Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hóruszról másolták Jézust?

Hóruszról másolták Jézust?

Figyelt kérdés

Egyiptomi hieroglifákon olvasható Hórusz története, ami szinte egy az egyben Jézus története. Mivel 2000 évvel előbbi, mint amikor Jézus története játszódik, nem kérdés, melyika másolat.


Hórusz:


- szűztől született

- Dec 25.-én született

- 12 tanítványa volt

- három bölcs látogatta meg

- a vizet borrá változtatta egy menyegzőn

- keresztre feszítették

- 3. nap feltámadt

- anyja ölében ábrázolják



2014. szept. 6. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 ceri ***** válasza:
28%

És Horuszt kiről másolták? Egyáltalán a piramisok milyen céllal épültek? Kik építettek piramisokat? Egyáltalán melyik kultúra lophat a másiktól? aztán elhangzanak dolgok utólagos Biblia hamisításokról.

Zűrzavar van bőven !! No akkor én is hozzájárulok ehhez.

Az ugye egyértelmű, hogy a régebbi kultúrától tud "lopni" az utókor.


Valahol olvastam, hogy a római korban ie néhány 100 ével összejöttek tudósok (görögök, rómaiak, egyiptomi és még mások) hogy megvitassák melyik a legősibb nép. Hosszú vita után 2 nép maradt versenyben -szkíták és egyiptomiak. Végül a szkíták nyertek.


[link]

[link]


ezek szerint az egyiptomi kultúrának is van előzménye.

Ezt a filmet érdemes megnézni a piramisokkal kapcsolatban:

https://www.youtube.com/watch?v=E4xOKt2bUGU


A zsidkk persze nagyon vsz. hogy úgy lopkodták össze a bibliát, mint ahogy az őstörténetük nagy részét is. Na de ha megnézzük, hogy ma mit tesznek, ezen csak a legnaivabbak csodálkoznak.

Ez lehet, hogy nem mind igaz, de kivétel erősíti a szabályt :

[link]


Ezeket a dolgokat is csak az tudja kikerülni aki vak, vagy aki ködösíteni, hazudni akar.


Továbbá valamelyik hozzászólásban 1 link azt a kijelentést teszi, hogy a zsidó Nimród. Ez ugye viccnek is rossz.


[link]


ebből:


"Noé három fia az emberiség három nyelvcsaládjának volt az őse. Jáfet utódai a kimmerek, Magóg népe, a médek, Jáván (a görögök) és még sok más nép a szigeteken, mind a szárazföldön... Hám utódai az egyiptomiak, a szerecsenek, Kánaán lakói, Szidón lakói, a filiszteusok, s még számos más nép, város... Kúsnak, a szerecsenek ősatyjának fia volt NIMRÓD, aki messzire terjeszkedet a földön. Hatalmas vadász volt Jahve színe előtt; él még a szólás:" Hatalmas vadász Jahve színe előtt, miként Nimród." Birodalmának kezdete BÁBEL, Akkád, Uruk, a Sineár földjén; de egészen Asszíriáig, Ninivéig terjed. Sém utódai pedig a héberek, az asszírok, az arámiak; földjük a napkeleti hegyekig terjedt.


Így szaporodott el a vízözön után az emberiség."


Ugye Nimród még véletlenül sem Sém utódja.

Nagy különbség zsidónak születni, vagy zsidók közé születni. Jézussal ez utóbbi esett meg!

Jézus soha sem volt zsidó: az utolsó vacsora vérszerződése, illetve a talmudi hagyomány alapján: Pártus Mágusnak nevezik benne. Illetve a Biblia is beszédes: Melkizedek rendje szerinti papnak nevezik Jézust. Melkizedek pedig szittya mágus pap volt.


Ez az én TESTem

Ez az én VÉRem


Test-vér egyetlen nyelv sem a testből és a vérből teszi össze a testvér fogalmát. Csak a magyar nyelvben van ennek értelme- legalábbis tudtommal.

Nem hinném, hogy a zsidók/apostolok ki tudnának találni egy ilyen utolsó vacsorai ceremőniát ezzel a szöveggel.

Vagy talán a pártusok/szkíták tették.


Jézus anyja Adiabene Mária pártus királyi hercegnő volt. Ezért is nem ismerték el a zsidók megváltónak.


A lenti Jézus idézetekből nyilvánvaló, hogy nem Jehovát nevezi atyjának.



Meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nálatok.” „Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam, ti is azt cselekszitek azért, amit a ti atyátoknál láttatok.” (János 8:37-38.)

„….Ha Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem……”


„Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen őbenne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjáról szól, mert hazug és a hazugság atyja.” (János 8:42-44.)


A zsidók pedig: „…….Te szamaritánus vagy és ördög van benned.” János 8:48.


Eléggé elképzelhetetlen ezek után, hogy a zsidók loptak maguknak 1 megváltót, akit aztán nem győznek megtagadni. Jézus valóban élt, rengeteg bizonyíték van rá.


