Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » József ezt hogy tudta elhinni?

József ezt hogy tudta elhinni?

Figyelt kérdés

Tehát: Mária azt állította, hogy szűzen fogant. József ezt hogy nyelte be? Hogy volt annyira naiv, hogy ezt elhiggye? Ennyire naivak voltak az emberek (nem hiszem)?


U.i.:Kérlek titeket, keresztények, hogy ha valamit állítotok, akkor azt ne a bibliai idézeteitekkel támasszátok alá, mert egyrészt senki sem ért belőle semmit (én se), csak a hívők, másrészt a Bibliát eleve nem tartom hiteles "forrásnak"



2014. dec. 25. 02:36
1 2 3
 11/27 openyoureye ***** válasza:
0%

"Kérdezö, jópofa vagy :)


Kiveszel egy Bibliai történetet és letiltod a Bibliából magyarázni.


Ez egy kicsit olyan, mintha letiltanád a tudományos magyarázatát Einstein relativitás elméletének. :) "


- Katynél a pont! :) Bár az első válaszolónak is jó meglátásai vannak!

2014. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
51%
Én onnan közelíteném meg a történetet,hogy egyáltalán mi értelme lett volna,hogy így foganjon meg? Semmi,ettől semmi sem változott volna.Van egy olyan tippem,hogy ezt a sztorit csak az egyház találta ki,befolyásosság növelés céljából.
2014. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 openyoureye ***** válasza:
0%

"Én onnan közelíteném meg a történetet,hogy egyáltalán mi értelme lett volna,hogy így foganjon meg?"


- Nagyon egyszerű, ez is azt támasztja alá, hogy nem átlagos ember volt és nem is átlagosan fogant meg ahogy a többi ember.

2014. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
43%

Igen,meg még születhetett volna lila hajjal,két szívvel,meg színváltós szemmel....És akkor???

Jézus a csodáit mindig céllal csinálta,azért,hogy megmutassa az embereknek,hogy ne legyenek kishitűek.De a kenyér-és halszaporításnak,a borcsinálásnak,és a feltámadásnak is értelme volt,mert szükség volt rá.De kinek volt rá szüksége,hogy tudja,hogy Jézus így született,kin segített ezzel,vagy mit akart ezzel reflektálni? Most komolyan kérdezem.

2014. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Ozmium42 ***** válasza:
41%

# 14


Nem vagyok vallásos, de a fáma szerint fontos volt, hogy Jézus ne embertől származzon genetikailag. Isten Ádámot tökéletesre teremtette, ez a tökéletesség elveszett a bűnbeesés után, és Ádám utódai örökölték tökéletlenséget, és halmozták generációról generációra. Ahhoz, hogy Jézus váltságáldozata egyenértékű legyen Ádám bűnével, ahhoz egyenlően tökéletesnek kellett lenniük. Azon kívül, hogy a szűz fogantatással prófécia is teljesült (ami így duplán csoda, növeli az emberek hitét), Jézus nem örökölte Józsefen és Márián keresztül a bűn következményét. Így volt értelme annak, hogy maga nem követte el, de önként magára veszi a terhét, és megvált minket belőle.

2014. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%

"Így volt értelme annak, hogy maga nem követte el, de önként magára veszi a terhét, és megvált minket belőle."


Egy átlagos csecsemő,aki hagyományos módszerrel nemződik,milyen bűnös tulajdonságokkal jön a világra? Nem is tud a bűnről mindaddig,amíg a felnőttek el nem mondják neki,hogy mi az.

2014. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Huu, elég sok válasz jött :D Szóval, szép sorjában:


1# Elég jó életem van. És a karácsony szerintem egy túlértékelt ünnep. Ugyanolyan nap,mint a többi, csak éppen ajándékozunk és mindenki nagyon nyálas. És a kreténre csak annyit, hogy a kezedet nem a billentyűzeten/telefonon, hanem egy szép nagy péniszen kéne tartanod. Tudod, azon, amelyiket nyalogatni szoktad. :)


2# Nem értek egyet az angyalos sztorival, és a biblia írásaival sem. Ennek ellenére valóban hülyeség volt megtiltani a bibliát, csak az őrületbe tudnak kergetni olyankor, amikor leírnak valamit, és utána azt, hogy ez hol van a bibliában (viszont az, hogy lemásoltad, tetszik), mert az ateistáknak ez semmit se mond...


3# Egyetértek.


4# Nem igazán értek egyet, de ha a többi, vallásos emberek is lepontoznak, gondolom igazam van.


5# Ez tetszett, azt hiszem, hogy ez az egyik legjobb és legjobb válasz annak ellenére, hogy a többiek csak 37%-ra értékeltek.


6# Ez is lehetséges. :D


7# A válasz első felére már válaszoltam. A példa eléggé hülyének állítja be az ateista embert... Ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy azért lesz rákos a gyerek, mert Isten hagyja meghalni, vagy mert olyan "véletlen" biológiai folyamatok zajlanak le a gyerekben, amik előidézik a rákot? Melyik a valószínűbb?


8# Azért, mert álmodok valamit (akár Isten "helyezte bele" az álmot a fejembe, akár nem), még nem fogok hinni az asszonynak...


9# A biblia elolvasásától még nem fogok hinni a bibliának. (Ennek ellenére tervezem, higy elolvasom, csak azért, hogy tudjak róla beszélni.)


10# Nem hasznos válasz, csak helyeslés


11# Ez is csak helyeslés, nem hasznos. És neked is ajánlom azt, amit az elsőnek.


12# Nem valószínű.


13# Ez a válasz is kimaradhatott volna, nem hasznos.


14# Senkinek sem volt rá szüksége. Ennek ellenére ez egy érdekes kérdés.


15# Egyrészt az eredendő bűn hülyeség. Szerintem csak parasztvakítás, de ebbe nem akarok belemenni, amúgy se a kérdéshez kapcsolódik (akárcsak a válaszod).


16# Egyetértek, de nem a kérdésre válaszoltál.



Szerintem voltak olyanok, akik nem értették teljesen, hogy mit is akarok kérdezni... Ez a kérdés nem Jézusról szólt, hanem Józsefről és Máriáról. :)


U.i: az elírásos/ékezetes hibákért elnézést, telefonról írtam.

2014. dec. 26. 03:24
 18/27 Salx Narval ***** válasza:
91%
Valaki magyarázza már el hogyan válthatja meg a világ bűneit az, hogy megkínoznak és megölnek egy ártatlan embert? Magára vette a bűnt, rendben, de ha ekkora a hatalma, akkor mi szükség a brutalitásra. Szerintem jobban jártunk volna, ha Jézus nem hal meg és köztünk marad. Szerintem mára már nem igen akadna ember aki ne követné és ne fogadná el Isten fiának.
2014. dec. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%

"16# Egyetértek, de nem a kérdésre válaszoltál."


Akkor igyekszem arra válaszolni:Az a helyzet,hogy ugyanazt gondolom,amit te;Nehezen tudom elképzelni,hogy József olyan naiv volt,hogy ezt benyelje.Tartom magam ahhoz,hogy nem igaz a történet,az általam kifejtett okok miatt.

2014. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

#18 Neked is azt tudom mondani, hogy egyetértek, de nem a kérdésre válaszoltál. Ennek ellenére válaszolok: ezt a részét én se értem.


19# Akkor ebben egyetértünk.

2014. dec. 26. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!