Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed a sátánizmusró...

Mi a véleményed a sátánizmusról? A sátánistákról? Ismersz ilyet? Mennyire elvont személyek a sátánisták? Elítléed őket? Szerinted létezik sátán? Ha igen hogy nézne ki?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 18:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Tisztelettel!

[link]

[link]

(Angol) [link]

Ha bármilyen kérdés merülne fel Önben,bátran írjon privátban!

2014. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2014. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Sátánizmus címen egy csomó ezoterikus baromság megy. A sátánizmus valójában maga a humanizmus.


A humanizmus kijelenti, hogy jó - jó, Isten megalkotta a világot, de mi mostmár okosabbak vagyunk mint Isten úgyhogy beleavatkozunk abba amit teremtett.


Ergó, az ember önmagát Isten fölé helyezi magát, az álltal, hogy megkérdőjelezi Isten hatalmát. Voltaképp ezt régen nem is Sátánizmusnak hívták, hanem luciferizmusnak. Vagyis Isten ellen lázadók.


Az egyszerű ateisták nem sátánisták, egyszerűen csak nem találják Istent. Ők egyszerűen elfordulnak tőle, de nem lázadnak ellene.

2014. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Amint több időm lesz, elolvasom őket.
2014. júl. 1. 14:37
 15/20 anonim ***** válasza:

Nos, nekem a véleményem az ateista sátánizmusról pozitív. Ennek több oka is van. Első sorban a törvényeik, vagy minek nevezik őket, míg tévhitek azt állítják, hogy kecskét áldoznak, nekik a 9-11-ik pont körül ki van mondva, hogy ne öljenek állatot... Másodsorban kinek, minek áldozzanak, ha nem hisznek semmiben? A másik pedig, hogy ne bánts gyereket. A Tízparancsolatban hol van ilyen?

Nem ismerek, de szerintem személytől függ az elvontság, nem pedig vallástól.

Nem ítélem el őket, épeszűbbeknél tartom. Nem élnek és hisznek ellentmondásokban, mint a keresztények, akik azt mondják, szeressünk minden embert, mert egyformák vagyunk és egytől származunk, de a homoszexualitás bűn. Nem olyan szűklátókörűek és begyepesedett látásúak, mint a keresztények egyetlenszentéstökéletesistenben való hitr. Nem térítenek, mint a hülyék, akik szabadidejükben Bibliának nevezett esti mesét olvasnak fel idegen ajtókhoz kopogtatva. És még sorolhatnám...

Szerintem nem létezik Sátán, úgy ahogy a sátánisták többsége szerint se...

Sehogy, akkor meg mivel lenne különb Istennél? Ugyanolyan, csak más a neve. Nem lenne látható...

2014. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

# 13 Ott a pont !


# 11 Te ülj le egyes !


A kereszténység leleplezése c. hazugságra meg annyit,nem a kereszténység lopta a pogány vallásokból ,hanem a haverod Sátán közreműködésével a hamis keresztények(Vatikán) által lett behazudva,manipuláció céljából,


Jézus összetépné a mai Bibliát !

Jézus Urunk Szerető Mennyei Atyjának semmi köze nincs ahhoz az „Isten-alakhoz", amelyet a mai judai-kereszténységünk híveinek bemutat. - Mondhatjuk úgy is, hogy ahhoz a „bosszúálló” és „áldozatokat követelő” Istenhez, akinek olyan „kiválasztott népe” van, mely az ő engedé¬lyével....sőt rendeletével halomra gyilkolja a nem a „népéhez” tartozókat, vagyis a nem zsidó népeket.

Jézus a Biblia szerint nem fogadja el a zsidók tanait, sőt megveti azokat. Számtalan esetben kinyilatkozza, hogy a zsidóknak más istenük van!

"Meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nála¬tok. ” „Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam, ti is azt cselekszitek azért, amit a ti atyátoknál láttatok. " (János 8:37-38.)

