Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hóruszról másolták Jézust?

Hóruszról másolták Jézust?

Figyelt kérdés

Egyiptomi hieroglifákon olvasható Hórusz története, ami szinte egy az egyben Jézus története. Mivel 2000 évvel előbbi, mint amikor Jézus története játszódik, nem kérdés, melyika másolat.


Hórusz:


- szűztől született

- Dec 25.-én született

- 12 tanítványa volt

- három bölcs látogatta meg

- a vizet borrá változtatta egy menyegzőn

- keresztre feszítették

- 3. nap feltámadt

- anyja ölében ábrázolják



2014. szept. 6. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 Pietrosol ***** válasza:

grkaty!


"...és még valami nagyon fontos, Jézus Krisztus NEM december 25-én született...."


Ezt mire alapozod?

2014. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
66%
grkaty valószínűleg nem alapozza semmire, ő katy weaver, a mélyen fanatikus jehova tanúja... Ő nem alapoz, csak azt mantrázza, amit belesulykoltak a szektájában.
2014. szept. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
Szerintem nem valószínű, hogy Jézus dec 25.-én született. Inkább csak átvették a pogány ünnepnapokat, mert így nem volt nekik akkora váltás, és könnyebb volt megtéríteni őket. Persze, lehet, hogy tévedek, de valószínű, hogy ilyesmi is volt a háttérben.
2014. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 Pietrosol ***** válasza:

# 43!


Valószínűbb a téli napforduló, hiszen ez a fény újjászületésének ünnepe.


"Én vagyok a világ világossága"

2014. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
48%

Igen. Jézusék története tekinthető egy átvett és lebutított Ízisz-Ozirisz-Hórusz történetnek.


A Bibliát egyébként valóban így szedték mindenfelől össze és egyértelműen egy átvett-, de még inkább ellenhagyománynak tekinthető.


Az amerikai Joy of Satan Biblia-leleplezése egyébként döbbenetes eredeti, értelmes és igaz volt.

Érdemes elolvasni.

2014. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 szp72 ***** válasza:
91%
A pincémben én is találtam négy tekercs eredeti hieroglifeket horuszról. Az egyiket Máté, a másikat Márk, illetve Lukács és János egyiptomi papok írták. Megmutattam nagy bátyámnak is, ő is azt mondta, hogy eredeti.
2014. szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
80%

Megütötte a szememet, hogy a keresztre feszítés római eredetű és ez nem igaz.

A rómaiak ősi kivégzési módja a lefejezés, a lictorok a rőzsekötegben hordták a bárdot, a fascest.

Ebből van képezve bizonyára a fasiszta szó, mert Mussolini a régi birodalmat akarta újraéleszteni.

A rómaiak Carthágóból vették át a keresztre feszítést, de a közhiedelemmel ellentétben ritkán, kevés bűnre alkalmazták. Főleg lázadók, elsősorban rabszolgák büntetése volt.

Természetesen a rabszolgalázadások idején, amiből három nagy volt Róma történetében, szaporán ácsolták a kereszteket. Szokás volt még az is, ha egy rabszolga megölte az urát, a ház összes rabszolgáját keresztre feszítették, hogy a rabszolgák ne támogassanak ilyen megmozdulást és volt rá eset, hogy félezer ártatlant végeztek ki így, ami még a rómaiakat is sokkolta. A tüntetéseken kívül a szenátus is megvitatta az esetet, de győzött a hagyomány. Mindez arra utal, hogy maguk a rómaiak is különösen kegyetlennek találták ezt a kivégzést.

Számos más kivégzési mód is rendelkezésre állt és a jog szabályozta, hogy milyen bűnért milyen ítélet szabható ki.

A gyújtogatónak máglya dukált, a szentségtörőnek élve eltemetés, de a tarpeji szikláról való letaszítás, vagy a kard általi halál sem volt ismeretlen.

A vadállatok elé vetés csak egy időben volt szokásban, a gladiátorok meg akkori sztárok voltak.

