Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaza van Voltairnek?

Igaza van Voltairnek?

Figyelt kérdés
"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával"
2015. jan. 13. 14:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Nem. A vallás nagyon hosszú és összetett társadalmi folyamatok révén jött létre. (Bár a szcientológiára jól ráillik az idézet...)
2015. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
63%
Talán. Még szerencse, hogy én hívő vagyok. Voltair nem sokat konyított hozzá látványosan, ő sem volt több, mint az itteni kommentelők, akik nem értenek hozzá, mégis ontják magukból a véleményüket vallás területen, amit tényként közölnek.
2015. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Titusztitusz ***** válasza:
45%
Nem...Nincs igaza...A "VALLÁS" valszeg akkor keletkezett, amikor az ELSŐ EMBER A FÖLDÖN feltette magának a kérdést, hogy:KI/MI VAGYOK ÉN, ÉS MI OKBOL ÉLEK A FÖLDÖN...
2015. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
59%
Voltaire - így írják. De nincs igaza.
2015. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%
#3: ... és nem méregetni vagy számolgatni kezdett, hanem kitalált egy neki (és törzstagjainak) tetsző történetet a dologról.
2015. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Titusztitusz ***** válasza:
66%
Némi reagálás az 5. hsz-hez:Talán inkább úgy kéne mondani hogy:"És megpróbált logikus válaszokat keresni a feltett kérdésére"...(Sose értettem hogy vajon MIÉRT gondolja azt valaki, hogy a "vallás", az CSAKIS "ostoba fantazmagóriát" kell hogy jelentsen egyben? Azért szerintem aki KICSIT IS NYITOTT SZEMMEL ÉL A VILÁGBAN, az nem feltétlenül szokta a vallást sarlatánságnak gondolni...)
2015. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
40%
Az élet értelmének keresése (ami evidens, hogy 42), sem vezet feltétlenül a valláshoz.
2015. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
52%

"a vallást sarlatánságnak gondolni" Titusz2x

Ez 6. Lenin találmánya, ő írta: a vallás "papi furmány".

És 6.Lenin "emlőin" nevelkedtek az itt írók szülei , nagyszülei - már 2 generáció felnőtt ebben a sötét szellemtelen eszmében. Ezen nem segített, hogy "a maga módján vallásos volt", ült a panelben, és nézte a vallásellenes, magyarellenes, keresztényellenes és összefoglalva: emberellenes médiát. Ez van. Aki tovább keresett, az meg csak sokáig a legjobb tarkón-lövető filozófusunk, Lukács Gyuri bácsi vagy tanítványai írásait találta. Azt hiszem, nem megfordítható a folyamat. Következményeként- mert a lélek érzi, hogy nem kapta meg az éltető erőt (talán ez cél is volt)- következményként exponenciálisan nő a pszichiátrián, vagy pótszereken, pótszarokon magukat gyógyítani próbálók száma.

2015. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Titusztitusz ***** válasza:
75%
Énis úgy vélem, hogy kicsit átestek manapság sokan a ló túlsó oldalára "vallási témák" kapcsán, és a FÜRDŐVIZZEL EGYÜTT SOKAN KIÖNTIK A GYEREKET IS...Az mondjuk kétségtelen, hogy a vallások története folyamán RENGETEG SALAK rakódott az EREDETI TANÍTÁSOKRA,és EZT A TÉNYT a vallásellenesek bizony alaposan ki is használják, de azért én azt mondanám, hogy:Attol hogy egy aranygyűrű beleesik mondjuk egy szurkoshordóba, és visszataszítóan szurkos lesz, AZ MÉG NEM JELENTI AZT, HOGY A GYŰRŰ SZUROKBOL VAN(!!)...Bármennyire is úgy néz ki első látásra...(Viszont ha VESSZÜK A FÁRADTSÁGOT és "lemossuk a gyűrűröl a szennyet, akkor azt hiszem hogy jól látható dolog lesz az, hogy a gyűrű bizony mégiscsak szépen fényló arany...)
2015. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%
- szép és igaz, Titusz. Most már csak az átgondolandó, kinek az érdeke, hogy az aranyat elveszejtsük, veszni hagyjuk.
2015. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!