Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnám végleg elkergetn...

Hogyan tudnám végleg elkergetni a Jehova Tanúit?

Figyelt kérdés

Komolyan már a hajamat tépem néha.

Először ajtót nyitottam nekik, mert nem tudtam, hogy kik azok. Erre a nő felcsapta az őrtornyot, és nekiállt szövegelni.

Először illedelmesen megköszöntem, mondtam, hogy nem térek át, becsuktam az ajtót.

Azóta folyamatosan jönnek, hetente kb. Először szépen próbáltam kérni, mintha meg se hallották volna.

Próbáltam rájuk csapni az ajtót, nem használt. Ha nem nyitok ajtót, van, hogy fél óráig az ajtó előtt ácsorog, és kopog, vagy nyomja a csengőt.


Volt olyan is már, hogy idegességemben golfütővel mentem ajtót nyitni, és megkérdeztem, hogy melyikük akar a szemen verésről vitatkozni. Ez sem használt.


Gondolkoztam a feljelentésen, de a rendőrség komolyan ügyeknél sem jön ki....Van a lépcsőházban pár olyan öreg, akik "megtértek", hozzájuk járnak főként, de nem adják fel a nem JT-seket sem....


Mit csináljak? Hogyan tudnám elijeszteni őket? Van valami jó módja? Herótot kapok már ezektől. Néha egy faszi és egy nő csönget, néha 2 szoknyás banya. Mind a kettőt elküldtem már az őrtorony valogába, de nem használ, nagyon makacsok.



Valami ötlet?



2015. máj. 3. 20:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos velem is megtörtént ez a dolog.Először udvariasságból elfogadtam a folyóiratot,azután nem tudtam lerázni őket,pedig megmondtam udvariasan,hogy ez engem nem érdekel,de csak jöttek,nem ugyanazok hanem mások.Egyszer azt mondtam,nincs rájuk időm,megyek vért adni.Hú,milyen előadásba kezdtek nekem,mig végül rájuk csuktam az ajtót.Azóta is jönnek,de nem engedem be.Nem lehet ezeket lerázni,pofátlanok.
2015. máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
7%

szia


Sajnálattal olvasom az irásokat,


Azért a hajadat ne tépd ki.

S azt nem hiszem el, hogy félórát állnak az ajtóba, mert egy csengetés max két csengetés után elmegyünk.

ezenkivül itt már voltak ilyen kérdések és ott emberhez méltó módon a nem Tanúk közül is többen elmondták, hogy a terület kártyára kérd meg irják fel a cimet hogy oda ne csöngessenek

Hetente pedig nem mennek csak azokhoz akiket nem találtak otthon


Egy valamit tudnod kell kedves kérdező.

Nekünk a szolgálat ugyan úgy hozzá tartozik az imádatunkhoz, mint másnak a templomba járás.


Remélem jól szorakoztál az irásokon, hogy hogyan lehet megalázni másokat a munkájukban.


Tisztelettel és felebaráti szeretettel egy Tanú

2015. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
50%

Legjobb védekezés a támadás!! Nálam nagyon bejött,azóta senki sem csenget a tanúk közül.

Na az a lényeg,hogy mond azt,hogy te is jehova tanúja vagy ,csak hogy az igazi,merta maguké hamisítvány,mondjad hiszel a szentháromságban,elhiszed,hogy Jézus testben megjelent Isten.

Erre biztos hogy elhúznak.

Sőt én régebben kértem tőlük egy bibliát,ingyen adják,és szemük láttára bedobtam a kukába,jó hangosan mondtam ,hogy odavaló!!

De neked elég a szentháromságot emlegetni,tuti beválik.

2015. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, "Szia" nevű hozzászóló, nekem te nem vagy a "felebarátom". Még a negyed sem.

Lúdbőrzik a hátam a fanatikusoktól, akármilyen nézeteket valljanak is. És akkor még finom voltam...

2015. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
26%

Az ő szemszögükből nézve: azért mennek mindenkihez, mert segíteni szeretnének. Nem akarnak senkit bántani vagy zavarni, csak rendkívül elhivatottak a vallásukat illetően. Van aki rámenősebben, és van aki szelídebben teszi a dolgát. Egy Tanú pl. kézzel írott levelet hagy néha a postaládámban, ami szerintem tök aranyos. Szeretem a leveleket.


Mondjuk én alapból nem nyitok ajtót senkinek, és az sem zavar, ha kihallatszik a tv, és tudják hogy otthon vagyok. De ha olyan kedvem van, akkor kiszólok, hogy "nem vagyok itthon". Mindegy ki kopog.


Itt is van olyan szomszéd, amilyenről fentebb írtak. Hozzá már nem csengetnek, csak a házaló ügynökök.


Ha te ajtót szoktál nyitni, akkor inkább próbáld meg azt a területi kártyás dolgot.

2015. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim válasza:
74%
Ne nyiss ajtót..
2015. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
89%

#22


Ez most komoly ? Akkora gyökerek vagytok...

2015. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
9%

24-es válaszolónak


Jézus elmondása szerint mindenki a felebarátja mindenkinek, De ha ellenséged lennék akkor sem tetted azt amit Jézus mondott:


(Máté 5:43–45) 43 Hallottátok, hogy megmondatott: »Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.« 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is.


De nem vagyok az ellenséged, ennek ellenére nem a Jézus által tanitott szeretet van a szivedben.

ezen érdemes elgondolkodnod kedves valaki, ha már sértőnek vetted, hogy a "barát" szót használtam.


Sajnálom, hogy ilyen "keresztény" tanitásbn részesültél...

2015. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
0%

27-esnek.


Csak neked is azt tudom mondani amit a 24-es válaszolónak.

Valószinű, ha egy pénzzel teli zsákkal jelennénk meg behivnál és még meg is vendégelnél.De mi értékesebbet kináltunk fel amit most Te gyülölettel és hitetlenkedve ellenséges érzülettel "torlod"

Sajnos az Agapé szeretet fogalmát Neked sem tanitotta meg senki.


Az a·gaʹpe (szeretet) fölötte áll a személyes ellenségeskedésnek, és sohasem engedi, hogy a neheztelés miatt figyelmen kívül hagyjuk a helyes alapelveket, és rosszal viszonozzuk a rosszat.”

a·gaʹpe „nem érzelgősségre utal, mely csupán személyes kötődésen alapul,

hanem erkölcsi érzék vagy társadalmi normák által vezérelt szeretet, melyet készakarva táplálunk valamilyen alapelv miatt, kötelességtudatból, vagy mert tudjuk, hogy így helyes. Akiben ilyen szeretet van, az őszintén a másik javát keresi, szem előtt tartva azt, hogy mi a helyes.

2015. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Tudnak idegesitőek lenni meg "cukik" is.....


Én mondjuk magát a hit nézetűket nem bírom.


DE


Tényleg idegesitő az ,ha PONT akkor zavarnak amikor nem kéne..........

Az én esetem.

PL. ha mosdóba vagyok és na szóval csinálom a dolgom(értsd:"önkielégités" :D).

Utána meg kopognak ,hogy "jöjjél már ki!" meg minden....

Ez rohadtul idegesitő!

Utána ott áll 15-30 percig ami nagyon idegesitő mert egyszerre ott vár és nem tudsz nyugiba lenni.....(már bocs ,hogy ezt hoztam fel pl-nek ,de ez jutott az eszembe. :D)

Pont ez van a jehova tanúival is......

Ott áll fél órát és te kelemetlenül érzed magad.

2015. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!