Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában szó esik az...

A Bibliában szó esik az ősemberekről?

Figyelt kérdés
Azt jól tudjuk, hogy több előember faj is létezett, akik szinte már-már olyanok voltak, mint a modern ember. Szóval a kérdésem az lenne, hogy róluk ír-e a Biblia? Ők is Ádámtól és Évától származtak? Ha Isten megalkotta a tökéletes ember, akkor miért teremtett még melléjük egy rakás "béta verziót"?

2014. aug. 18. 23:56
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

"miért nem hiszitek el a tudósoknak, akik azt állítják, hogy a m DNA egyetlen egy ösanyához vezeti visssza az emberiséget??!"

Mert nem ezt mondják, azért.

Vagy meg tudod mutatni ezt a tudományos cikket?

Tudományos lapban, persze.

2014. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
64%

Pedig ez valóban így van, Dawkins is ír róla a könyviben.

Visszavezethető egyetlen ősanyához, de ez akár logikai úton is levezethető.

Persze ennek a Bibliai Ádámhoz és Évához semmi köze nincsen.

[link]

2014. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Ősanya tényleg volt, csak nem egyetlen.

A mitokondriumokat tényleg egyetlen nőtől örökölte minden ma élő ember - de ez csak azért van, mert azok nem ivarosan szaporodnak, hanem osztódnak és így nem keverednek. Férfitól nem lehet örökölni, így egy nőnek ha nincs lánya - akkor az ő mitokondriumai kipusztulnak.


Az összes többi tulajdonságunkat is vegyesen örökültük, és ezeket már NEM csak a mitokondriális Évától, hanem az összes, akkor élt embertől.


Igazából az is véletlen, hogy pont mára pusztult ki az összes többi akkori nő leányága. Ez történhetett volna korábban is, de akár még most is élhetnének - és akkor MA más lenne a mitokondriális ősanya.

Mint ahogy már holnap is más lesz: ennek a nőnek valamelyik leszármazott leánya lesz az.

2014. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 fairi1 ***** válasza:
93%

gkaty

"

Vagy csupán kiválasztjátok a tudományból azokat a mondatokat, könyveket, cikkeket, amelyek a Ti elképzeléseiteknek megfelelnek? "


ez sajnos rád igaz és a te fajodra. Nem a DNS-t hanem mitokondriális DNS-t vezeti vissza.

Óriási de óriási különbség.



Ám ha előjött mitokondrium, egyszer elmagyarázhatná valaki egy mindenható lénynek miért kell a saját képére teremtett lénybe a "legalacsonyabbrendűbb" élőlényt egyszerűen bele ültetni.


Mitokondrium ősi prokarióta eredetű, ez szinte tény. ráadásul még a genetikai kódolásban (univerziális kód szlengjét használja) is van eltérés összehasonlítva az eukarióta genomot.


mtDNs anyáról gyerekre adódik át, vagyis ha anyának fiai vannak, akkor az a mtDNS variáció kihal.

2014. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

17 vagyok.


Nem egészen értem ezt az ősanya dolgot (nem láttam azt a filmet), talán kihalnak a többi ember utódai?

Arra is gondoltam, hogy ugye az emberiség legtöbb génje közös, fejünk van kezünk, két lábunk, vesénk, stb...

Aztán a fajtaspecifikus dolgok megint közösek, mert négerből is van rengeteg, szőke sem egy van és minden olyan gén, ami csoportosítható valahogy, az nem egyéni.

Na már most, ha az utódaimból elkopnak az én saját, specifikus génjeim (bár én speciel férfi vagyok, de ez most nem lényeges, hiszen ősapáról is beszélhetnénk), szóval ha az én génjeim eltűnnek, akkor hiába az utódom fizikailag, valójában már egy másik ágon szerzett tulajdonságok dominálnak nála.

Ezért az utódom, már nem is az én utódom?

Ilyesmiről van szó ebben az ősanya dologban?

Hogy minden fontosabb gén tőle származik?

2014. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Elolvastam a linket, illetve silabizáltam, mivel angolból nem vagyok ász, de most már dereng.


köszi.

2014. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 Tom Benko ***** válasza:
88%
Valamelyik antievós meg tudná mondani, hogy miben különbözik a majom és az ember.
2014. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
A közös ősről semmi konkrétat nem mond a tudomány, azt sem tudják, hogy nézett ki, de állítani lehet attól, hogy volt.
2014. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%

Tom Benko

A kérdésed alapján nem vagy beszámítható.

2014. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Nézd már, majmok is tudnak írni! Egyre közelebbi az a közös ős.
2014. aug. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!