Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bibliából nem kellene egy 2....

Bibliából nem kellene egy 2. kiadás?

Figyelt kérdés

Minden változik. Például a nyelv is. Ezért is adják ki újra és újra a Magyar helyesírás szabályai-t. A világ is annyit változott már, hogy ma már elavultnak tekinthetjük a Bibliát. Ha nem is átírni, de mindenképpen újraszerkeszteni kellene, akár apokrif részeket rehabilitálni, és teljesen elavult és "buta" részeket egyszerűen kihúzni.

Hisz, ha fenn akar maradni, akkor újítani kell a keresztény vallásnak, haladni a korral...



2015. máj. 6. 06:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
47%

Minek kellene második kiadás?

Így is mindenki úgy értelmezi, ahogyan csak akarja.

2015. máj. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 ceri ***** válasza:
0%

Szerintem nem kellene változtatni. A Biblia nem az aktuális szokások gyűjteménye, hanem örök igazságokat -vagy hazugságokat - tartalmaz. Gondolok itt az újszövetségre és tórára. Már így is kényük-kedvük szerint manipulálták a különböző zsinatok az évezredek folyamán. Szerintem inkább határozottan szét kellene választani az ó-, és új részt.

Az ószövetség valóban egy ember ellenes -és ezért isten ellenes- hitvallás, világszemlélet. Tudtommal 2 ilyen jelentős vallás van a világon amely -különben közös gyökérből fakad- a judaizmus és az iszlám. Közös jellemzőjük az agresszió.

Ezt a videót most találtam:


https://www.youtube.com/watch?v=sR79l5EjK4A


Az első néhány percben benne van amit én mindig is éreztem a Judeo-kereszténységgel kapcsolatosan. Azt, hogy összeegyeztethetetlen szellemiségében, erkölcsiségében a 2 rész.

Innentől kezdve pedig a kereszténységnek erről az ágáról vitázni egyenlő a gumicsont rágcsálásával.

Nem kihúzni kell hanem választani a jó- és a gonosz Jahve nevű isten között.

2015. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
47%

ceri


Keresztény Európa történelme folyamatos háborúról szól.


Csak néhány példa:


- keresztes háborúkat kerestények inditották

- keresztények gyarmatositották a világ nagyrészét

- keresztények irtották ki amerikában az indiánokat

- keresztények hurcoltak el sok millió feketét rabszolgának

- keresztények inditották az első és második világháborút

- keresztények dobták le az atombombát


Még lehetne sorolni sokáig. Ezekhez képest semmi amit a zsidók és a muszlimok számlájára irhatnánk. Láthatod hogy a kersztényekre jellemző az agresszió, még napjainkban is gondolok itt az USA háborúira. Persze azt csinálják ami te, másra mutogatnak, most konkrétan a muszlimokra.

2015. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 ceri ***** válasza:
0%

23-as !


És most ezzel mit akarsz mondani? Mert velem nem vitázol, sőt pont azt erősíted amit mondtam.

Nézz csak utána! Hol hirdetett ilyeneket Jézus? Ennek pont az ellenkezőjét hirdette!

Az amiről te írsz -és amit én is ostorozni szoktam- az a semita népek mentalitása. Jézusnak pedig ehhez semmi köze.

2015. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
hát persze vegyük ki a rabszolga részt belőle, hogy örökre eltűnjön az emberiség szégyene, nyoma se maradjon, feledjük csak el, hogy milyen rendszer volt régen, véletlenül se okuljon az utókor..vegyük ki a tankönyvekből is, nem kell az oda, hadd higgye a nép, hogy ilyen csak a mesében létezett...csodás ötlet.
2015. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#23


"Keresztény Európa történelme folyamatos háborúról szól."


Európa SOHA nem volt keresztény, hanem zsidókeresztény...

És a különbség hatalmas.


A farkastejen nevelkedett testvérgyilkos erkölcsi alapjára épülő Római kalózbirodalom nem tudott mit kezdeni a Jézusi tanításokkal. De amikor a Római zsinaton a 300-as évek végén Jézus tanításaihoz hozzácsapták az Ószövetséget, a Káini modellel, a fogat-fogért elvével, meg a bálványimádóknak cimkézett népek kiirtásával, mindjárt megnőtt az érdeklődés, és seperc alatt államvallássá lett.


A mai "nyugat" ennek a kalózbirodalomnak az erkölcsi örököse, és a történelme is eszerint alakult.


Keletről, több hullámban érkztek a "sima" keresztény népek, (köztük a magyarok, akik több szentet adtak a keresztény egyháznak, mint az összes többi együtt,) de ezeket hosszabb-rövidebb idő alatt bedarálták.


Szóval a Bibliának nem "újabb" kiadását kellene erőltetni, hanem a valódi alapjait feltárni.

2015. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!