Vízbefojtás is előfordult, meg a halálra korbácsolás.

A méregpohár kiürítése sem volt ismeretlen, de ezen kívül is számos halálnem volt, aminek a többsége katonásan gyors volt, de mint említettem a lefejezés volt az általános és azt sem a nyilvánosság előtt tették a legtöbb esetben, főleg biztonsági okokból.

A keresztre feszítés délkeleti eredetű, az oszlopra szögezés több korai kultúrában szerepelt halálnemként, amit a Carthágóiak kicsit megkoreografáltak.

Ők szerették a kegyetlen büntetéseket. A kalózkodásért félig lenyúzták az elítélt bőrét és úgy kötötték ki a hadihajók elejére nagy óvatosan, hogy sokáig szenvedjen.

A rómaiak a keresztre feszítést is túl kegyetlennek találták, ahol az áldozat hosszas kínlódás után végül megfulladt, ha már a lábaiba és a kezeibe vert szögeken nem tudta magát annyira felemelni, hogy levegőt vegyen, ami borzalmasan fájhatott, hiszen sok ideg van ezeken a helyeken.

Hogy napokig ne kínlódjon a szerencsétlen ezért vagy a lábát törték el, vagy alaposan megkorbácsolták előtte, amely látványos volt, de kegyelemszámba ment, mert ezek a kereszten már nem sokat szenvedtek, eleve félig ájultak voltak, így hamar kiszenvedtek.

Az ítélet lényege az elrettentés volt, ezért a keresztre függesztettet sokáig kinn hagyták, tilos volt levenni és eltemetni.

Egy rövid időszakban, Diocletianus császár idejében jobban elterjedt volt, bár ami azt illeti, akkoriban annyi lázadás, zendülés volt a birodalomban, hogy a császár hozzászokott ehhez a kivégzési módhoz, illetve lehet, hogy kiterjesztette a katonai zendülésre, pártütésre egy időben, de végül egyre kevésbé alkalmazták és a rabszolgasággal egyetemben szűnt meg, akik számára majdnem kizárólagosan fenntartott halálnem volt.

2014. szept. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék, hogy a rómaiak nem voltak annyira kegyetlenek, mint a hírük tartja, csak a rabszolgalázadásoktól nagyon féltek.

Az előkelőknek megengedték, hogy felvághassa az ereit és különben is római polgárt csak nagyon ritkán végeztek ki, mert számukra a halálos ítélet automatikusan száműzetésre változott.

2014. szept. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
28%

a 42-esnek.... no látod barátocskám hogy milyen tévedésben vagy, nem vagyok Katy Vaewer, de ha akarod hiheted azt amit akarsz ,még azt is hogy én Anglia királyi családjának a tagja vagyok :D ....és honnan tudod hogy ez nem igaz?


Tudod a probléma az, hogy nem szeretek vitatkozni az olyanokkal, mint Te, akik képtelenek valamit okosat, értelmeset felhozni, nincs idöm a homokozóban a lapátkával verni a másik fejét.... akit érdekel csinálja

2014. szept. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
47%

Pietroszol, kérdésed van a karácsony eredetével kapcsolatban


A nagy vallásvezetök is tudják, hogy Jézus tényleg nem karácsonykor született.


Ezt felismerjük a Bibliából is és a történelemböl is.


Elöször is amikor Krisztus megszületett a pásztorok a nyájjal kint voltak éjjel. Bár Palesztína melegebb éghajlatú, de ebben az idöben esös, hüvös éjszakák vannak, így egyszerüen a pásztorok nem alhattak kint a nyájjal a szabad ég alatt.


A másik: Tudod ugye mikor volt az elsö nikai zsinat? I.sz.325-ben Konstantin császár aki igényt tartott az egyház vezetésére, az ö elnöklése alatt elhatározták, hogy a Jézus születését december 25-re teszik, mely a pogányok téli napforduló ünnepe volt.


Ha van kedved átnézheted pld. ezt [link]

2014. szept. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!