Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik az a gondolatmenet...

Melyik az a gondolatmenet amelyiket leírok lent?

Figyelt kérdés

Olvastam anno interneten egyfajta tesztet, arról hogy a hívő ember jól éli életét, azért hogy a mennyországba jusson. Míg az ateista kockáztat. És mi van, ha tényleg van pokol, vagy ha nincs?

Erre alapoztak egyfajta tesztet valami robottal, ami világuralomra tör, vagy valami ilyesmi.

Na erre a feltevésre vagyok kíváncsi.



2015. máj. 6. 20:29
1 2 3
 11/21 Ozmium42 ***** válasza:

"1. lehetőség: úgy élek, mintha lenne. --> erkölcsös életet fogok élni, másoknak segítek, és ez jó "


Itt a hiba a képletben. Vértanúk, önsanyargatók, aszkéták, valláskárosultak, vallás miatt elszúrt családok életek sora jutott eszembe erről.

2015. máj. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ozmium, tök egyetértek. :)


Két kérdésem lenne:

1. Hajnali kettőkor ilyeneken gondolkodsz? :D

2. Kiket értesz valláskárosultak alatt?

2015. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Ozmium42 ***** válasza:

1. Az ördög nem alszik.

2. Annak sok fajtája van, általánosságban azokat nevezem valláskárosultnak, akiknél közvetlenül látszik, hogy kárt tesznek saját magukban pszichésen vagy fizikailag a vallásos képzeteik miatt. Például akik magukba szuggerálják, hogy démonok vadásznak rá, ördögök szállják meg. Vagy ott vannak azok, akik valamilyen vélt vagy valós tilalom miatt sanyargatják magukat, és emiatt bekattannak egy idő múlva. Aztán nyilvánvaló esetek, hogy egyes országokban a keresztények keresztre feszíttetik magukat rendesen. Azt is valláskárosultnak szoktam nevezni, akit lehúznak valami mágikus ezoterikus baromsággal, elkölt egy csomó pénzt, elutasítja az orvosi kezelést, és meghal, vagy romlik az egészségügyi állapota, mert a placebo szélhámosság nem segít rajta.

2015. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságot mint az első hozzászóló :DD

Tipikusan a megvezethető ember prototípusa.. Autoriter szolgalelkű ember. :D


Mert valaki kitalálta, hogy van Isten és őt kell követni, vagy megéri őt követni és ezért te betartod. És ha én kitalálok valamit, amit követni kell, ezt jól eladom a világon, akkor követni fogják az emberek félelemből. Na ennyire egyszerűen megvezethető az ember.

2015. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A sok rettenetes érv közül, amivel istent próbálják alátámasztani, ez a kedvencem. Gyakorlatilag annak elismerése, hogy kifogytak az érvekből. "Nyertél, de én azért fenntartom a lehetőségét, hogy nekem van igazam, csak túl hülye vagyok ahhoz, hogy megindokoljam, miért"

Mekkora :)

2015. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Légyszi értsétek meg, hogy az NEM az én álláspontom, hanem Pascalé.


Köszönöm.

:D

2015. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem azért hiszek Istenben, hogy a mennybe jussak, mert nincs is menny. Továbbá aki érdekből hisz Istenben, az szintén nem fog jutni sehova...
2015. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Isten nem halt meg, csak eszméletlen.
2015. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem Pascal sem említ mennyországot, csak üdvözülést és örök boldogságot.


Illetve ő azt mondja, hogy ha gyakorlod a hitet, akkor hívővé válhatsz. (Amit nem értek, mert máshol meg azt mondja, hogy Isten ülteti szívünkbe a hitet, de ez már más kérdés.)

2015. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 világvége1 ***** válasza:
Tényleg van pokol.
2020. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!