Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisznek az emberek...

Miért hisznek az emberek isten (ek) ben? Honnan jön az embernek ez a becsípődése? Mi azzal a magyarázattal a baj, hogy a világegyetem csak lett, és mi vagyunk az általunk jelenleg ismert egyedüli értelmes lények?

Figyelt kérdés

Én nem igazán hiszek bárkinek, aki azt állítja, hogy személyesen megtapasztalta istent. Többnyire olyanok a magyarázatok, hogy "beteg voltam, majd egy csapásra meggyógyultam", meg hogy "nem lehet véletlen, hogy én és a párom egymásra találtunk", meg ilyenek. Hivatkoznak a természet és a világegyetem mérnöki precizitású szimmetriáira, a természet működésére, arra, hogy a világegyetem nem alakulhatott ki anélkül, hogy összerakják, stb.



De miért gondoljuk, hogy emögött valami személyiség áll? Nem lehet, hogy az egész csak LETT?


2015. jún. 1. 15:59
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

igazából csak reménykedj hogy nem létezik ilyesmi,ha igen akkor rossz és jobb nem foglalkozni vele.

Halál teljesen értelmetlen és fájdalmat is okoz,akkor még is minek létezik? Engem soha sem érdekelt a biblia meséje mert sok más vallás is úgy van vele hogy nem foglalkozik vele.

De szerinted milyen lény az akinek hatalma van és igazából senki sem tud róla,továbbá egyszer sem vág fel,erre kettő magyarázat van.

1.Nem normális,már mivel a halált is "létrehozta" így maga az élet is értelmetlen.

2.Nem létezik így a halál egy evolúciós folyamat és bár az életnek így sincs értelme,de legalább nem szándékos.


Egyébként hívő voltam,csak soha sem kaptam válaszokat én pedig racionalista ember vagyok úgyhogy így elmúlt az egész hit,és lásd mi történt? Az életem ugyan olyan s*ar mint akkor volt mikor hittem ilyenekbe,akkor most szerinted higgyek? :D

2015. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Te vagy a becsipödés, kérdező...
2021. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!