Az meg a degeneráltság teteje -vagy inkább tudatos gaztett, hogy a korai egyház mindezeket figyelmen kívül hagyva, elhazudva képes volt az újszövetséget és a zsidó vallást közös nevezőre hozni. A követőit nem minősítem, tegyék mag magukkal ha akarják.

Jézus pártus volt. A magyarok nem pogányok voltak szt. István előtt, hanem Jézus és atyjának követői. Nem véletlen hogy az egyetlen apostoli királyság a Magyar volt. Az sem véletlen, hogy a Habsburgok előtt ha nem is örömmel tette , de a római pápa lényegében nem szólhatott bele a Magyar egyház életébe. István ugyan szövetséget kötött vele -mert különben folyamatosan háborúzni kellett volna- de a pápa mindig is az ellenségünk volt. Elárult bennünket a tatároknak és a töröknek is, mig mi védeni akartuk Európát. Erre is vannak források.

2014. szept. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 A kérdező kommentje:

"Csak számomra érdekes, hogy vannak emberek, akik meg sem akarják hallani a tényeket."


Becsülöm az önkritikád! A tény az, hogy Luxorban magad is megnézheted Hórusz igaz történetét a falakon hieroglifák formájában, az nem csalás, nem ámítás, max azt tudom elképzelni, hogy távol tartod magad ettől, mert így jobb a hitednek. Ez utóbbit el tudom fogadni, de akkor ne tartsd hülyének azokat, akik látták a saját szemükkel.

2014. szept. 8. 12:30
 53/77 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdezö, az igazság az, ha elolvasod az elismert forrásokból a Horusz egyiptomi isten történetét, akkor ilyen információkat nem találsz, amiket Te leírtál."


Mit nevezel elismert forrásnak? Ha elmész Luxorba és megnézed Hórusz történetéről készült hieroglifákat, annál semmi, értsd SEMMILYEN hitelesebb forrás nincs, nem létezik. Pont.

2014. szept. 8. 12:32
 54/77 anonim ***** válasza:
41%
Te kérdezö olvastad? Úgy látszik félreértetted, látsz egy jelet, az nem biztos, hogy azt jelenti amit gondolsz....Valld be hogy valamelyik bulvár oldalon szedted össze ezt a sok információt, ugye?
2014. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
90%

"Becsülöm az önkritikád! A tény az, hogy Luxorban magad is megnézheted Hórusz igaz történetét a falakon hieroglifák formájában, az nem csalás, nem ámítás, max azt tudom elképzelni, hogy távol tartod magad ettől, mert így jobb a hitednek. Ez utóbbit el tudom fogadni, de akkor ne tartsd hülyének azokat, akik látták a saját szemükkel."


Azért azt megnézném, hogy te hogyan olvasod ki a hieroglifákból Hórusz igaz történetét.

És nem vagyok keresztény, szóval nekem igazából mindegy ez a dolog.

2014. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 ceri ***** válasza:
80%
Hát ezért tette fel a kérdést -mi másért ha mindent tud- hogy elmondhassa. fél milláért megnézte a sok homokot, meg az ákombákomokat :D
2014. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 titak ***** válasza:
36%

Hááát, végig olvastam ezt a sok zagyvaságot. Nemsemmi :-)


De!, hogy a kérdésnél maradjak: Jézust nem Hóruszról másolták. Jézus az addig ismert (vagy csak hallásból ismert) istenek és félistenek egyvelege. Tudni illik!, a Biblia írói nem ismerték-hették Egyiptomot. Egyetlen név, egyetlen város de még csak egyetlen konkrét utalás sincs írva Egyiptomról. Max. "az egyiptomi fáraó, fáraó fia/lánya/városa/kormányzója". Ellenben a akkori közel-keleten élő legutolsó pásztor 12 fiát is névről felsorolják. Nem fura egy kicsit?!


De nézzük Jézus "őseit":


Ozirisz:

* Azért jött, hogy betöltse a törvényt.

* December 25-én, anya szülte egy barlangban vagy jászolban, születését csillag jelezte és három bölcs tette tiszteletét.

* 12 évesen már tanított a templomokban, 30 évesen "keresztelték meg".

* A Jordán vizében "keresztelte" meg Anup, akit később lefejeztek. (Keresztelő János?)

* Rengeteget utazott, tanított, és zenére meg gyengédségre tanította az embereket, arra, hogy ne használjanak fegyvereket.

* Csodákat tett, démonokat űzött el.

* Vízen járt.

* Elárulták és két tolvaj között feszítették meg.

* Meghalt, és a harmadik napon feltámadt.

* Halálát és feltámadását hívei épp a tavaszi napéjegyenlőség idején ünnepelték. (Húsvét?)


Hórusz:

* December 25-én születik

* Egy keleti csillag felragyogása kísérte, amit három király követ, hogy meglelje és magasztalja a megváltót.

