Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hóruszról másolták Jézust?

Hóruszról másolták Jézust?

Figyelt kérdés

Egyiptomi hieroglifákon olvasható Hórusz története, ami szinte egy az egyben Jézus története. Mivel 2000 évvel előbbi, mint amikor Jézus története játszódik, nem kérdés, melyika másolat.


Hórusz:


- szűztől született

- Dec 25.-én született

- 12 tanítványa volt

- három bölcs látogatta meg

- a vizet borrá változtatta egy menyegzőn

- keresztre feszítették

- 3. nap feltámadt

- anyja ölében ábrázolják



2014. szept. 6. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 A kérdező kommentje:

"A hieroglifákról pedig bárki azt mondhat, amit akar, hiszen a többség nem érti azokat."


LoL A Rosetti kő után ilyen sületlenséget is csak egy vallásos mondhat.

2014. szept. 7. 16:08
 32/77 anonim ***** válasza:

„Világosan, érthetően le van írva a története, még hieroglifa olvasás nélkül is megérthető.”


Frászt. A hieroglif írás a rendszer ismerete nélkül teljesen érthetetlen. Nem véletlenül volt hozzá szükség a rosetti kőre. Attól még, hogy képekből áll, nem egy képregény.

2014. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 Pietrosol ***** válasza:

# 29!


"Mi értelme lenne 8-10 fok között kint hagyni az állatokat, ha bent az istállóban meleg van?! A pásztorról meg ne is beszéljünk... Télvíz idején be szokták hajtani az állatokat, maguk az állatok is "ismerik" ezt a rendszert."


Meg fogsz döbbenni! Azért, mert a friss takarmány táplálóbb és nem igényel raktározást, ráadásul a ridegtartású állatok kevésbé fogékonyak a betegségekre. Arról nem is beszélve, hogy az istállózó állattartás miatt a keletkező mélyalmos istállókat elég körülményes kitakarítani. Tehát a logika azt diktálja az állattartásban, hogy ameddig csak lehet az állatokat kint kell tartani. Egyébként itt nem paneljuhászokról és plüssállatokról van szó, hanem olyan emberekről és állatokról, akik egész életüket a természetben töltik. És még egyszer, hóesésig nem hajtanak be sehol állatot, sőt írországban még a vagyont érő angol telivérek is többnyire ridegtartásban vannak. A 8-10 °C pedig igen messze van "télvíztől".

2014. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
81%

Vicces dolog, mikor te lehülyézed itt az embereket, hogy "hülyék csak wikiből okoskodnak", miközben te elhiszel bármit, amivel provokálni tudod a keresztényeket.

Te voltál már Hórusz templomában, kedves kérdező? Mert szerintem még max csak képen láttad. Mondom, olvass mitológiát, akármelyik egyiptológus megmondja neked, hogy hülyeségek ezek. Bár szerintem feleslegesen beszélek..

2014. szept. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 A kérdező kommentje:

"A hieroglif írás a rendszer ismerete nélkül teljesen érthetetlen. Nem véletlenül volt hozzá szükség a rosetti kőre. Attól még, hogy képekből áll, nem egy képregény."


Nem az, de kis képzettséggel is olvashatók a képi hieroglifák, ez konkrétan végig követhető, de szerencsére vannak ott olyanok, akik elmesélik a történetet, ha magadtól nem megy.

2014. szept. 7. 18:04
 36/77 A kérdező kommentje:

"Te voltál már Hórusz templomában, kedves kérdező? Mert szerintem még max csak képen láttad. Mondom, olvass mitológiát, akármelyik egyiptológus megmondja neked, hogy hülyeségek ezek. Bár szerintem feleslegesen beszélek.."


Ne légy dühös, árt az egészségnek. Háromszor jártam Egyiptomban, mert annyi a látnivaló, hogy még ez sem volt elég. Jártam Luxorban és láttam a Hórusz templomot, a Piramisokat, a Szfinxt, a lépcsős Piramist és Tutankhamon sírját is, amikor még be engedtek oda.

Engem nem zavar, hogy tudatlanságban tartod magad, de másra ne erőltesd rá a hülyeségeidet.

2014. szept. 7. 18:08
 37/77 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok dühös. Csak számomra érdekes, hogy vannak emberek, akik meg sem akarják hallani a tényeket. Hallanak valamit, aztán elfogadják feltétel nélkül, mert valahol mélyen gyűlölik a kereszténységet. Nekem sem szívügyem az a vallás, de ha már nagyon meg akarunk cáfolni valamit, akkor tudományos érvekkel csináljuk, ne pedig ilyen zeitgeist-os áltudományos hülyeségekkel. Ilyeneket akár én is írhatnék.
2014. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdezö, boc si de nincs idöm elolvasni az elöttem írók kommentjét. Remélem nem fogom utánozni, ha esetleg valaki hasonló szöveget írt mint, ha igen bocsi :)


Kedves kérdezö, az igazság az, ha elolvasod az elismert forrásokból a Horusz egyiptomi isten történetét, akkor ilyen információkat nem találsz, amiket Te leírtál.



Jézustól teljesen más története van. Csecsemökorában Hathor tehét táplálta, majd egy skorpo megmarta, Szét elöl bujkálva sólyomként nött fel....


Ha akarsz valamit megtudni mármint Horuszról itt találhatsz információt [link]


...és még valami nagyon fontos, Jézus Krisztus NEM december 25-én született.... ezt már tudják a nagy egyházak is, de hát ez a tradíciójuk és tovább ünneplik

2014. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 ceri ***** válasza:
38%

Mi köze Rosetti kőnek Horuszhoz? Évezredes eltérések vannak.

Még a bibliánál is lehetnek kétséges dolgok.

JHVH = Jahve, vagy Jehova?

Magánhangzókat ugyanis lényegében írásban nem használtak. Gondolom a hieroglifáknál is lehetnek ilyen csapdák, amik még korábbiak, mint a mássalhangzós betüs írás.

2014. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
53%
2014. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!