Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hóruszról másolták Jézust?

Hóruszról másolták Jézust?

Figyelt kérdés

Egyiptomi hieroglifákon olvasható Hórusz története, ami szinte egy az egyben Jézus története. Mivel 2000 évvel előbbi, mint amikor Jézus története játszódik, nem kérdés, melyika másolat.


Hórusz:


- szűztől született

- Dec 25.-én született

- 12 tanítványa volt

- három bölcs látogatta meg

- a vizet borrá változtatta egy menyegzőn

- keresztre feszítették

- 3. nap feltámadt

- anyja ölében ábrázolják



2014. szept. 6. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
55%

00:46, jogos, az ókori egyiptomiak ezt a folyamatot valóban nem feltámadásnak nevezték, hanem visszatérésnek az Alvilágból :) De attól még lényeg ugyanaz.

Az a vicces, hogy azt nem tudják sokan tudomásul venni, hogy a kereszténység is egy ugyanolyan vallás, mint a többi, és ha valaki olyasmit mond, amit nem tanított nekik annak idején a pap bácsi hittanon, azt hajtogatják, hogy "nemigaz, nemigaz, nemigaz, mert nem ezt írta a Biblia"

2014. szept. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 ceri ***** válasza:
45%

Nem, Jézus valós személy volt.


"Van egy nép, egy másik fajú, akire rákenték azt, hogy Jézus az Ő népe közül való. Küzd is ellene rendesen, még szent könyvében a Talmudban is így ír Róla. Jesu, azaz Jézus annak az átkozott Nimródnak a fia."


[link]


ez legalább annyira hiteles, mint a Biblia. :))

2014. szept. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 Pietrosol ***** válasza:
100%

Sziasztok!


OFF!


# 14!


"Jézus tavasszal születhetett, mert a pásztorok éjjel kint tartózkodtak a nyájjal. Írja a biblia. Télvíz idején még ma sem hagyják kint az állatokat éjszakára."


Télvíz idején nem, viszont Betlehem környékén decemberben éjszaka 8-10 °C van. Ilyen hőmérséklet mellett a pásztorok vígan kint vannak az állatokkal. Ma is,-ha távol legeltetnek az akloktól-, csak a hóesés kezdetén hajtanak be mindenütt.

2014. szept. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát igen, a Pártus herceg története. Én is gondoltam, hogy belinkelek valami hasonlót. Jézus az ács fia: Héber ács, Arámiul helytartó. Herceg, vagy ács? Királyok, vagy bölcsek? Sólyom, vagy kígyó? stb. De, úgy vélem maradjunk egyenlőre Hórusznál a kérdező miatt.:D
2014. szept. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
64%

Túl sok Zeitgeist-et nézel kérdező.:)Tele vannak nettó baromsággal,felét se kell elhinni.

Egy ateista.

2014. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy a Beno, vagy Benu, (dialektustól függően) is eredetileg egy egyiptomi szimbólum volt, amit később átvettek a keresztények, így igen, meglehet, hogy átemeltek elemeket az egyiptomi hitvilágból. A Benu, vagy ismertebb nevén a Főnix bizonyos időközönként elpusztult, majd feltámadt, így hozzákapcsolták a Újszövetségen alapuló mondákhoz, jobban mondva Jézushoz, hisz mindkettő az ég küldötte volt valamilyen szinten és haláluk után feltámadtak. De ha már a Főnixnél tartunk, akkor a Benu is csak egy koppintás, a kínaiak már évezredekkel ezelőtt hittek a Fenguan létezésében, ami történetesen egy lángoló madárka volt, ami néha elégett, aztán a hamuból újabb állat született.

Lehetetlen megmondani, hogy ki kiről másolt és szerintem felesleges is ezen agyalni, ennyi erővel vitázhatnánk azon is, hogy Han vagy Greedo lőtt először?

2014. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 A kérdező kommentje:

"Te láttad már azokat a táblákat valaha?"


Én láttam, voltam kint. A Luxor templomban is megtekinthető. Világosan, érthetően le van írva a története, még hieroglifa olvasás nélkül is megérthető.

Aki meg a wikipediából akarja megismerni Hórusz történetét, na azok írják a sok sületlenséget és buta semmirevaló cáfolatokat.

Ki kell menni és megnézni a saját szemednek higgy csak. Nem egy keresztény lett ateista a Luxor templomban!

2014. szept. 7. 13:51
 28/77 anonim ***** válasza:
75%

"Aki meg a wikipediából akarja megismerni Hórusz történetét, na azok írják a sok sületlenséget és buta semmirevaló cáfolatokat. "


Képzeld, ezeket egyetemeken is tanítják, amiket leírtam. Ha Jézus valóban csak "másolat" lenne, akkor azt már régen tudnánk.

2014. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
87%
Mi értelme lenne 8-10 fok között kint hagyni az állatokat, ha bent az istállóban meleg van?! A pásztorról meg ne is beszéljünk... Télvíz idején be szokták hajtani az állatokat, maguk az állatok is "ismerik" ezt a rendszert. A keresztre feszítés valóban tipikusan római szokás volt. A hieroglifákról pedig bárki azt mondhat, amit akar, hiszen a többség nem érti azokat. Itt már többen leírták, hogy Hóruszra nem igazak a kérdésben leírt állítások, erről tudományos adat is van (apja, anyja). Ennyi erővel Jézust Herkules koppintásának is lehetne nevezni.
2014. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 A kérdező kommentje:

"Képzeld, ezeket egyetemeken is tanítják, amiket leírtam. Ha Jézus valóban csak "másolat" lenne, akkor azt már régen tudnánk."


Persze, tudnátok, befogott füllel és csukott szemmel, miközben agyatmosnak nektek.

nagyon egyszerűen utána járhattok, egyik nagyarlásotok legyen Egyiptom és keressétek fel Hórusz templomát és a Luxori templomot, saját szemetekkel láthatjátok a történetet, ami 2000 évvel később Jézus történeteként lett híres.

2014. szept. 7. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!