Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az, amit a vallásos emberek...

Mi az, amit a vallásos emberek nem tudnak elfogadni az evolúció kapcsán?

Figyelt kérdés
Az ember azt hinné, h ez már egy amolyan elfogadott és tudományosan bizonyított kérdés, de a hívők még mindig mereven bizonygatják, hogy nem az. Miért?
2010. jan. 4. 19:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/128 anonim ***** válasza:
0%

Ma 10:51-kor hozzászóló!

Különösebben nem érdekel a véleménye a személyemről egy olyan embernek, aki nem ismer, és semmi értelmeset nem tudott eddig válaszolni a felvetéseimre...

Az evolúció nem működik, mivel egyetlen példát nem tudsz rá felhozni. Szívesen várom az "előásott" bizonyítékaidat...mert "maszlagot" azt látom te jobban tudsz írni... ;-)

Az evolúció elmélete egy válasz az élet keletkezésére, ugyanis az evolúcionisták jelentős többsége egyben ateista is, aki nem egy Isten teremtésének tartja az élet keletkezését, ahogyan te sem. Arról, hogy minek nagyobb az esélye? Az élet kutatása azt mutatja, hogy a ma létező legegyszerűbb életforma is annyira bonyolult, hogy még mesterséges úton se tudják előállítani...ennyit a valószínűségekről...

A biogenezis törvénye tudományos törvény, mivel megfelel minden tudományos kritériumnak. Amíg ezt nem tudod megcáfolni, addig igenis ellentmond az élet spontán kialakulásának.

Az pedig szemenszedett hazugság, hogy a biológusok 99%-a elfogadja az evolúciót...

2010. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/128 anonim ***** válasza:
55%

Ma 11:40-kor hozzászóló!

Az ostobaság az, hogy azt feltételezed, hogy az ostobaság vele született tulajdonsága az embernek...

Mindenesetre az rólad állít ki szegénységi bizonyítványt, ha a vitapartneredet minősíted...

A gondolatmeneted ott téves, hogy komplex rendszer - mint amilyen az élet - önmagától nem képes létrejönni. Ugyanis minden rendszer tartalmaz specifikus, de romlandó információmennyiséget. Egyetlen olyan elszigetelt, izolált rendszert sem figyeltek meg, ami jelentősen megnövelte volna információtartalmát. A természetes folyamatok kivétel nélkül pusztítják az információt. Csak egy külső intelligencia képes növelni egy máskülönben elszigetelt renszer információtartalmát. Minden tudományos megfigyelés összeegyeztethető ezzel az általánosítással, amelynek három szükségszerű következménye van. Makroevolúció nem fordulhat elő. Külső intelligencia jelenlétét feltételezi a világegyetem és az élet minden formájának teremtése. Az "ősrobbanás" nem hozott létre és nem is tudna életet létrehozni.

2010. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/128 anonim ***** válasza:
100%

Nem figyeltek meg... ööö mennyi ideje is tanulmányozzák a dolgot? Vagy 50 éve? És mennyi ideje van élet a Földön? Majd' 4 milliárd éve. Khm. Khm.


Amúgy nagyon érdekes, hogy az ilyen és hozzád hasonló fanatikusok mindig úgy adják elő a teremtéselméletes igazságaikat, mint valami egyetemes, megtámadhatatlan dolgot.


"Csak egy külső intelligencia képes növelni"


Itt hagytam abba a komment olvasását, nyilvánvalóan újabb agymosott neurotikussal van dolgom.

2010. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/128 anonim ***** válasza:
18%

Ma 13:15 hozzászóló!

Én úgy gondolom, hogy a tanulmányozással semmi baj nincs, de akkor ne állítsák be tudományos tényként az evolúciót, és az élet spontán keletkezését!

Egyáltalán nem vagyok fanatikus, sajnálom, hogy te is azonnal minősítesz, amit leírtam vállalom, győzz meg az ellenkezőjéről!

Hogy melyikünk agymosott neurotikus, azt inkább hagyjuk...tényeket írj ne maszlagot...

