Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehovásoknak miért tilos...

A jehovásoknak miért tilos születésnapot ünnepelni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 26. 09:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont te vagy a fogyatékos.

Mégis, miképpen működik másképp?

2014. dec. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Azért tünik gyerekesnek, pubertásnak a szöveged, mert erre a korosztályra TISZTELET a kivételnek, eléggé jellemzö a te stílusod.


Olvasd el még egyszer magad után. Öszintén egy okos ember nem vádolja butaságokkal a másikat, sajnos ezt te teszed. Ez az eredménye, amikor valakinek kósza infója van és azt hiszi magáról, hogy a világ bölcse lett. Nézd, ha most hösnek hiszed magadat és CSAK sértegetni tudsz, elég nagy baj az neked. Neked kell vele élni.

2014. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kati!

Köszönöm a feltételezett ifjúi hevületet, de sajnos tévedsz, elég rég elmúlt már a kamaszkorom.

Kár!

Amint látom megsértődtél, pedig csak az igazat írtam, ha sértő fogalmazásban, akkor elnézést kérek tőled is, meg az összes érintettől.

Azt azonban fel kell ismerned, hogy lényegében ti sértitek meg az embereket, amikor tűzrevaló szemétként értékelitek őket.

Lehet bárki jóságosabb a Teréz anyánál, (tényleg, vele mi a helyzet, megy a lecsóba?) de ha nem a ti hiteteket vallja, akkor bűnös és csak tüzelőnek jó.

Részemről azt vallom, hogy a leggonoszabb ember lelke mélyén is akad jóság és határozottan szelektálok.

Tetteink alapján valóban lehet találni embereket, akik bűnt követtek el, de sokan a börtönökben csak megtévedtek, még lehet belőlük jó, normális ember. A vétkeket is különféle módon ítélem meg, mert van közöttük különbség. Gondolom a bebörtönzött JT - ket te sem tartod bűnözőnek, csupán szabály, vagy törvénysértőek és még az enyhébb vétségek között is lehet különbséget tenni, de ezt általában jól kezeli a joggyakorlat. Számos vétséget elkövetőt csak enyhébben büntetnek, vagy felfüggesztve.

Ha nem tudnád, a durva és merev, mondhatnám primitív ószövetségi joggyakorlat már két évezrede sem volt érvényben, éppen ezért született meg a kereszténység, de te és a hasonlók ezt soha nem fogjátok felismerni.

A középkorban valóban volt ilyen jellegű irányzat, az akkori papság, akiket annyira lehúztok, az riogatott ilyesmivel, meg pokollal, de aztán rájöttek, hogy nem valami vonzó ez senkinek, csupán bizonyítványt állít ki a vallásukról és különféle módon megpróbálták enyhíteni. Ilyesmikkel, mint a tisztítótűz, de még ezzel is elvetették a sulykot, mert a kegyetlenségből soha nem lesz szeretet és jóság.

Az emberi humánum belátta, hogy a halálos ítélet erkölcstelen, ma már itt tartunk, le vagytok maradva néhány évezreddel erkölcsileg.

Az emberiség összemosása meg egyszerűen elképesztő, hiszen mégiscsak van különbség közöttünk, meg az állandó károgásotok, hogy minden csak rossz, minden csak romlik, mikor ellenkezőleg, nagy távlatokban mindegy egyre jobbá válik.

Lehet, hogy volt irónia az írásomban, de nem túl sok, vagyis nem túloztam el jelentősen, mert az a túlzás, ahogy ti látjátok a világot, az a siralmas, de én megpróbáltam nevetni rajta.

Ez talán csak nem bűn?

Jó, jó tudom, számotokra már az is bűn, ha megszületik egy ember, ezért sem ünnepelitek a napját.

Mi ellenben igen, mert egy családban nagy dolog egy gyermek születése és egymást is tiszteljük annyira, hogy megemlékezünk azokról a jeles napokról, amikor a szeretteink, barátaink világra jöttek.

Utoljára egy kérdésem lenne:

Neked mi lenne a véleményed egy olyan társaságról, akik szentül hinnék és hirdetnék, hogy a Jehova Tanúi szörnyűséges bűnözők, mert ezt, vagy azt nem úgy csinálják és rövidesen az írmagjukat is ki fogja irtani egy felsőbb hatalom?

