Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hóruszról másolták Jézust?

Hóruszról másolták Jézust?

Figyelt kérdés

Egyiptomi hieroglifákon olvasható Hórusz története, ami szinte egy az egyben Jézus története. Mivel 2000 évvel előbbi, mint amikor Jézus története játszódik, nem kérdés, melyika másolat.


Hórusz:


- szűztől született

- Dec 25.-én született

- 12 tanítványa volt

- három bölcs látogatta meg

- a vizet borrá változtatta egy menyegzőn

- keresztre feszítették

- 3. nap feltámadt

- anyja ölében ábrázolják



2014. szept. 6. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
100%

" a Biblia írói nem ismerték-hették Egyiptomot. Egyetlen név, egyetlen város de még csak egyetlen konkrét utalás sincs írva Egyiptomról. Max. "az egyiptomi fáraó, fáraó fia/lánya/városa/kormányzója"."


Mondd csak, kivonulás története mond valamit? 10 csapás? Ezek kimaradtak?

2014. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
0%

Azért érdekes, kedves kérdezö, állítód hogy ezeket a történeteket lehet olvasni Egyiptomban.....mond miért nem jelenik meg akkor semmilyen tudományos cikkben?


Miért nincs semmilyen elismert encyklopédiában?


Természetesen hiszel, aminek hinni akarsz, a Te dolgod :)

2014. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igazán értem ezt. Nagyon sok hiteles egyiptológiával kapcsolatos dolgot olvastam már, de sehol nem írnak ilyesmit. Vagy te azt állítod, hogy az összes egyiptológus, történész hülye, de te leolvasod a hieroglifákból az eddig megfejtetlen szövegeket?
2014. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 A kérdező kommentje:

"Az, hogy Te tudod a Hórusz történetét, érdekes, hogy a szakértök azt állítják, hogy ennek a mondának az eredete homályos és vitatott."


Én tudom, mert utána jártam. A vallásos szakértőid, akiknek az a dolga, hogy eltussoljanak dolgokat nem hitelesek a témában. Neked és nekik is azt javaslom, menjtek ki és győződjetek meg róla a saját szemetekkel.

2014. szept. 8. 23:22
 65/77 A kérdező kommentje:

"Azért érdekes, kedves kérdezö, állítód hogy ezeket a történeteket lehet olvasni Egyiptomban.....mond miért nem jelenik meg akkor semmilyen tudományos cikkben?"


Jópofa vagy. Megjelent, nem is egyszer. Nat Geo magazin, de az IPM-be is. Tudom, ezeket az eretnek újságokat te nem olvasod.

2014. szept. 8. 23:24
 66/77 A kérdező kommentje:

"Én sem igazán értem ezt. Nagyon sok hiteles egyiptológiával kapcsolatos dolgot olvastam már, de sehol nem írnak ilyesmit. Vagy te azt állítod, hogy az összes egyiptológus, történész hülye, de te leolvasod a hieroglifákból az eddig megfejtetlen szövegeket?"


Fenét, sok szakértő tartott erről előadást, dokumentumfilm is van róla megy a spektrumon, akik elbagaetellizálják a dolgot, mind vallásos befolyásos emberek.

Hozzátok nem jutott el ez a hír, pedig jó lett volna, de nem késő bepótolni.

2014. szept. 8. 23:27
 67/77 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem ezt a nagy ellenkezést, mert szerintem is köztudott, vagy legalább is annak kellene lennie, hogy a keresztény vallásnak egy csomó eleme korábbról már ismert, más vallásokból, más népek mondáiból, történeteiből.

Így most pontosan nem tudnám megmondani, hogy Hórusszal mi a helyzet, de egy időben egy kicsit foglalkoztam az egyiptomi mondavilággal, nem túlságosan mélyen és már alig emlékszem rá, de valóban többször meglepődtem, annyira ismerős volt némelyik szituáció a későbbi keresztény vallás történeteiből.

Különben nem csoda, a zsidók olyan területen éltek, ahol Egyiptom kulturális befolyása érvényesült, természetes, hogy náluk is szerepelnek ezek az elemek, az lenne a furcsa, ha nem így lenne.

2014. szept. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
Én elfogadom azt, hogy bizonyos motívumokat más vallásokból vettek át, ilyen pl: az ünneprendszer, szentek (sok pogány istent szentté avattak, mert csak így tudták megtéríteni a népet, pl: írországi Szent Brigid), bizonyos csodák, stb. De azért az szerintem kicsit erős, hogy egy az egyben átmásolták volna Hóruszról Jézust.
2014. szept. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy sok hasonló van az életben, például egy évben 12 hónap van, eszük a kenyeret és a halat, csónakon is ültünk a vízen, söt halat is sütöttünk a parázson, kicsi korunkban az anyukánk ölében ültünk, sokan éppen december 25-én születtek, sokan olvassuk az Ószövetséget, mint Jézus tette.... Csak nem értem miért nem küldesz semmilyen hivatalos forrásból információt. Én olvastam egy pár évvel ezelött az egyiptomi istenségek történeteit, a görög mitólógiát is, de igazán sehol sem olvastam ezt amit Te leírtál..... attól függ mit olvastál, vagy hallottál. Ahány elöadó, annyi nézet. A hieroglifeket Champolion fejtette meg a 19 században. Ezek amolyan mesék, amik szájról-szájra terjedtek évszázadokon keresztül, itt-ott valaki leírta..... Befejezem a hozzászólást. :)
2014. szept. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 ceri ***** válasza:

Nem értem miért csodálkoztok annyira. A mi Mátyás királyunk román meg szlovák is lett néhány év alatt. Kell a népeknek valami mítosz ami az övék, ezáltal is emelve a nemzeti bü

szkeségüket és igazolva magukat.

2014. szept. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!