Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Top 5 vallásos, ateista...

Top 5 vallásos, ateista válasz, megnyilvánulás? Kik a leginkább " elvetemültek", kik védik leginkább a " mundér" becsületét?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 05:06
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

...nem az ateista nem hisz. Nem hiszi, hogy egyszer volt hol nem volt az ösrobbanás... nem hiszi, hogy volt egy elképzelhetetlen hatalmas erö, amely ezt beindította.


Nem hiszi, hogy ez az erö valamilyen módon kiszámította, hogyan kell az egésznek távolodni egymástól, pontosan arra a helyre ahová szükséges, hogy létrejöjjenek a galaxisok....


Az ateista nem hiszi, hogy a Föld a Naptól kb. 150 milliónyi távolságra gurult el, pontos méretekben hozzágurult a Hold .... /mármint a Földhöz :)/


Az ateista azt sem hiszi, hogy itt vannak a hatalmas "fekete lyukak" a világürben



Az ateista nem hiszi hogy a Földön szép sorjában létrejött az élet, elöbb a növényzet, aztán az állatok, majd az ember.


Amikor az ateista ember megszületett, nem hitte azt sem, hogy a Földnek vonzóereje van, mai napig sem hiszi....nem hiszi, hogy szereti a kedvese....


... szörnyüséges baromság amit leírtam ugye, de kedves ateisták, hát vegyétek már figyelembe, hogy a szövegetekkel ezt a látszatot keltitek magatokról.


A múltkor láttam egy filmet az "ösrobbanásról" szép, érdekes tanulságos volt. A tudósok közül az egyik így nyilatkozott: "Hiszem, hogy így történt" .... pedig ez igazi tudós volt, és nem rettegett a "hiszem" szótól

2014. aug. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Persze, magam is ateista vagyok és gyakran hiszek.

Ha megnézem a fizetésemet, akkor időnként azt hiszem, visszatért a múlt és újra három forint lesz a kenyér.

Aztán persze rájövök, hogy hiába hittem ezt, téves volt a nagy "hitem"

Amikor egy üzletbe lépek, mindig azt hiszem, hogy az eladók segíteni akarnak, de sajnos kiderül, hogy csak rám akarnak sózni valami méregdrága vackot.

Az iskolai tanárnak is megírtam, hogy:

- Kedves tanár úr!

Kérem önt, hogy fiam dolgozatára adott elégtelen minősítést szíveskedjék kitűnőre cserélni. Nevezett utódomnak magam tiltottam meg, hogy matematikai bizonyításokat levezessen, amire semmi szükség, mivel mi hisszük azt, hogy á négyzet plusz bé négyzet az egyenlő cé négyzet és esküszöm a szent gyökjelre, hogy soha nem fogok kételkedni az er négyzet pí hatalmas igazságában, amit teljes szívemből hiszek. -

Ezzel szemben a legtöbb ateista úgy gondolja, hogy meglehet, valami ősrobbanásszerű folyamat által keletkezett a világ, ami inkább valószínű, mint valami nem létező lény általi ostoba teremtésmese, de ki a fene tudja ezt pontosan, mikor nem voltunk ott, lehet, hogy mindig is volt az anyag, bár kétségtelenül a jelek azt mutatják, hogy minden tágul, szét felé tart, mégpedig meglehetősen nagy sebességgel.

Azt mégsem gondolhatjuk, hogy léteznek valamilyen nem észlelt bazi nagy szellemek, akik a kozmikus objektumokkal biliárdoznak,, megadva a kezdő lökést. Vagyis hát itt csak a megnyilvánuló jelenségek hatására gondolunk valamilyen magyarázatot, de ha esetleg más szóba jöhető magyarázat is elfogadható, akkor készséggel módosítja minden ateista az ilyen huszadrangú kérdésben az álláspontját.

Abban persze hiszek, hogy a szomszéd meg fogja adni a szokásos húszasát, amit hónap végén szokott kölcsönkérni, mert ha nem hinnék benne, nem is adnék neki, de azért hit ide, vagy oda, elismervényt mégiscsak írunk az ügyletről, persze ezt nem magam miatt teszem, csak hogy ő is higgyen.

