Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan van a Jehovistaknak...

Honnan van a Jehovistaknak annyi penzuk hogy allandoan tudjak segiteni egymast?

Figyelt kérdés
2008. okt. 28. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
A hívektől szedik be ügyes trükkökkel.
2008. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
pont náluk nem tudom hogy van de egyes egyházakaknál a hivek önszántukból befizetik a keresetük bizonyos százalékát az egyháznak. aztán már gondolhatod ki ellenőrzi hogy mire forditják a pénzt...
2008. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
tizedet fizetnek az egyháznak, vagyis a keresetük 10%-át.
2008. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Mert dolgoznak, vagy éppen üzletelnek, mint bárki más.

Azok, akik házról-házra mennek, vagyis minden JT, is dolgozik munkahelyeken.


Nincs náluk semmiféle tized. A "lelkészeik" (vének) sem fizetésért csinálják főállásban.

2008. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Először is tisztáznunk kell valamit. Jehovisták nincsenek. A nevük: Jehova Tanúi.

A segítség nem pénz kérdése. Elsősorban szándékban nyilvánul meg. Ha az ember segíteni akar valakinek, akkor sokszor egy pohár víz adásával is megteheti. Nem az összegszerűség számít.


Hogy honnan van Jehova Tanúinak pénzük a segítségnyújtásra?

Jehova Tanúi ugyanolyan dolgozó emberek, mint mások. Ugyanolyan munkahelyeik vannak, mint másoknak, de akad közöttük vállalkozó (van közöttük szegény és gazdag). Lehet, hogy éppen szomszédod, a munkatársak, csak a rájuk nehezedő súlyos előítélet miatt nem tudod, mert nem mondják.

A segítségnyújtás szempontjából itt megint nem számít, hogy gazdag-e egy Jehova Tanúja vagy sem. Itt is a szándék a lényeg. Ha én igazán segíteni akarok valakinek, akkor megteszem, függetlenül az anyagi helyzetemtől, mert a szivem erre indít. Igazából inkább a szegények az adakozóbbak a tapasztalatom szerint, nem pedig a gazdagok.

Azokat az adományokat, amelyeket a házról-házra végzett szolgálatuk során "kapnak", nem a saját céljaikra fordítják, hanem más emberek javára (bibliai irodalmak előállítására, katasztrófa-sújtotta területek megsegítésére, és itt még sorolhatnám tovább). Nagyon sokszor, azonban nem kapnak adományt, így az irodalmak, valamint az imaházaik (királyság-termek)fenntartására saját, megkeresett erőforrásaikból adnak. Az emberek nagyon kevés adománnyal járulnak hozzá ahhoz a világméretű munkához, amit a Tanúk végeznek. Így sokszor saját fizetésükből adnak, de nem úgy, hogy a saját családjuk szenvedjen emiatt. Ebben is mindig az észszerűséget követik.

2008. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Bocsánat! Az előbb elfelejtettem leírni, hogy az adománynak szívből kell jönnie, ezért nincs adománygyűjtés, tized, stb.

Az adományládák a királyság-teremben mindig jól látható helyen vannak elhelyezve, hogy az igaz szívű, jóravaló emberek abban elhelyezhessék adományaikat, de nem abból a célból, hogy valamire rá lennének kényszerítve.

A Biblia ezt írja erről a tevékenységről "A jókedvű adakozót szeret az Isten."

Gabi

2008. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolso J.T.!Volt olyan eset,hogy egy ismerosomet,aki elvalt es nagyon banatos volt,tonkrement anyagilag a valas miatt lefigyelte egy J.T.,addig gyozkodte hogy a vegen atallt kozejuk,es ugymond kiszedtek a sz-bol,csak azert mert a soraikba lepett.Es hallottam eseteket ahol haz lett epitve egy testvernek stb.Szoval nem kell mentegetozni,mert ezer peldat lehetne felhozni...arrol is hogy milyen kepmutatok,volt munkatarsnom cigizettt mint egy torok,amikor jott az apja latogatoba fujta a szajat parfummel hogy az oreg ne erezzen semmit aki egyebkent ivott dugiban mint az orult mert ugyebar nem szabad naluk ilyesmit csinalni,ez egy szekta es kesz.
2008. nov. 2. 00:43
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Minden vallásban van olyan ember, aki nem tartja be az Isten által felállított szabályokat. De egy ember bűne miatt nem lehet egy egész gyülekezetet elítélni, olyan embereket, akik becsületesek. Nem szabad általánosítani.


Nekem is van rossz tapasztalatom Jehova Tanúival, még sem általánosítok, mert sok olyan Jehova Tanúját ismerek, aki rendes, becsületes, és nem veszi el más házát, feleségét, nem cigizik, stb.


Egyébként, pedig nagyon sok Jehova Tanúját pont az olyan Jehova Tanúi miatt ítélik el, akik nem azt teszik, ami helyes Isten szemében, úgy, hogy el tudom képzelni, hogy az, amit írtál arról a Jehova Tanújáról, igaz lehet. De hangsúlyozom. Egy ember miatt nem kell az összeset elítélni. Hitler katolikus volt, még sem tömeggyilkos az összes katolikus. Nem igaz? G.

2008. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Konkrétan tudok egy esetről, amikor a Jehova Tanúk perre vittek egy ügyet, mert egy tagjuk nem akart tagdíjat fizetni. Szerintem ezt nem tanítja a Biblia.
2008. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Utolsó Hozzászóló!


Ez valami félreértés lehetett, mármint ez a peres ügy, mert Jehova Tanúinál nincs tagdíj, tehát az vagy egy másik gyülekezet lehetett, vagy valamilyen más ügyről lehetett szó.

Jehova Tanúi elfogadnak adományokat, ha adnak az emberek, de nem kéregetnek. Tagdíj pedig semmilyen formában nincs Jehova Tanúinál.

Tehát, amit írtál nem konkrét tényeken alapul hidd el nekem.

2008. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!