Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az itt válaszoló vallásos/iste...

Az itt válaszoló vallásos/istenhívő emberek egy része miért olyan agresszív?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 22:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
a legjobb védekezés a támadás.
2015. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
51%
csakhogy ez nem krisztusi tanítás. ő ugyanis azt mondta, hogy a válaszunk szelíd, és jól átgondolt legyen.
2015. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
szerintem itt mindenki az :D az ateisták is iszonyú agresszívak, meg minden kérdést megtollkodnak, nem is érdekes m ia kérdés csak odírják "minden vallás egy baromság" meg, hogy el kéne törölni az összeset, ha máshogy nem megy akkor erőszakkal. Vagy ez csak ateista valaki, de ő nagyon aktív? Ketten legalább vannak, mert egyikük névvel ír.
2015. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
Mert őket a keresztény szellemiség halovány fuvallata sem érintette meg.
2015. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Szerintem mondjuk kettőnél több van. :D

(Lehet rám is igaz, amit írtál egy kicsit.)

2015. máj. 23. 23:04
 6/33 acelsziv ***** válasza:
100%

mert a legtöbb ember iszonyúan bigott.

Nem semmiért a tanács: társaságban 3 témát kerülj: Foci, vallás, politika.

2015. máj. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
52%

mit értesz agresszív alatt? Tudsz esetleg linkelni, mert én nem vettem észre annyira még, igaz én csak pár hónapja regisztráltam. Én már láttam többször is, hogy ha egy ateista alulmarad valamelyik vallás képviselőjével szemben, pl mert van válasza a kérdéseire, vagy mert tájékozottabb tudományosan, előveszi az ütőkártyát ,hogy "agresszív" meg "dzsihád/inkvizició" stb

Mindezt persze azzal fűszerezi ,hogy a másik rá akarja ERŐSZAKOLNI a nézeteit, holott csak következetesen megvédte azokat

2015. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Szerintem főleg az evolúció vs. teremtés kérdéseknél érdemes bogarászni. Ott legtöbbször, amikor már a bigott vallásos minden érvére rácáfolnak, akkor átmegy személyeskedőbe.
2015. máj. 23. 23:20
 9/33 anonim ***** válasza:
54%

igen, ebben igazad van, de érdemes tudni, hogy ők a kereszténység köreiben az elenyésző kisebbség, még ha itt hangosak is, nagyon ritka a keresztény aki úgy gondolja, hogy minden "úgy lett lerakva, ahogy most van", aki meg igen az egyéb szempontból sem könnyű eset, valszínű a saját keresztény közösségében is sokan rosz véleménnyel vannak róla.


Az ezoterikus(gonosztikus) nézetek kedvelői pedig ugye mindig és mindenről teljesen lazán kijelentik ,hogy hazugság, nyilván az evolució is sorra kerül

2015. máj. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, abban lehet valami, hogy itt mindkét tábornak a keménymagja kommentel. A keresztények közül a bigott, szemellenzősök, az ateisták közül meg a vitára hajlamosabbak, és a trollok.


A másik, hogy szerintem egy ateistát alapból nem zavarja egy másik ember hite, egy hívő viszont nem bírja ki, hogy ne kezdjen el érvelni vagy győzködni, téríteni. (Persze vannak kivételek.)

2015. máj. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!