Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Realista, egyetemet végzett,...

Realista, egyetemet végzett, akár műszaki végzettségű emberek mégis hogy lehetnek vallásosak?

Figyelt kérdés
2014. szept. 21. 12:14
1 2 3 4 5
 11/48 Jack Wilshere ***** válasza:
0%

"Én éppen azt kérdezem: a tudósok, akik a teremtett világnak a végtelen rendjét és szépségét kicsit közelebbről is megismerhetik, hogy lehetnének vallástalanok?"


Milyen érveket hoznál, hogy a megismert világból következtessünk isten és azon belül a te istened létére. Mik ezek a nyilvánvaló ismeretek?

2014. szept. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 ceri ***** válasza:
78%
Minél többet lát az ember a világból, annál inkább felfogja, hogy ő 1 porszem az egészben. Ez már elég is, hogy elindítson 1 gondolkodási folyamatot, ahelyett, hogy ex katedra kijelentene bármit is. A tudása felülírja a gőgjét -lehetségesnek tart 1 magasabb rendű tudatot, mint az övé. Ez persze önmagában még nem vallásosság, de az ajtó nyitott. Talán ezért több a vallásos a műveltebbek között, mint mondjuk 1 lakótelepi galeriben.
2014. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
17%

A porszemek nem hisznek az emberben.

Az ember csak egy pusztító porszem a természet gépezetében.

Az egyetemet végzett vallásos emberek esetén porszem került az objektívbe, le kellene tisztítani a lencséjüket.

Istenben hinni annyi, mint a Homokemberben hinni.

Több homokos hasonlat nem jutott eszembe.

2014. szept. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
47%

Azért az tanulás fejleszti is az elmét általában és olyan az elme, mint a gyémánt, ami akkor szikrázik igazán, ha szépen meg van csiszolva, munkálva.

Valóban akad a felső végzettségűek között is vallásos, de meg kell nézni ezek hitét és egy iskolázatlan emberét és hatalmas a különbség, az ember szinte azt gondolja, nem is egy vallás, amiben hisznek, de hát a kereszténységen belül annyi változat van és annyira kibékíthetetlenek, hogy esetenként még egy kanál vízbe is belefojtanák a másikat, amint azt a történelem is kellőképpen bizonyítja.

Annyi bizonyos, hogy intelligens ember számára rengeteg a képletes értelemmel bíró szentencia a Bibliából, hiszen ezek az emberek már csak nevetnek a Noés, meg a hasonló meséken, de még Jézus személyében sem biztosak, hiszen a tudományos módszertan lényege szerint nincs bizonyítva hogy valóban élt, de nem is ez a fontos nekik, ahogy a végítélet sem úgy jön le, ahogy egy jámbor, mondhatjuk, ókori tanultsággal, vagy azt alig meghaladóval rendelkező hívő képzeli.

Ezek az emberek vagy nem, vagy csak muszájból tartoznak valamely egyház keretei közé és egymás között is hajlamosak vitázni egyes dolgokon és sokan még Istent sem képzelik valóságosnak, csak úgy, mint aki minden emberben benne él és a jó és a gonosz harca szerintük igazából bennünk nyilvánul meg.

Néha beszélgettem néhánnyal és szerintem időnként változik is az elképzelésük, de az állandó vívódás mindenképpen megfigyelhető náluk, amint az ókori eszméket iparkodnak a mai világ képéhez, törvényeihez igazítani, mert annyira semmi esetre sem elmaradottak már, hogy fordítva tegyék, ami megesik a keresztények között még sajnos, mintha nem is telt volna el néhány évezred azóta, hogy a kereszténység gondolatait megfogalmazták.

A legtöbbjük meglepően normális, néhány kivételtől eltekintve és a beszélgetések, viták során sem hoznak fel logikátlan érveket, mert azon már túlléptek tanultságuk folytán.

(Na, azért én nem túl sokkal találkoztam...)

2014. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
75%

Isten mindenkit megszólít, téged is. Ők válaszoltak neki és mellette döntöttek. Aztán van akinek kényelmesebb tagadni, mert Isten nem illene az életébe, az életvitelébe. Sok egyetemet végzett ismerősöm van, gyülekezetünkben is vannak, és mélyen hívő emberek. Nem ok nélkül.

Azért, mert te nem ismered az okot, még nem jelenti azt, hogy nem létezik.

Vagy talán szerinted csak az létezik, amit te is ismersz?

2014. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
4%

ezt a próféciát a neten találtam


„Nem kell sok Magyarországon az ébredéshez, de az a kevés fájdalmakkal teli lesz” Láttam olyan erősségű földrengéseket országunkban melyekben templomok és gyülekezeti helyek, imaházak sérültek meg. Az Úr nagyon egyértelműen fogja tudomásunkra adni nemtetszését, melynek a Magyar Egyházának felfuvalkodottsága, gőgje, bálványimádása, és a Hozzá való hűtlensége a fő kiváltó okok. Egyre több lesz a keresztény értékrendek, és az Egyház ellen való verbális támadás, gúnyolódás és törvények meghozatala. Láttam, hogy az Úr türelme a végéhez közeledett, akárcsak Izraellel annak idején.


