Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek arról, h...

Mi a véleményetek arról, h Svédországban az evangélikus egyház áldását adja a homoszexuális párok kapcsolatára?

Figyelt kérdés
[link]
2010. jan. 6. 14:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim válasza:
52%

Beteg dolog.

Lehet lepontozni.

2010. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
51%
szerintem undorito. az az egyhaz serti azt ami szent. a hazassagi koteleket Isten hozta letre, ferfi es no kozott. a homoszexualitas undorito, Isten szemeben is az. Vessuk ossze a Bibliaval....tenyleg osszeegyeztetheto lenne?sztem az ilyen egyhaz mindent, csak nem a Bibliat tanitja...kepmutatas, hazugsag, nem csoda hogy az emberek kiabrandulnak a keresztenysegbol
2010. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nagyon mindegy. Nem vagyok svéd, nem élek Svédországban, nem ismerek melegeket és én sem vagyok az.

Szóval, személyesen nem érint a dolog. A véleményem meg az, hogy örüljenek neki a melegek, Svédországban házasodhatnak. Egyébként meg nem vagyok előítéletes, szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki kivel bújik ágyba. Ez olyan személyes és intim dolog, amit sem egy hetero-, sem egy homoszexuális embernek nem illene nagydobra vernie. Az, hogy házasodhatnak a melegek, szerintem nem sok magyar embernek okoz kárt, úgyhogy nem érdemes ebből vitát gerjeszteni.

2010. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
67%
Félig svéd vagyok, apum révén, én itt születtem, itt élek, és nem vagyok hívő. Viszont én egyetértek velük, Isten szemében mindenki egyenlő, nem? És amit az egyház mond, az elvileg Isten igéje, nem? És kik vagyunk mi, hogy ezáltal Isten döntését megmásítsuk?
2010. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
64%
szerintem meg ha két ember szereti egymást és össze akar tartozni így is akkor ebben semmi rossz nincs. nem vagyok meleg, viszont van egy két meleg ismerősöm. ugyanolyan emberek mint bárki más, nem ártanak ezzel másnak.
2010. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
38%

Nem hinném, hogy a keresztény egyház legfőbb tanítása az lenne, hogy ne legyünk melegek és utáljuk őket!

Aki ezt állítja az pont az egésznek a lényegét nem érti, nem véletlenül nincs benne semmi ilyen a Tízparancsolatban.


Az egész kereszténységnek az a lényege, hogy azt tegyük a másikkal, amit szeretnénk, hogy velünk is tegyenek. Hogy segítsük a szegényeket, ne legyünk kapzsik, hanem szerények és mértéktartóak stb.


Ez a lényege, és inkább az egyháznak azt kéne elérni, hogy minél több ember így gondolkodjon, ahogy az előző bekezdésben írtam.


Persze, most ki lehet térni olyan dolgokra, hogy ne használjunk óvszert (lásd Afrika), vagy ne legyünk melegek, de aki ezeket támogatja olyan nagy rössel, az pont az egésznek a lényegét nem érti!

2010. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
30%

Meg ennyi erővel lehet mondani, hogy a házasság előtti szexet vagy a maszturbációt is tiltja!


De szerintem a Tízparancsolat pontosan elég a tisztességes és Istennek tetsző élethez!

2010. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
52%

Húha! Csúnyán le lettem pontozva, csak tudnám miért? Mert ki mertem mondani, hogy a svéd melegházasság nem károsítja meg a magyarokat (a svédeket sem) és fölösleges ezen görcsölni?

Kíváncsi lennék a lepontozók álláspontjára is! Csak nehogy az süljön ki belőle, hogy még a válságot is a melegek okozták!

2010. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
47%

Elég szomorú.

Az egyházaknak erkölcsi útmutatónak kellene lennie.Én biztos nem mennék többet abba a gyülekezetbe,ahol a lelkipásztor ezt megteszi.

2010. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem jól teszik.

Gondolom te férfi vagy, így visszataszítónak tartod a meleg férfiakat, de a meleg nőket biztosan nem tartod annak.

Tipikus férfi...

Egyébként melegek már Magyarországon is házasodhatnak.

Meg amúgy miért kéne más ország döntését elítélni?

2010. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!