Ilyen hittérítő vagyok én, mert neki is erősen kell hinnie, hogy megadja, mert az az igazi, a hit, az számít, mert hit nélkül nem élet az élet.

A legerősebben abban hiszek, hogy a sok vallásos egyszer rádöbben arra, hogy ..., na mire is?

Mindegy, felőlem bármiben hihet, csak a végére gondolatban tegye hozzá azt, amit minden ateista hozzáérez az ilyen hitekhez, hogy:

-Vagy ha nem, hát kisnyúl.-


:)

2014. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszi, hogy egyszer volt hol nem volt az ösrobbanás..."


Hanem tujda, hogy létezik olyan, hogy mikrohullámú kozmikus háttérsugárzás, és hogy a galaxisok távolodnak egymástól. Tehát kellett lennie egy kezdetnek.

Amúgy részemről az ősrobbanás elmélet, még érhetnek meglepetések minket ezen a téren. :)


" Nem hiszi, hogy ez az erö valamilyen módon kiszámította, hogyan kell az egésznek távolodni egymástól"


Hanem tudja, hogy a Világegyeztem gyorsulva tágul. A bomba repeszdarabjai tudják, hogyan kell távolodni egymástól?


"Az ateista nem hiszi, hogy a Föld a Naptól kb. 150 milliónyi távolságra gurult el, pontos méretekben hozzágurult a Hold "


hanem tudja, hogy ezt keringésnek hívják, és az a nagyon pontos "gurulás" valójában nem is annyira elegáns, mint gondoljuk.


"Az ateista azt sem hiszi, hogy itt vannak a hatalmas "fekete lyukak" a világürben "


hanem megmérte, pl. infravörös tartományban, vagy látott csillagot, ami megkerülte a nagy semmmit. :)


"Az ateista nem hiszi hogy a Földön szép sorjában létrejött az élet, elöbb a növényzet, aztán az állatok, majd az ember."


Hanem tudja, hogy létrejött, és szépen katalogizálta az ősleleteket, amiknek még a korát is megmérte.

2014. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
23%
hát igen , az ateista embernek nem kellett elhinni semmit, sem már a pelenkázásnál tudta, mi is a tudomány....:)
2014. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
...bocsánat kedves ateista barátaink, tudom hogy ez a hiszek-nemhiszek vita amolyan pubertásféle truccolás.... Hiszem, tudom? hogy a müvelt tudósok nem csinálnak problémát ebböl a szóból :)
2014. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Na jó, kedves grkaty, csak hogy megértsd:


Milyen érdekes az a hobbid, hogy NEM gyűjtesz bélyeget :)


Ha így sem érted, akkor sajnos nem tudok segíteni.

2014. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

"Hiszem, tudom? hogy a müvelt tudósok nem csinálnak problémát ebböl a szóból"


Csak ha esetleg elvakult vallásosok 1000-el akarják bizonyítani, hogy de igen, az ő tudásuk is egyfajta hitvilág.

2014. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

kedves valaki :)


honnan tudod, vagy hiszed hogy nem gyüjtök bélyeget?

Csodálkoznál ha meglátnád a saját szemeddel hogy mennyi albumom van tele bélyegekkel.... ez igaz elhiheted


Csak most azt nem értem, hogy is írjam le Neked egy nagyhitü tudós embernek.....jaj egy nemhitü tudós embernek, hogy ezt elhigyje, vagy a tudós úgyis tudja? :D


Bocsássatok meg, igazán tiszta szívemböl mondom, pardon írom, hogy nem akarlak a világért sem Titeket kinevetni, de már szinte gurulok a nevetéstöl, ha újra felbukkan ez a téma ....minden OK :D..ezt így csinálják mindenütt vagy csak Magyarországon? Tudjátok, vagy hiszitek?

2014. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Kedves grkaty!

Mi az, amit hit nélkül is tudsz?

2014. aug. 1. 16:53
 40/41 anonim ***** válasza:
...amit Te :)
2014. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!