A sötétség helyéről egy parancsot adott ki a Sátán a démonjainak: Szabad rablás!

Nem értem – mondtam az Úrnak. Ő így válaszolt: „ezt a parancsot akkor adja ki a hódító ellenség vezére, mikor már a falakon belül van. „ Ekkor a 74. Zsoltár 3-4. versei jöttek szemeim elé:”... mindent tönkre tett az ellenség a szentélyben! Ellenségeid a Te Gyülekezeted közepében ordítanak felállították jelvényeiket jelekül.”

Hogyan lehetséges ez Uram? Kérdeztem.

A válasz a következő volt: „ Népem szabadította fel magára a Pokol erőit azzal, hogy nem figyeltek Szavamra és sokan a maguk feje és elgondolásuk szerint cselekedtek. Nem engem kerestek hanem a hírnevet és az emberek elfogadását, a nekik való megfelelést. Persze ha mondom nekik nem ismerik el, mert büszkeségük nem engedi az őszinteséget a szívükbe. Nem ismerik el, hogy a bűn ordít a Gyülekezetben és a varázslás jelvényei ott vannak jelekül. Szolgáimat, akiket Én küldtem hozzátok meghallgattátok ugyan, de szívetekbe nem fogadtátok be Szavaimat. Nem történt változás népem szívében és nem találom azokat a gyümölcsöket melyek Nekem oly kedvesek lennének. Ezért rabol az ellenség! Elrabolja a hitet és hitetlenséget, bizalmatlanságot hoz a szívekbe felém és egymás felé. Elrabolja az áttörési kenetet azzal, hogy kioltja a szívekben, a szenvedélyt irányomban. Elrabolja az identitásotokat Krisztusban, és csak erőtlenséget, gyengeséget és panaszkodást látok. Nincs aki leleplezné az árulást, nincs aki belőlem szólna az én tekintélyemmel. Vannak őrállók és közbenjárók. Látom Őket! De csak nagyon kevesek látnak és hallanak engem, mert nem fogadták be, a prófétaság szellemét és nem időznek jelenlétemben. Ismerik Igémet, de engem alig. Sokan tudják az igazságot, de kevesen merik felvállalni és hirdetni azt a félelem miatt. Igaz szolgáim szíve is tele van az elutasítástól való félelemmel.


Nem tudtok egységben leni, mert a felekezeti hitvallásotok és látásotok, beszabályoz benneteket. Gyertek ki a felekezeti kötelékeitekből és térjetek meg én népem, mert ítéletem hamarosan felszabadul a felekezeti látásmódon és aki nem jön ki, arra ráborul és betemeti. Nem megmondtam Izraelnek, hogy: pártos ház vagy! Ti sem értitek? Az egység ami miatt oly régóta imádkoztok, nem valósul meg addig, amíg velem nem lesztek egyek! Nálam nélkül semmit nem tehettek! Előbb velem legyetek egyek! Ahogy a só felolvad az ételben és egy anyaggá válik a kettő, úgy kell velem is egy lénnyé válnotok. Aki velem egyesül, egy szellem velem. Már nem két személyről beszélünk, hanem egyről. Ahogy általam elhaltok, úgy lesztek egyé velem. Nem kettő hanem egy. Ezért imádkoztam a Getsamáné kertben.

2014. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

A neten sok baromságot lehet olvasni...

:)

2014. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
51%

"Vagy talán szerinted csak az létezik, amit te is ismersz?

"

Bizony, szégyellheted magad, hogy nem hiszel sem a Spagettiszörnyben, sem a Rózsaszínű Egyszarvúban, mert valójában azok is 'megszólítanak', legalább is azokról sem tudsz semmit.

Hogyhogy az ókori zsidók istenében hiszel?

Miért pont abban, amikor annyi mindent nem ismersz?

2014. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
70%

Mégis miért ne lehetne hívő egy egyetemet végzett, akár természettudományos beállítottságú egyén? A kettő miért zárja ki egymást?

Ja, hogy azért, mert aki hívő, az automatikusan iskolázatlan butát jelent... értem. Javaslom kicsit járj utána a témának, hogy mit jelent a tudomány és a vallás kapcsolata.

Ajánlom Dr. Csókay András idegsebész professzor könyveit, ott ő leírja szépen, hogy hogy lehet egy realista, egyetemet végzett ember vallásos.

2014. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem hihet egy tudós, egy mérnök, egy orvos Istenben?


Talán butább mint az ateista? Soha még egyetlen egy tudományos mü sem bizonyította be hogy nincs Isten.


Még az, hogy valaki valamilyen ismeretet szerez, nem jelenti, hogy ez bizonyíték az Isten létezése ellen.


Ha megismerem alaposan milyen principen müködik pld. az okos telefonom, ez még nem jelenti azt hogy most már olyan okos vagyok, hogy tudom, hogy az ösrobbanás hozta létre a müholdakkal együtt.....

a folyamatos véletlenek útján.....

2014. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!