Üdvözlettel: Péter

2010. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/128 ceri ***** válasza:

"mennyi ideje is tanulmányozzák a dolgot? Vagy 50 éve? És mennyi ideje van élet a Földön? Majd' 4 milliárd éve. Khm. Khm. "


Bár van némi baj ezekkel a számokkal, de nem ez a lényeg.

Ugye azért nem kell várni több milliárd évet, hogy sikerüljön bebizonyítani. Addig meg higgyük el, mint istent?


Ami pedig Pétert illeti. Ő nem tolakszik be az életünkbe mint JT. Semmivel sem "rosszabb" mint te. Vagy egy vallásban jártas ember nem válaszolhat vallási témájú kérdésekre? Szerinted nem vagy te gyökér? Akkor beszéld meg a kommunista párttag haverjaiddal, és már nincs is vita.

2010. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/128 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy jön ide a politika, de be lehet fejezni.


Nincs baj sehol a számokkal, de mivel a szövegértelmezéssel látom igen, ezért elmagyarázom:


Fél évszázad alatt szerinte nem sikerült olyan változásokat megfigyelni, amin az evolúció 4 milliárd évig munkálkodott, akkor szerinte ez azt bizonyítja, hogy nincs evolúció.


Érdekes logika, mert ha a buszmegállóba 10 másodperc várakozás után nem fut be a busz, akkor az azt jelenti, hogy ott nem is jár busz? NEM. Csak kedves haverunknak az elemi logika sem megy.

2010. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/128 anonim ***** válasza:
0%

Ma 15:13-kor hozzászóló!

A szövegértelmezéssel és az elemi logikával sokkal inkább te vagy bajban mint én. Nem nekem kell ugyanis bizonyítani, hogy nincs evolúció, hanem neked, hogy van!

Az evolúció egy elmélet, nem pedig tudományos tény. Ráadásul egy olyan elmélet amire semmilyen bizonyíték nincsen...nekem tehát NEM KELL bizonyítanom, hogy nincs evolúció...szerintem ez az elemi logika.

Ha már a busznál tarunk, szép lenne, ha az ellenőrnek azt mondanád: bizonyítsa be, hogy te nem vagy jogosult utazni a buszon...;-)

Üdvözlettel: Péter

2010. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/128 anonim ***** válasza:
24%
Itt fejeztem be, látom teljesen nyomorék vagy.
2010. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/128 anonim ***** válasza:
100%
ennyi erővel neked kell bebizonyítanod, hogy az istened létezik.
2010. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/128 anonim ***** válasza:
50%

Nolám! Amint bizonyítani kellene, rögvest kiszállnak a vitából, vagy ellentámsadásba mennek át... ;-)

Tisztázzuk! A kérdés a következő volt: "Mi az, amit a vallásos emberek nem tudnak elfogadni az evolúció kapcsán? Az ember azt hinné, h ez már egy amolyan elfogadott és tudományosan bizonyított kérdés, de a hívők még mindig mereven bizonygatják, hogy nem az. Miért?"

Nos én erre válaszoltam. Én nem állítottam olyat, hogy Isten létezése tudományos tény! Ezért furcsa, hogy ezt bárki számon kéri tőlem! Én csupán elmagyaráztam azt, hogy mint vallásos, vagy hívő ember miért nem fogadom el az evolúciót, és mi az amit nem tudok elfogadni az evolúció kapcsán. Témákat hoztam arra nézve, hogy MIÉRT NEM fogadom el az evolúciót. Ezekre a témákra szeretnék érdemi válaszokat kapni, ha van bárki olyan aki nem fogadja el a válaszomat. Szeretném továbbá kérni, hogy személyemet NE illessétek bántó és sértő jellemzőkkel, ne minősítsetek, hanem cáfoljátok meg azt amit leírtam. Úgy gondolom ehhez a normális vislekedéshez nem kell vallásosnak, vagy hívőnek lenni, csupán normálisan gondolkodó és értelmes embernek. Köszönöm.

Üdvözlettel: Péter

2010. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!