Az evangéliumi szövegben - amit a kereszténység „Isten szavának” tanít - igen feltűnő és meglepő az, hogy Jézus két Atyáról beszél. Különbséget tesz az Ő mennyei Atyja és a zsidók atyja - Jehova - között, akit nem ismert el Isten¬nek az evangéliumi tudósítás szerint, mert így nyilatkozik róla: „

"Ha Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem,,

Jézus ekkor mondja ki a lényeget:

„ Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen őbenne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjáról szól, mert hazug és a hazugság atyja. ” (János 8:42-44.)

2014. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os!


Kissé tudathasadásos a válaszod, mert nem értem, hogyan hivatkozhatsz a Bibliára, mikor az elején kijelented, hogy Jézus, akit szintén onnan ismerünk, összetépné.

Az megint meglepő, hogy annak a Bibliának az alapján utálod a katolikusokat, amelyet azok összeállítottak.

Arra kíváncsi vagyok, vallod, hiszed e a teremtést, mert azt a részét ítéled el a legjobban, amely erről szól, szerinted az az Isten a hazug zsidók istene, illetve a zsidók hazug istene, már én is belezavarodok és nem lennék meglepve, ha azt az istent nem tartanád valóságnak, de attól függetlenül a tetteit elfogadod, még akár a Noés mesét is, meg a bűnbeesést, amit a hazug Istenről szóló sorok tartalmaznak, illetve a sátán története is onnan származik, meg minden arra épül, csak úgy, hogy nem érvényes, de közben meg mégis.

Vagy mégsem, a fene sem érti ezt, akárcsak egy csomó minden egyebet sem, a bosszúálló Isten tetteit, aki jóságosan gonosz. Annyira elfogadod, hogy elvethesd, abból a könyvből, amit szerinted össze kell tépni.

Szerintem addig soha nem jutsz el, hogy mese az egész, annál már jobban bele vagy gabalyodva. Így a sátán, úgy az angyalok, ez motoszkál a fejedben, vagy nem is tudom, mi, lehet, hogy nem pont ez, mert ennek alapján akármi is lehet.

Ateista létemre én nem állítom azt, hogy a Bibliát össze kell tépni, mert tárháza a néprajzi írásoknak, az egyik legrégebbi mesegyűjtemény, amely szórakoztató és sok esetben tanulsággal is bír, vázolja, hogy régen miben hittek az emberek, hogyan éltek és gondolkodtak, milyen vágyaik és lehetőségeik voltak.

Némelyik passzusa ma is meglepően időtálló, az emberi kapzsiság, a törtetés, a szerelmi élet ma is hasonló, legalább is a vágyak tekintetében és amit elítél, például a homoszexualitás, is leírás, mert azzal, hogy ír róla, megtudjuk, hogy akkor is létezett, nem mai találmány.

A világ keletkezéséről szóló gyermekien egyszerű sorok meg a tudomány akkori állásáról adnak némi körképet, nincs ebben semmi rossz, nem írhattak olyasmit, amiről nem tudtak, ezért nem lehet szemrehányást tenni.

Persze, ha isteni sugallatra íródott volna valóban, akkor más lenne a helyzet, akkor az általad leszólt egyház sem tudta volna meghamisítani, de mivel szerinted meg tudta, nem értem milyen hivatkozási alap lehet számodra?

2014. júl. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdezőnek is válaszoljak, igen létezik a Sátán és az egyik nagy hazugsága,hogy el akarja hitetni nincsen.


Id. # 17

utálod a katolikusokat

Ez nem igaz,de ha te ezt hallod ki belőle-te dolgod


’’Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek,,

Gondolom én nagyon haragos lenne Jézus,hogy hozzányúltak a szentíráshoz ,el vettek,hozzátettek és akár szét is tépné (feltételes módba) .Állítólag a jelenéseknek is volna egy 23.része.

Ez ís információ csak,még nem találtam rá konkrétumot.Az egyik zsinaton kivett részt 3 felé osztották 1rész Vatikánnál,1rész zsidóságnál és megint 1rész valamelyik ortodox ’’Orosz,, felekezetnél.


Abszolúte hiszek az Egy igaz Élő Istenbe-Jézusban,csak az egyházak hazugságaiban nem .

Pl.

