétéveseknek ajánlott verziójából a "God of the gaps"-"érv" egyik változatát, és majdnem sikerült is elővezetni, de legközelebb kicsit több önállóságot!

2010. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/128 anonim ***** válasza:
63%

"Már miért ne tudná? Azt mondja, hogy Isten nem tegnapelőtt, hanem valamivel régebben, mondjuk 15 mrd éve teremtette a világot."


Kit érdekel, hogy mit mond az egyház? Az evolúció és a keresztény isten sok embernek nem egyeztethető össze. Ezért is van annyi ateista és egyébb a pogányok által pogánynak tekintett vallás. Nem a középkorban élünk. Nehogy már nekem keljen alkalmazkodnom az egyházhoz. Alkalmazkodjon ő a hívekhez.


Eddig is voltak olyan szekták, amelyek tagadták a tudományos elméleteket. Most csak annyi történt, hogy megjelent az internet és így szabadon oszthatják az észt. De azért nem árt odafigyelni rájuk, nehogy valami bajt csináljanak. Már csak az a kérdés, hogy mi igaz, a Biblia vagy a Korán, mert bármilyen hihetetlen a muszlimok se vannak megelégedve az evolúció elméletével. El tudom képzelni, hogy pár év múlva amiatt fogják ölni egymást, hogy mit tanítsanak az iskolában ahová keresztény és muszlim is jár. Ki meddig megy el a hitéért?

2010. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/128 anonim ***** válasza:
33%
500 millió évvel ezelőtt ha te mondod akkor biztos úgy is volt, nehezen tudok azon vitatkozni azon, mi volt 500 millió évvel ezelőtt. De nagyon érdekelne, mikor volt az első ősrobbanás, ez hányadik ősrobbanás, és hogy az első ősrobbanás előtt mi volt. Hát ha tudsz okosabbat, mint hogy Isten öröktől fogva van. Aztán ha az átnyilazott részeket elmagyaráznád, hogy hogyan történt. Mert nyilat rajzolni borzasztóan könnyű, de engem nem győz meg arról, hogy az élettelen anyag magától!!! értelemre ébred, és el kezd akaratoskodni, míg végül egy személyben világuralomra tör!
2010. jan. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!