Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek inkább elfogadják az evolució elméletét és elutasítják a teremtést? Miért nehéz csak egyszerüen elhinni, hogy Isten teremtette a világot? Egyáltalán már bizonyított tény az evolució?

Figyelt kérdés
2008. aug. 9. 18:54
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/164 anonim ***** válasza:
97%

10:29-es:


"Az ember igenis magasabbrendű, mint egy állat.Pld:az élet értelméről gondolkodik,hisz,stb."


Ja... meg tönkrecseszi a bolygót, mérgezi a környezetet, öli a SAJÁT FAJTÁRSAIT (ami állatoknál RENDKÍVÜL RITKA, nálunk meg egyenesen TERMÉSZETES), bármilyen őrültségben képes hinni, ha eléggé ráhatnak...


Ez nem így megy, az éremnek két oldala van, amint látod.


Például a holló és a delfin is gondolkodik, beszél, tervez, tanul, emlékezik, van fogalma múltról és jövőről. Ennyi erővel akár ők is gondolkodhatnak a saját létükről, és még akár hihetnek is.


Hogy mi nem értjük az ő nyelvüket, az már egy másik kérdés - és megint csak nem azt bizonyítja, hogy felsőbbrendűek lennénk náluk.


"Aki ezt vitatja,az nem normális szerintem."


Szerintem meg aki ezt hiszi, az egy beképzelt és önhitt egoista, és a hozzá hasonlók miatt jutott az emberiség oda, ahova.


Ha mindenkiben lenne szerénység és alázat (és NEM valami istenség, hanem egymás és a természet iránt, aminek mi is részei vagyunk), máris egy sokkal jobb hely lenne ez a világ.



És mindenki, aki ezt a válaszomat lepontozza, igazolja az állításomat, úgyhogy gyerünk, tessék csak szépen lepontozni minél többen, bizonyítsátok, milyen "felsőbbrendűek" vagytok!

2009. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/164 anonim ***** válasza:
14%

Ezt nem gondolod komolyan, hogy a delfinek filóznak az élet értelméről.(meg hisznek)

Ez egyszerűen nem lehet igaz.Ez teszi komolytalanná a válaszod.Gondolkozz már el,mit írsz.Továbbra is fenntartom, hogy az ember Isten képe,az állat nem,és nem is lesz soha, várhatnánk millió évet.

2009. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/164 anonim ***** válasza:
97%

"Ezt nem gondolod komolyan, hogy a delfinek filóznak az élet értelméről.(meg hisznek)"


Az a feltevés, hogy teszik, csak ugyanannyira megalapozott, mint az, hogy nem. Beszéltél már velük? Kérdezted őket ilyesmiről?


Azt mindenképp tudjuk róluk, hogy TUDNAK gondolkodni, emlékezni, tervezni, tanulni, kommunikálni, megfigyelni, vagyis rendelkeznek mindazokkal a tudati funkciókkal, amikkel mi. Innentől kezdve már egyáltalán nem elrugaszkodott a fenti feltevés.


"Ez egyszerűen nem lehet igaz.Ez teszi komolytalanná a válaszod.Gondolkozz már el,mit írsz."


És akkor mit mondjak a tiédről, amiből azonnal látszik, hogy sejtelmed is alig van a témáról, és még csak arra se vetted a fáradságot, hogy ha már nem tudsz róla, legalább olvass utána, hogy ne beszélj a levegőbe? És aztán még te oktatsz ki engem komolytalanságról?


"Továbbra is fenntartom, hogy az ember Isten képe,az állat nem,és nem is lesz soha, várhatnánk millió évet."


Kérlek. Bizonyítsd be.

Amit én írtam fentebb, azt már sokan, sokhelyütt és sokféleképp bizonyították. Amit te, azt még senki. Amíg nem bizonyítod, addig csak egy elmélet.

2009. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/164 anonim ***** válasza:
31%
A tied is az.Sőt,valószerűtlen.Olvasd el:www.ertem.click.hu
2009. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/164 anonim ***** válasza:
96%

Az ÉRTEM írásai tele vannak tárgyi tévedésekkel és önellentmondásokkal. A tudományos értékük nulla.


[link]


[link]


[link]


[link]

2009. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/164 anonim ***** válasza:
85%

Na jó, rólad ennyit. Miután már tényekre mondod azt, hogy elmélet, nem látom értelmét a beszélgetés folytatásának, főleg, hogy nem is válaszoltál érdemben semmire, amit felhoztam.


Előttem szóló: köszönöm, hogy megspóroltad nekem az ÉRTEM-ről való értekezést. :)


Úgyhogy ehelyett csak egy végső költői kérdést teszek fel: a Tervezőt ki tervezte?

Mert ha elfogadjuk a tényt, hogy élet magától nem jöhet létre, akkor abból logikusan következik, hogy a Tervező sem jöhetett létre magától.

De ha őt is tervezte valaki, akkor a tervezőjét is terveznie kellett valakinek, és így tovább a végtelenségig...


Szóval ez pont hogy ÉRTELMETLEN TERVEZETTSÉG.


Üdvözletem...

2009. ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/164 anonim ***** válasza:
34%

A tervezőt senki nem tervezte,de az nem tény,hogy az állatok hisznek meg ilyesmi.De szerintem Téged sem egy véletlen robbanás hozott létre,hanem e Teremtő.

Az Értem ellen hozott érveket pedig rengetegen kritizálják,a critical... saját lpján is.

a kérdés még nyitott, de ha van Isten,én jobban járok.

2009. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/164 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, hogy fölfigyeltél -e arra az apró különbségre, hogy például a Critical Biomass oldalán például bárki hozzászólhat egy-egy íráshoz, az esetleges ellenvéleményeket sem hallgattatják el, legföljebb érvekkel cáfolják őket, mindig készek vitázni az evolúcióról. Ellenben az ÉRTEM oldalán ilyesminek nyoma sincs. Nem akarnak talán vitázni az elméletükről? Vagy félnek attól, hogy esetleg valaki megmutatja milyen értelmetlen írásokat adnak közre? Esetleg az ÉRTEM elmélete mégsem olyan szilárd, kikezdhetetlen, mint állítják?
2009. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/164 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem hagyd, ezzel nem lehet beszélni. Sajnos.


Nézd meg, most is csak annyit írt, hogy a tervezőt senki nem tervezte, ami hitvallásnak nagyon szép, de nem érv; nincs indoklás, nincs gondolat.


Plusz például eszébe sem jut, hogy ha van isten, akkor az esetleg nem pont a Biblia istene, hanem egész másmilyen.

2009. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/164 anonim ***** válasza:
33%
Azzal nem lehet beszélni,aki azt hiszi egy puszta elméletről, hogy tény.Olvass inkább,ne csak írj:A tudomány felfedezi Istent c.könyvet ajánlom.Ott sok vita is van,de szerintem te vagy előítéletes,egy előítélettel pedig nem lehet vitatkozni,jhiába hozunk ezer érvet a makroevolúció lehetetlensége ellen.
2009. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!