Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnám végleg elkergetn...

Hogyan tudnám végleg elkergetni a Jehova Tanúit?

Figyelt kérdés

Komolyan már a hajamat tépem néha.

Először ajtót nyitottam nekik, mert nem tudtam, hogy kik azok. Erre a nő felcsapta az őrtornyot, és nekiállt szövegelni.

Először illedelmesen megköszöntem, mondtam, hogy nem térek át, becsuktam az ajtót.

Azóta folyamatosan jönnek, hetente kb. Először szépen próbáltam kérni, mintha meg se hallották volna.

Próbáltam rájuk csapni az ajtót, nem használt. Ha nem nyitok ajtót, van, hogy fél óráig az ajtó előtt ácsorog, és kopog, vagy nyomja a csengőt.


Volt olyan is már, hogy idegességemben golfütővel mentem ajtót nyitni, és megkérdeztem, hogy melyikük akar a szemen verésről vitatkozni. Ez sem használt.


Gondolkoztam a feljelentésen, de a rendőrség komolyan ügyeknél sem jön ki....Van a lépcsőházban pár olyan öreg, akik "megtértek", hozzájuk járnak főként, de nem adják fel a nem JT-seket sem....


Mit csináljak? Hogyan tudnám elijeszteni őket? Van valami jó módja? Herótot kapok már ezektől. Néha egy faszi és egy nő csönget, néha 2 szoknyás banya. Mind a kettőt elküldtem már az őrtorony valogába, de nem használ, nagyon makacsok.



Valami ötlet?



2015. máj. 3. 20:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

30-as vagyok:



Persze azért "normálisan" kell elküldeni őket a francba. :D

(De amit írtam imént azon senki se sértődjőn meg!)


Vagy mond azt ,hogy 11-en csináljátok csoportba és nem alkalmas! :DDDDD

2015. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

30-31-es vagyok


A mosdonál nem a JT-k kopognak. :D

2015. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

Mivan ha igaz a Biblia,és tényleg van pokol és menyország?

Mivan ha csak hinni kéne Jézusban és a menybe jutsz?

Mivan ha Isten tényleg szeret?

Mivan ha nem a jehova tanúival kellene foglalkozni,hanem a Bibliával?

Mivan ha holnap meghalsz?

Mivan ha nincs üdvösséged?


Kár lenne érted!!Érted??

2015. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

OFF


Egyrészt miért feltételezi azt bármelyik JT hogy a válaszolók közül bárki is kereszténynek vallja magát? (Persze így alaklom nyílhat arra, hogy a történelmi egyházakat szidják, de érdemes volna a saját házuk táján sepregetni..)


Másrészt ha annak is vallaná magát a hozzászólók közül bárki, a kedves JT-k közül talán keresztényi magatartás a cinizmus velük szemben?


A feszültség éppen azzal fokozódik, ha a másikra akarom erőltetni a saját nézetemet. Ez az, ami nem jézusi. A házalás nem jézusi.

Jézus kiállt a köztérre, a zsinagógákba, a nyilvánosság elé és ott hirdette Isten országát. (Ahogy az akkor elfogadott is volt.) Aki hallani akarta még, az elhívta Őt magához. Nem Ő erőszakoskodott és járt házról házra.


Ma erre a templomok a megfelelő fórumok, ahova az emberek betérhetnek a közösségbe stb.


A tanítványok és Pál is hasonlóképpen hirdették az evangéliumot.


OFF


Sajnos nagyon sok véglet van a JT-k között és nem fogják elismerni, hogy rengeteg fanatikus és beteg ember is van a közösségeikben. Őket lerázni egykönnyen nem lehet. Ha olyasvalakivel találkozol, aki megérti, hogy nem szeretnéd, ha jönnének többet, akkor ezt mondd meg neki így, normálisan és kérd meg, hogy írja fel.

2015. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
37%
Egyszerűen kiírod az ajtódra, hogy "Jehovák, ez rossz ajtó!" és szerintem ha meglátják csak nem kezdenek el bekopogni hozzád. (Lehet, hogy valaki már írt hasonlót, nem olvastam végig az összeset, ezért bocs.)
2015. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Fejlemények:


Csináltattam egy pólót, amin egy meztelen nő van, felette 666, alatta Sátán. Megint jöttek. Abba mentem ki. Meglepődtek. Kicsit gagyogtak, majd elmentek.

Később (másnap) megint jöttek, de hozzám már nem kopogtak be!


SIKER!

2015. máj. 8. 09:42
 37/40 anonim ***** válasza:
0%
Legyél te is jehova tanúja,akkor nem fognak hozzád járni ,nagyon vigyázz nem adják fel ! A Sátán nem fogja eltűrni ,hogy csak úgy lerázod őket,majd meglátod.
2015. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer, ha megtudod, hol lakik az illető, nyomtatsz egy szórólapot a hiteddel kapcsolatban (ha ateista vagy, akkor a tudomány nagyszerűségéről) és minden hónapban egyszer becsengetsz hozzá. Szeretnél bemenni, hogy a tudományról, vagy másról beszélgessetek. Be fog engedni? És fog látogatni a későbbiekben?
2015. dec. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:

Szerezz be egy ilyet:

[link]

2016. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:

vagy egy ilyet:

[link]

2016. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!