Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a keresztények szerint a...

Ozmium42 kérdése:

Ha a keresztények szerint a homoszexualitás betegség ("természetellenesség"), ÉS bűn, akkor a többi gyógyíthatatlan betegség (rendellenesség, "természetellenesség") is bűn?

Figyelt kérdés

Avagy mondanátok-e egy mozgássérültnek, hogy szégyellje magát, és azért nem tud járni, mert nem is akar igazán szabadulni ettől a bűnös hajlamától?


(Figyelem: sem jómagam, sem a tudományos álláspont nem tekinti betegségnek a homoszexualitást, engem nem kell figyelmeztetni erre. Csak a keresztények álláspontja miatt fogalmazok így)


2014. dec. 12. 13:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
10%

Én a mozgássérülteknek mindig mondom, hogy szégyelljék magukat. Párszor már mondtam, hogy szerintem a legtöbbje nem tehet róla, mert a gyerekkori védőoltással adják be a melegséget kiváltó valamit (hormont, vírust). A népességcsökkentés miatt jó ez valakinek, és ráadásul, még társadalmi feszültséget is lehet okozni így. Eugenika.

Ez irányban vizsgálódjatok.

2014. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Na menj a fenébe a baromságoddal (már megbocsáss)... ősidők óta homoszexuális a népesség egy bizonyos hányada. Biztos Szodomában is az Illuminati oltotta be a lakosságot kvantumnanohormonvírussal. Az eszem megáll!
2014. dec. 12. 14:30
 3/32 anonim ***** válasza:
21%

szia


a bűnre való hajlamot örököltük és ezzel együtt minden tökéletlenséget


A fizikai betegség és a fejben eldőlt "betegség" között különbség van

Mig a fizikai betegséget nem tudjuk kontrolálni, a fejben gondolkodásban kialakult betegséget igen

2014. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Te mikor döntötted el, hogy az ellenkező nemhez fogsz vonzódni? Mennyit mérlegelted a kérdést pro és kontra? Végül mi győzött meg a heteroszexualitás mellett? Ki tudnád próbálni pár napig a másikat a tudomány kedvéért? XD
2014. dec. 12. 14:38
 5/32 anonim ***** válasza:
66%
Úgy van, ahogy az előző mondja. Éppen ezért ítélem én el a keresztényeket.
2014. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos nem értettél meg.


Nem nem próbálom ki mert tudom hogy természet ellenes,

Akik ide jutnak azok ahogy irtam a fejben eldölt állapotok miatt élnek igy,

Ezek az emberek azért vonzódnak a saját nemükhöz, mert valamilyen pszihés trauma érte őket, tudatosan vagy akaratlanul is.

2014. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%
Azt, hogy régen hogyan csinálták, nem tudom. Nem biztos, hogy baromság.
2014. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%
Sok "fejben eldőlt" betegségnek van testi oka, és nem, nem fordítva. csomó nyavalyát lehet örökölni, amire általánosságban rásütik, hogy elmebetegség. Van, amit tényleg nem lehet pszichológussal kikezeltetni, mert az agy fizikailag rendellenesen működik, és beszélhetsz az illető lelkére akármennyit, attól még a "fogaskerekek" nem fognak megjavulni. A melegség kicsit más, mert ott mindenre képes vagy, amire egy normális ember. Tudsz dolgozni, dönteni, önállóan élni anélkül, hogy bárkiben kárt tennél, csak épp a saját nemedet szereted, na bumm! Inkább meleg legyek, mint bipoláris, vagy skizofrén.
2014. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
29%

Tisztelt Ozmium42!


A logikád ott csúszik el, hogy a fizikai betegségeket nem mondja sehol sem bűnnek a Biblia, sőt azt sem állítja, hogy az ember megszabadulhat tőle itt a földi életben minden esetben. (Lásd Pál apostol esetét!)


A homoszexualitás azonban - tetszik, nem tetszik - szabad választás kérdése. Egy hölgyet senki sem kényszerít arra, hogy egy másik hölggyel létesítsen nemi kapcsolatot. A Biblia ígéretet tartalmaz arra, hogy a homoszexualitásból van szabadulás (1Kor 6,9-11).

2014. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 szp72 ***** válasza:
47%

A homoszexuális vágy betegség, de önmagában még nem bűn, csak a kiélése. A pedofil hajlam is csak betegség, ha nem éli ki.

Ellenben a mozgássérültek csak simán betegek, sem a műláb, sem a tolószék használata nem bűn. Ha ez volt a kérdés.

2014. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!