Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívő emberek miért látnak...

A hívő emberek miért látnak mindenben csodát, isteni beavatkozást?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki mindenben a csodát látja. Ha szép az idő, ha elkerüli a vihar, ha kipihenten ébred fel. Először próbáltam meggyőzni hogy nem feltétlenül így van, de aztán feladtam.

2015. máj. 20. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Persze ez így van, a jóra kell koncentrálni, egy napsütéses nap az nagyon jó és vidámmá teszi az embert és örülni kell neki, de nem csoda. Ne érts félre én nem vagyok ateista, hiszek Istenben, de ami nem csoda azt nem mondom csodának. Ez az arany középút amiről én beszélek. Egy természeti jelenségre nem mondom, hogy csoda, és egy csodára nem mondom, hogy természeti jelenség. Most itt Budapesten esős idő van de könnyen lehet, hogy holnap elvonul a front és napsütés lesz. Ez nem csoda csak elvonul az esőt hozó front. Örülünk neki de nem csoda. Viszont én a saját szememmel láttam olyat, hogy egy beteg emberért imádkoztak és az ott abban a pillanatban meggyógyult. Ráadásul nem egy szimulálható betegség volt (megelőzve a gúnyos kommenteket), hanem egy kislány úgy született, hogy az egyik lába rövidebb volt mint a másik és a szemem láttára lett egyforma a kettő. Na ez csoda!
2015. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 pelgrim ***** válasza:
Hívő ember vagyok, de nem látok sehol isteni beavatkozást, ellenben a természeti törvények érvényesülését látom mindenütt mint isten hatását. Isten nekem nem egy valaki aki lépten-nyomon beavatkozik, Isten a vezérlő Alapelv mindenben.
2015. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Biztos, hogy effektíve csodának tekinti, vagy mondja ezeket a dolgokat? Nem lehet, hogy csak hálás minden apró jó dologért, ami éri a nap folyamán? Ez szerintem fontos kérdés, mert a kettő nagyon nem ugyanaz, de azt tapasztaltam, hogy sok nem hívő félreérti, összemossa ezt a két dolgot.

Én zsidó vagyok, és ha 1 dolgot kellene kiemelnem, amit különösen hasznosnak tartok ebben a vallásban, akkor az az, hogy szó szerint mindenre létezik nálunk áldás, szivárványra, finom italra, ha szép embert látsz, stb... Egyenesen azt szokás mondani, hogy egy tisztességes zsidó napi 100 áldást minimum elmond. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ezeket az eseményeket csodának tekintenénk, sőt, éppen ellenkezőleg, ezek a mindennapi élet velejárói. Azzal, hogy áldást mondunk annyi történik, hogy észrevesszük, és elismerjük őket.

Nem kell meggyőznöd az ismerősöd, inkább próbáld ki te is 1-2 napig, hogy milyen érzés észrevenni, és elismerni minden apró jó dolgot, ami a nap folyamán történik veled. :)

Ne érts félre, ez nem térítés akar lenni, ehhez a "lelki gyakorlathoz" az égvilágon semmiféle hit, vagy vallási meggyőződés nem szükséges.

2015. máj. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Boldogok a lelki szegények!
2015. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az jó ha mindent csodának tart, legalább megbecsüli és értékeli a dolgokat. :)
2015. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!