Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Top 5 vallásos, ateista...

Top 5 vallásos, ateista válasz, megnyilvánulás? Kik a leginkább " elvetemültek", kik védik leginkább a " mundér" becsületét?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 05:06
1 2 3 4 5
 11/41 Pendulum92 ***** válasza:

Én régebben elég elvetemülten támadtam a kreacionistákat. Aztán a végén rájöttem, hogy a veszekedéssel csak a saját magam életét teszem tönkre, mert onnantól kezdve csak azon jártak a gondolataim, kerestem forrásokat, hogyan tudnám megcáfolni őket, csak ez számított, hogy igazam legyen.


Néha éreztem, hogy igazam van. Fél napig örömmámorban úsztam. Aztán elmúlt az érzés,visszajött a kételkedés, ezért kellett újra a forrás, ami az érzést kiváltja. Nem olyan, mint egy drog?


Ennek a fajta "vitának" semmi, de semmi értelme nincsen. Itt fórumozni évekig, veszekedni. Nagyon ritkán van érdemi beszélgetés, így ritkán van valamicske haszna is a társalgásnak.


Azóta ritkán elolvasok 1-2 érdekesebbnek tűnő kérdést, és csak arra válaszolok, amelyik kérdésnek értelmét is látom. Ritkán vitába is bonyolódok, de próbálom alacsony szinten tartani a "húzó erőt", ami arra kényszerít, hogy mindenképp igazamnak kell lennie a végén. Nehéz, mint mindenkinek.

2014. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 ceri ***** válasza:

az ateista is csak hisz.

Nem istenben, hanem az többnyire az anyagban. Nem az idea, hanem a matéria elsődlegességében.

Ez persze akár lehet valóság is. Aki viszont elmélyed 1 kicsit a kvantumfizikában, annak már nem ennyire egyértelmű a dolog.

Hívők és ateisták aspektusa oly mértékben eltér egymástól, hogy értelmetlen köztük a vita. Hasonló a helyzet, mint a mi világunkból értelmezni 1 gravitációs szingularitás belső törvényeit (vagy akár fordítva).

2014. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Ateista vagyok és nem hiszek hanem lesz@rom, ha jó nektek tudatlanságban, birkaként élni és hinni akkor hajrá. puszi!
2014. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

"az ateista is csak hisz. "


?


"Nem istenben,"


Hála Istennek, már kezdtem azt hinni, nagy kő esett le a szívemről...


" hanem az többnyire az anyagban."


Anyagunk ki vagy a lombikban, mérettessék meg a te neved...


" Nem az idea, hanem a matéria elsődlegességében. "


Talpra magyar, hív a matéria.


"Ez persze akár lehet valóság is."


Köszi.


" Aki viszont elmélyed 1 kicsit a kvantumfizikában, annak már nem ennyire egyértelmű a dolog."


Rendben, mélyedj el.


"Hívők és ateisták aspektusa oly mértékben eltér egymástól, hogy értelmetlen köztük a vita."


Miért lenne értelmetlen? Ha nem térne el, akkor min lehetne vitázni?


" Hasonló a helyzet, mint a mi világunkból értelmezni 1 gravitációs szingularitás belső törvényeit (vagy akár fordítva)."


Mi az a ' gravitációs szingularitás belső törvénye'?

2014. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

A vitát mindenki másképp éli meg. Van akit szórakoztat, van aki komoly tudása mellett is rendre utánanéz a dolgoknak, a precizitás jegyében,...Talán a legidegesítőbb, ha kipróbált, bizonyított dolgokat próbálnak néhány Biblia idézettel hanyagul elintézni mondván, hogy a Biblia szerint ez így nem lehet. Persze vannak ateista szemléletű, érvek nélküli okoskodások is, tehát mindkét oldalon, ilyen is, olyan is.

Szerintetek kiknek a legprovokálóbb, ill. legnyugodtabb a stílusa, mentalitása, mindkét oldalon? Kik mögött lehet feltételezni komoly speciális, ill. általános tudást? Az biztos, vallásos oldalról többen ismerik a Bibliát kimerítően, mint ateista oldalról a tudományokat, bár mindkét oldalról sokat nyom a latba egyfajta tudattalan, belső meggyőződés is. Szívesen olvasom Open..., Sceptic, grkaty, Pietrosol kommentjeit, bár az utóbbiakkal nem értek egyet:)

2014. júl. 31. 15:43
 16/41 A kérdező kommentje:
Még annyit, az ateista nem hisz, hanem keresi az oksági összefüggéseket.
2014. júl. 31. 15:45
 17/41 anonim ***** válasza:

"az ateista is csak hisz."


Ezek szerint te nem tudod, mit jelent az ateizmus. Nézd meg, és utána gyere vissza.

2014. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Salx Narval ***** válasza:
Én igazán az értelmes tervezés, teremtés gondolatát sem vetem el, csak ép kizártnak tartom, hogy erről bárki is tudjon valamit egyenlőre, nemhogy le is jegyezze. Az emberek által kitalált és leírt teremtésben, Istenekben még véletlenül sem tudnék hinni, egyikben sem, ezek csak mesék és hiedelmek, mármint szerintem.
2014. júl. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Nem tartom kizártnak, hogy egy kozmikus kísérlet, génmanipuláció alanyai vagyunk és millió évekkel idősebb fajok ugyanúgy kísérleteznek velünk, mint mi az egerekkel. Egy ilyen esetben fel sem merülhet az Isten kérdés, mégha más fajok hozzánk képest "isteni" tulajdonságokkal is rendelkeznek.
2014. júl. 31. 17:04
 20/41 ceri ***** válasza:
0%

kérdező!

az ateista lehet, h keresi...de elfogult nézőpontból keres.

Azért elfogult, mert eleve kizár 1 lehetőséget-

2014. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!