- a sok szobor,festmények a katolikus templomokban,Csodás érem,Szent Benedek medál ez mind bálványimádásnak minősül

- keresztelésnél bemerítkezés utána keresztet a homlokra eredetileg olajjal történt

( talán,nem is egy fajta ,inkább többnek a keveréke volt) –ezt ma nem így végzik

- a bor és a kenyér átváltoztatásánál( eukarisztia) ostyát használnak kenyér helyett és nem igen láttam,hogy a borból a hívők részesülnének

- szentháromság tana stb,


Távtanítások a kereszténységben (összefoglaló)

http://www.youtube.com/watch?v=wAII4rnWcx0

[link]

YouTube:

Az emberiséget kontrolláló három vallás Babilonból (1.rész)

http://www.youtube.com/watch?v=EAfwnZiEjgw


http://www.youtube.com/user/CoronitaClassics

2014. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"

'utálod a katolikusokat'

Ez nem igaz,de ha te ezt hallod ki belőle-te dolgod

"


Mintha az előző válaszodban (16) azt fejtegetnéd, hogy a sátán közreműködésével szerkesztik a tanaikat, de ha nem utálod őket, vagy a sátánt, vagy mit tudom én kit, hogy hogyan állsz végül ehhez az egészhez, azt valóban csak te tudhatod, vagy csak egyszerűen rámondasz dolgokat, úgy, hogy végig sem gondolod.

Erre több minden utal.


Nagyjából érthető, hogy te a Bibliából csak bizonyos részeket fogadsz el.

Nézzük ezt mondjuk:

"

’’Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek,,

"

Ezt ugye úgy tűnik, elfogadod, de nem igazán érthető, minek az alapján döntöttél így. Hátha ezek a sorok sem érvényesek? Mi van, ha ezt pont a sátán diktálta?


A videókat nem néztem még végig, de nyilván ez azokra is érvényes, honnan tudod, hogy pont olajjal kell kenekedni? Na és ha nem úgy van? Ha az már ördögi?

Táv helyett szerintem tév tanításokról lenne szó, de ez csak elírás, viszont érthetetlen nekem, mi alapján döntötted el, hogy mi a téves, mert lehet, ha már tévedések vannak benne, hogy pont az, amire te gondolsz, az a tévedés, mert azt is abból az ördög sugallatára írt könyvből veszed, illetve a sugallatára megváltoztatottból és miért nem az a problémás, amire te hivatkozol?

Be kell látnod, hogy nem tudhatod.

Ha eleve megkérdőjelezed az egyház tevékenységét, akkor hiteltelenné teszed az egész Bibliát, mert már az is, hogy milyen írásokat válogattak bele, az is tőlük függött, amelyet nem kritizálhatsz egyes részleteiben úgy, hogy nagy vonalakban meg elfogadod.

Lehet hogy már az is hamis benne, hogy a sátán a gonosz és Jézus a jó fiú. Miért ne? Hiszen a gonosz mindent megváltoztathat. Nem tudhatod biztosra.

Na és ha Pált már megszállta az ördög?

Vagy bármelyik szerzőjét a Könyvnek?

Megjegyzem, a zsidók elég gyanúsak ebből a szempontból, eléggé "hazabeszélnek" az Ószövetségben. Így, meg úgy a kiválasztott nép, micsoda önteltség, szerénytelenség, mert miért választotta volna ki pont őket a világ teremtője, aki már a teremtéskor is tudta bizonyára, hogy milyenek lesznek, mindig csak elfordulnak tőle, aztán a végén még a fiát is megölik, úgyhogy el is kell majd vetnie őket anno.

Hátha ez a rész a sátán műve, vagy legalább is jó néhány passzusa, mert így összességében elég zavaros ez az egész.

Vagy mi van akkor, ha ez az igaz és a másik fele a kamu, vagy mondjuk abban hemzsegnek a sátáni logika ördögi bakugrásai és lényegében az általad linkelt film csak egy részüket említi, esetleg nem is pontosan azokat, amikről valójában szó lehetne.

Nagyon bizonyos vagy a dolgodban, de érthetetlen, mitől.

Jehova Tanúja vagy?

2014. júl. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

(Ésa. 5,20)

’’Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!

[link]

2014. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!