Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az, amit a vallásos emberek...

Mi az, amit a vallásos emberek nem tudnak elfogadni az evolúció kapcsán?

Figyelt kérdés
Az ember azt hinné, h ez már egy amolyan elfogadott és tudományosan bizonyított kérdés, de a hívők még mindig mereven bizonygatják, hogy nem az. Miért?
2010. jan. 4. 19:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/128 anonim ***** válasza:
77%
10:51-es kommentben meg vannak válaszolva a felvetett dolgaid. Amúgy nem becsmérelt senki, csak diagnózist olvashattál.
2010. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/128 aulac ***** válasza:
77%

Kedves Péter.

Légyszíves írd meg az evolúciós elmélet melyik leírásával, dolgozatával, könyvével, mely szerzők munkájával nem értesz egyet. Link is jó lesz.

Érdemben csak így tudunk válaszolni a tagadásodra.

Ajánlom figyelmedbe " A szem kialakulása", "Az uszony kialakulása" leírásokat.

2010. jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/128 Srapnel ***** válasza:
83%

Nézd, Péter. Az itt a baj, hogy a gondolkodásod nem konzisztens.


Elektront láttál már? Vagy elektromágneses teret? De közvetve mégis van bizonyítékunk a létezésére, tehát tudományos tények, nem csak spekulációk. Bizony te is elhiszed a Maxwell-egyenleteket, mert különben nem mernél tévé, metró, utcai lámpa, stb. közelébe sem menni, mert nem lehetnél biztos abban, hogy egyrészt a törvények leírása jó, másrészt hogy változatlanok és így nem fog átugrani és megölni az áram egy tetszőleges időpontban. Tehát implicit módon, gyakorlatban igenis hiszel a tudományos módszertanban. Na hát ha meg még gyógyszert is szedsz, akkor aztán pláne! Ennyi.


Új faj: londoni metrószúnyog.

[link]


Az evolúció, mint algoritmus, matematikailag leírható. Ha nem hiszel a matematikában, akkor kénytelen vagy az egész természettudományt nem elhinni és akkor ld. amit az első bekezdésben írtam.

(Álmos Attila – Dr. Horváth Gábor – Dr. Várkonyiné dr. Kóczy Annamária – Győri Sándor: Genetikus algoritmusok, Typotex Kiadó 2003. ISBN 978-963-9326-45-3)


Azt meg kifejezetten nem értem, hogy miért keveritek módszeresen a dolgokat. Elmondom sokadjára:

1. Abiogenezis: az élet keletkezésének elmélete.

2. Evolúció: az élet "fejlődésének" elmélete.


Az evolúció egy algoritmus, ha megvannak a feltételei, már pedig az élőlények esetében megvannak, akkor szükségszerűen működik. Ez matematika, barátom, ezért elég nehéz lesz érdemben cáfolnod.

2010. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/128 aulac ***** válasza:
100%

Péternek.

"Mendel törvényeinek logikai következménye, hogy az efféle variációknak korlátaik vannak."


Milyen logika alapján következtetsz a korlátaira?

2010. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/128 anonim ***** válasza:
74%

Itt van pár link:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


A vita fölösleges. Egyrészt ez nem egy fórum. Másrész Péter eleve eldöntötte mi az igazság. A Biblia Isten szava és kész. Ha találnak 30 méteres dinoszauruszcsontokat akkor nem ám, hogy elgondolkodik azon, hogy igaz-e a Noé sztori, hamen azok is ott voltak a bárkán. Mindent hozzá lehet igazítani a Bibliához. Ha máshogy nem lehet akkor jön az isteni csoda. Csodák pedig a jelen korban nincsenek. Vajon mért?

2010. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/128 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkora baromsag folyamatosan emiatt vagdalkozni.Az ember ugysem fogja soha megtudni, csak ha majd meghal, egyszeruen tul butak vagyunk ahhoz, hogy felfogjuk ezeket a dolgokat.Egyebkent sehol nincs irva a Bibliaban, hogy nem volt evolucio...Honnan tudod, hogy milyenek voltak az elso elolenyek, amiket Isten megteremtett??Egyebkent, az ilyen kerdesek meg, hogy "akkor Istent ki teremtette", szerintem buta kerdesek, lehet rajta vitatkozni ezer evig, akkor sem tudjuk meg.Aki elhiszi, hogy Mindent O teremtett, es hogy O mindenhato, az nem kerdez ilyeneket, aki meg nem nem hiszi, azzal sincs semmi baj, mindenki azt hisz, amit akar.
2010. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/128 anonim ***** válasza:
100%
Az elozo vagyok.Szerintem amugy siman ossze lehet egyeztetni a kettot...aki azt bizonygatja, hogy nincs evolucio, biztos nem olyan tajekozott.De fenntartom az allaspontomat, szerintem hulyeseg errol vitatkozni.
2010. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/128 ceri ***** válasza:
86%

"aki azt bizonygatja, hogy nincs evolucio, biztos nem olyan tajekozott."


Vagy tájékozottabb az átlagnál, aki minden kontroll és átgondolás nélkül elfogadja.

Sok biológus is kételyeket fogalmazott meg. Bár valóban a kritikájuk fő iránya nem az evolúció, hanem a földi élet kialakulásának ősóceános maszlaga.


Ami pedig Pétert illeti (én nem tudom milyen felekezethez tartozik) sok un. materialista megirigyelhetné a tudományos felkészültségét is. Azon kívül a legbutább ateistához is tisztelettel szól, soha sem fölényeskedik, pedig sokszor megtehetné. Mindenesetre -hogy a témához illően fogalmazzak - az emberré válás útján sokkal előrébb tart azoknál, mint akik becsmérlik.

2010. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/128 anonim ***** válasza:
72%
Ez mind szép, de ettől még szinte minden nonszensz, amit ír, plusz sokszor füllent, ami nem túl kedves keresztény szokás.
2010. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/128 ceri ***** válasza:

Én nem úgy vettem észre, hogy füllentene. Idézz ide néhány füllentést a sokból, hátha válaszol rá és tisztázza. Az igazság az, hogy mindkét oldalon vannak elég meggyőző, a másik oldal állításait cáfoló érvek. A múltkor láttam a neten egy videó előadást a szkeptikus oldalról, és engem eléggé meggyőzött, de legalábbis elbizonytalanított a másik irányból.

Igaz nem vagyok világhírű biológus, sőt nem csak világhírű nem vagyok, de minden zagyvalékot azért én sem veszek be. Nem jegyeztem meg az oldalt, az előzmények listán meg vagy fél napig kereshetném, de mindenesetre elgondolkodtató volt. (Szivesen venném, ha valaki dobna ilyen témában linket.) Szóval nem gondolnám, hogy Péter füllent. Egy vitatható témában természetes, hogy mindenki a saját vélt igazát hangsúlyozza.

2010. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!