Van még ennyi empátiád, hogy megértsd végre mit is prédikáltok?

2014. dec. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

75-ös


Jó, jó tudom, számotokra már az is bűn, ha megszületik egy ember, ezért sem ünnepelitek a napját.


¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨


Mond már meg kérlek, hol szerzed ezt a BAROMSÁGOT?


A Zsoltáros azt írja /ha nem hallottál róla esetleg, mi olvassuk a Bibliát/


Szóval a Zsoltáros azt írja, hogy Jehova ajándéka a gyermekek és az anyaméh gyümölcse jutalom. Az anyaméh gyümölcse, hogy esetleg félre ne értsed a gyerekek.

2014. dec. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
..és még 75-ös a többi infód is helytelen, pontatlan. Kiferdített féligazságok. Az életben ha meg akarod állni majd a helyedet, jobban oda kell figyelned mielött átveszed valaki nézetét.
2014. dec. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Tipikus bagoly mondja...

Különben én figyelek...

Mi a féligazság? Talán nem bűnben születik mindenki? Vagy most mi van?

Akkor nincs gyilkolászás, végítélet? Ahágy JT - vel találkoztam, mind ezt hajtogatta. Térj meg, mert különben, irgumburgum, jön a Jehova, az apád ne sirasson...

Jaj, dehogy kell nekem egy ilyen Isten, rémülten elfordul tőle minden normális ember. Meg attól is, aki ilyeneket prédikál.

Azt tudom, hogy nektek ez rendjén van, szerintem meg beteg dolog.

Mégpedig nagyon.

2014. dec. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Nagyon kegyetlennek tünteted fel a helyzetet, ez nem igy van nem igy működik, csak azok gondolnak ilyesmit, akik nem látnak a dolgok miértje mőgé, s igy a hasznát sem látod mert nem érted "


Hát értem én, hogy azt mondod: a 144 000 - nek hasznos a hétmilliárd ember leöldösése, de én csak azt mondom, beteg dolog ez.

Szóval Teréz anya megy a levesbe?

2014. dec. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Látod utolsó, ebben van a komoly hiba. Így keletkeznek aztán a szörnyhírek. Mikor az ember tovább adja a "ferde hírt" :(... a másik még hozzátesz, veszélyes dolog ez.


Az hogy mindnyájan tökéletlennek születtünk, ez NEM jelenti azt hogy NEM szeretjük a gyermekeinket.


Hiszen TE is tökéletlen vagy ugyanúgy mint én, nem szereted a gyermekeidet?


Ez a vita sajnos nem a tényeken alapszik, csak pletykává vált az egész. ....és csak azért mert a Tanúk nem ünneplik a névnapot. No és ha nem ünneplik? Muszály mindenkinek kötelezöen azt csinálni ami TE csinálsz? De hiszen ez a részetekröl már terror...:(

2014. dec. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ki terrorizál, kit?

Talán bizony én jósolgatok lépten - nyomon, szörnyű világvégét? Én mondom azt fűre, fára, hogy bűnöző?

Az meg, hogy mit ünnepelsz, mit nem, a magánügyed, a kérdező is csak érdeklődik, hogy miért nem teszitek, mikor általános szép szokás.

2014. dec. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket... Mindenki abban hisz amiben akiben akar, senkinek semmi köze hozzá... egy dolog azért bosszant velük kapcsolatban... a "vér nélkül" dolog ha valaki olyan helyzetbe kerül betegség vagy baleset miatt akkor az Ő hitük szerint bűn vért kapni-adni... még a személyes irataik között is ott van, hogy "vér nélkül" mint a cukrosoknak, hogy "cukor beteg vagyok"... melyik orvos veszi ezt figyelembe? Megkérdeztem, egyszer, hogy mi van olyankor, ha tudta nélkül mégis vért adnak neki, mert az orvos kötelessége a gyógyítás... azt válaszolta az illető az már nem az Ő bűne... Szegény Doki miközben életet ment még bűnbe is esik...
2014. dec. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!