Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha ember az Isten alkotása...

Ha ember az Isten alkotása oly tökéletes, akkor miért akarja az Isten, hogy az ember előtte térdre boruljon?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nem korrekt!

Ha meg az ember még sem tökéletes, akkor az isten hogyan végezhetett ilyen trehány munkát és miért nem kér bocsánatot érte az emberektől? És egyáltalán milyen isten az ilyen?

És hogyan létezhet egyáltalán olyan Isten, aki nem tökéletes?



2014. nov. 27. 13:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%
üdv, nos Isten szólt, hogy ne egyenek a gyümölcsből. az, hogy az ember ennek ellenére evett, nem Isten hibája. bocsánatkérésnek is felfoghatod, hogy feláldozta értünk a fiát.
2014. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok hívő, de.. Egyrészt úgy tudom isten a saját képére teremtette az embert. Erre mondják, hogy a látszat néha csal. :DD De viccet félretéve...

Másrészt örülök neki, hogy nyitott vagy és próbálsz rákérdezni arra, amitől egy hívő egyértelműen elzárkózna. Mielőtt konkrétan válaszolni fogok az utolsó kérdésedre, kérdeznék valamit. Láttad e már valaha a vatikáni trónt? Láttad e már élő közvetítésekkor, hogy milyen ruhát, jelképeket viselnek az egyházi személyek és az őt követő kíséret tagjai? Hogy milyen jelképek díszítik a templomokat? Hogy milyen isten az ilyen? Ha erre választ akarsz kapni, elég ha ezeket meglesed, amiket leírtam, mindent tudni fogsz azonnal és valószínűsíthetően örök életedre elzárkózol attól, hogy valaha te is közéjük tartozz, vagy más vallás részese legyél. Annyit fogsz tudni, hogy valami irtózatosan nem stimmel és el fogsz ezdeni feltehetően kutakodni, ahogyan minden értelmes ember ezt tette. Én nagyjából 8 évvel ezelőtt olvastam először ezekről a dolgokról és szó szerint ledöbbentem azon, amit találtam. A poént viszont nem lövöm le, meghagyom neked...

2014. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Kései Sirató ***** válasza:
0%
Az ember csak egy teremtmény, Isten a Teremtő. Érzékeled a különbséget?
2014. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

#1: nem az isten hibája?

Még jó hogy az övé.

Mert ha Ádám és Éva tökéles lett volna, akkor nem hallgattak volna a kígyó szavára.

De hallgattak, azaz nem voltak tökéletesek!


Vagy netán ha a kígyó az Istennek mondja, hogy egyen a fáról, akkor talán ő is evett volna a tökéletessége ellenére?

2014. nov. 27. 13:50
 5/28 A kérdező kommentje:

#Kései Sirató:


Ide hamuzzon főnök! Ide hamuzzon! A számba!

2014. nov. 27. 13:56
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy valaki tökéletes, a tetteiből adódik és nem fordítva.
2014. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%
nos, kedves kérdező, ebben akkor lenne igazad, ha robotnak, vagy állatnak teremti az embert. de Ő ennél többet tett, szabad akaratot adott nekik. a gond ott kezdődött, hogy egy szellemteremtmény fellázadt Isten ellen, és behúzta az első emberpárt. megértem, hogy ez most nem mentség neked, de ez csak azért van, mert egy oldalról nézed a problémát, illetőleg sok körülményt nemtudsz az esetről. ezenkívűl Isten nem várja el az embertől, hogy térdre boruljon előtte, inkább azt szeretné, hogy barátok legyenek. béke
2014. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Én azt nem nevezném szabad akaratnak, hogy kidobta a legnagyobb felelőtlenséggel a gyermekeit, hogy aztán az utca nevelje fel őket!


Sokkal inkább nevezném kiskorú veszélyeztetésének, ami miatt Istennek már régen a sitten volna a helye, ahol sátán börtönőrök szolgálnának.

2014. nov. 27. 15:50
 9/28 A kérdező kommentje:

#7: és vajon az Isten hajlandó volna-e leborulni én előttem?

És a sátán előtt?

2014. nov. 27. 15:51
 10/28 anonim ***** válasza:
38%

Olvastad már valaha a Bibliát? Kapásból az első ember a másikat okolta az engedetlenségéért, ugyanezt teszed most te is. Ha te nem borulsz térdre, hanem nagy kegyesen elfogadod az ajándékaidat, az a te dolg od, de már a szülőd sem lennék ilyen hálátlan kölöknek. Anyádnak is ezt mondod, hogy nehogymár megköszön bármit?

Tényleg ilyen hálátlan az ember????

2014. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!