Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaza volt Lennon-nak?

Igaza volt Lennon-nak?

Figyelt kérdés

„A kereszténység el fog tűnni. Megszűnik, megsemmisül. Erről még csak vitatkozni sem vagyok hajlandó. Igazam van és be is fog igazolódni."


"Jézussal nincs is semmi baj, de a követői ostobák és közönségesek. Ők csavarják ki úgy a dolgokat, hogy az számomra tönkreteszi az egészet.”


John Lennon



2013. ápr. 5. 12:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
nincs igaza
2013. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
az elsőben sajnos nem, a másodikban teljesen
2013. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 yuda ***** válasza:
73%

El tudom képzelni, hogy olyan kereszténységgel találkozott, hogy rájuk akár igaz is volt az állítása.

Én is találkoztam már olyan, magukat kereszténynek valló emberekkel, -talán ti is- akik miatt, -ha csak ők lennének a világon, akkor igen rossz véleményem lenne az egészről.

Persze az általánosítás alapvető hiba, hiszen nem ismerehetett mindenkit és emiatt az a véleményem, hogy tévedett.

Vannak valóban őszinte, istent kereső emberek és közöttük nagyon sok értelmes, bölcs ember.

Általánosítani hiba volt részéről.

2013. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

"Már most népszerűbbek vagyunk, mint Jézus"


Kár, hogy ezt a részt kihagytad belőle, így teljes.


Én tisztelem Lennont azért a zenei munkásságáért, amit letett az asztalra, de aki veri a feleségét és olyanokat mond a gyerekének, hogy egy whiskysüvegből jött ki egy szombat este, az nekem kevésbé hiteles megítélni a kereszténységet.

2013. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Most már biztos tudja, hogy igaza volt e és jól tette e, hogy ilyet mondott. :)
2013. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudtam, hogy ilyen ember volt. Azt hittem normális. Tévedtem. Ahogy ő is.
2013. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

„A kereszténység el fog tűnni. Megszűnik, megsemmisül. Erről még csak vitatkozni sem vagyok hajlandó. Igazam van és be is fog igazolódni."


Erről egy másik aranyköpés jut eszembe:

Isten halott, aláírás: Nietzsche

Nietzsche halott, aláírás: Isten.

2013. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Kérdező.

Lennon kijelentéseit a biblia is tartalmazza, így ez valójában nem teljesen tőle származnak.


A Jelenések könyvében a Teremtő kijelenti, hogy a vallásokat megfogja büntetni, ami azok felszámolásával kezdődik.

Viszont a második kijelentés nem fedi teljesen a valóságot, mert vannak még emberek akik Jézus elvárásai szerint élnek, és igen kevesen vannak.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Az első: ki tudja? majd egyszer kiderül...


A második: sajnos tényleg sokan vannak azok a keresztények, akikre ez jellemző, de azok is, akiknek a helyén van az eszük és nagyon is jó emberek.

2013. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

Lennon élete elég rosszul alakult, sőt kész rémálom lett.

Vajon véletlen volt? Vagy sorscsapás?


Én majdnem Lennon miatt lettem vallásos.

2013. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!