* 12 évesen tanítónak áll, 30 évesen kereszteli meg Anup.

* 12 követője volt, akik vele utaztak.

* Csodákat vitt véghez: gyógyított és vízen járt.

* Hívták Igaznak, Fénynek, Jó Juhásznak, Isten Bárányának,stb.

* Typhon árulása után keresztre feszítik, majd három nap után feltámad.


ÉS AKIKET MÉG JÉZUS "korában" IS TISZTELNEK a "pogányok".


Attis:

* Anyja szülte, december 25-én.

* Attis egy személyben volt az Atya és az Isteni Fiúgyermek.

* Március 22-én ünnepelték Attis halálát és újjászületését. Fenyőfával. A harmadik napon sírboltja felnyílt és az isten feltámadt.

* Hívei szentelt kenyérrel és borral áldoztak.

* A bor az isten vérét jelképezte, a kenyér pedig a megváltójuk testévé vált.

* A hívek "kereszteltek", újjászülettek a szentségben, mert az áldozat vére lemosta a bűneiket.

* Attis istent Jó Pásztornak, Egyetlen Fiúnak és Megváltónak nevezték.


Mithrász,:

* 12 tanítványa volt, akikkel utazott és tanította az embereket.

* Sírboltba temették, ahonnan feltámadt. Ezt a feltámadást a hívek rendszeresen megünnepelték.

* Minden évben a tél közepén ünnepelték az Isten Fiának születését.

* Mithrász barlangban született, az anyja szűz volt.

* Megváltónak, Isten Fiának, Isten Bárányának nevezték.

* Hívei szentelt kenyeret és bort fogyasztottak a szertartásokon.

* A "keresztelés" először áldozati bika vérében történt, aztán vízzel "avatásra" váltottak.

* A hívők hite szerint az isten örök vére megváltotta őket.



Dionüszosz:

* anya szülte, december 25-én.

* Jászolba helyezték.

* Utazó tanító volt és számos csodát tett.

* Vizet borrá változtatott.

* Követői szentelt eledele az isten testévé változott.

* Március 25-én feltámadt.

* Királyok királyának, Egyetlen Fiúnak, Megváltónak, Bűnök hordozójának, Felkentnek is nevezték.


Héraklész:

* A téli napéjegyenlőség idején született, anyától, aki mindaddig tartózkodott , amíg fiát meg nem szülte.

* A tavaszi napéjegyenlőség idején feláldozták.

* Megváltónak, Egyetlen Fiúnak, a Béke Hercegének, az Igazság Fiának nevezték.


Krisna:

* anya szülte egy barlangban, amit a szüléskor megvilágított egy csillag.

* Egy király megparancsolta, hogy végezzenek ki minden fiúgyermeket, aki aznap született.

* Sokat utazott, csodákat tett-holtak feltámasztása, leprások, süketek és vakok meggyógyítása.

* A széttárt karokkal megfeszítették.

* Meghalt, de a harmadik napon feltámadt és a mennybe ment.

* Az utolsó napon vissza fog térni, hogy megítélje/többek közt/a holtakat.

* Krisna a harmadik személy a hindu szentháromságban.


Zoroaszter:

* Istentől földi anya szülte.

* Folyóban "keresztelték" meg.

* Ifjú korában elkápráztatta az embereket a bölcsességével.

* 30 évesen kezdett prédikálni.

* A vadonban megkísértette az ördög.

* Démonokat űzött el.

* Visszaadta a vak szeme világát.

* Beszélt a mennyország titkáról, a pokolról, a feltámadásról, az ítéletről, a megváltásról és az apokalipszisről.

* Így nevezték: "Hússá lett ige.”

2014. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 A kérdező kommentje:

"Te kérdezö olvastad? Úgy látszik félreértetted, látsz egy jelet, az nem biztos, hogy azt jelenti amit gondolsz....Valld be hogy valamelyik bulvár oldalon szedted össze ezt a sok információt, ugye?"


Először felolvasták, de a képeken jól látni mindent, mert a legtöbb képi rajz, de azóta már én is tanultam és sokat megértek belőle. Persze az más, ha azt hiszed, hogy az ottani szakértők hazudnak, de majd te megmondod látatlanban is...

2014. szept. 8. 19:11
 59/77 A kérdező kommentje:

"Azért azt megnézném, hogy te hogyan olvasod ki a hieroglifákból Hórusz igaz történetét."


Van egy érdekes hírem, a hieroglifa olvasás tanulható. Na, most meglepődtél?

2014. szept. 8. 19:12
 60/77 anonim ***** válasza:
40%

Hát kérdezö, tudod mi az érdekes?


Az, hogy Te tudod a Hórusz történetét, érdekes, hogy a szakértök azt állítják, hogy ennek a mondának az eredete homályos és vitatott. :)


várjál majd küldök neked egy hieroglif szöveget, kíváncsi vagyok meg-e tudod tényleg fejteni

2014. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!