Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívő emberek, elárulnát...

Bölény25 kérdése:

Kedves hívő emberek, elárulnátok hogy miért kell ráerőltetni a vallásotokat más emberekre, miért zavar titeket ha valaki ateista?

Figyelt kérdés

2014. máj. 30. 15:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
49%
Ja! Ezzel én is így vagyok. Agymosottak!
2014. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Erre a kérdésre egyszer egy vallásos barátom így válasozlt: "Ha ismernál egy rákost, és lenne nálad ellenszer, mit tennél?"


Szóval ez jóindulat, mivel ők úgy gondolják, hogy segítenek. Bár én sem bírom azokat, akik visszautasítáa után is erőlködnek, ne feledjéket, hogy sokaknál azért a jóindulat az alap, és nem kell durván bánni velük, én speciel igyekszem nagyvenedszerre is finoman elküldeni a hívőket, mert tudom, nem rosszat akarnak.

2014. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Kedves bölény25!


A probléma avval van, hogy általánosítasz. Én a magam részéről nem kívánom soha senkire sem ráerőltetni a vallásom sem most, sem pedig a jövőben. Jézus ugyanis sohasem erőltette rá a tanítását az emberekre.


Az ateista barátaim is tudják, hogy Krisztust követem, mégis nincs probléma a barátságunkkal. Időnként szoktunk beszélgetni vallási kérdésekről, ők is elmondják a világnézeteiket, azonban ha nem jutunk egyességre, megegyezünk abban, hogy másképp látjuk a dolgokat.

2014. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak:

Végülis hogy és mi alapján dől el hogy kinek kell a "gyógyszer" hiszen én gondolhatom forditva is.Akkor jó szándékból én is próbálhatok lebeszélni egy vallásos embert a hitéről.

A 3. válaszolónak:

Igazad van rosszul tettem fel a kérdést,a baj ott van amikor ráerőltetik a vallást másra,ill próbálják.Nem magával a vallással van bajom mert mindenki abban hisz amiben akar,vagy nem hisz.

2014. máj. 30. 17:33
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

"Erre a kérdésre egyszer egy vallásos barátom így válasozlt: "Ha ismernál egy rákost, és lenne nálad ellenszer, mit tennél?""


Rossz a kérdés. Helyesen így szól: Ha ismernél egy rákost, és lenne nálad egy általad ellenszernek HITT dolog, akkor mit tenne?


A hit ugyanis nem ellenszer, csak azt hiszi, hogy ellenszer. És ha valójában méreg, csak rosszul tudja, rosszul hiszi? Vajon akkor is csak a segítő szándékot néznék az orvosok az ellenszernek hitt dolog beadását követő elhalálozás után? Nem hiszem.

2014. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Kedves ateista emberek, elárulnátok, hogy miért kell ráerőltetni a véleményeteket más emberekre, miért zavar titeket, ha valaki hívő?


Ugyanaz a kérdés, és ugyanúgy általánosít.

2014. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Annyira ráérnek, hogy nem találnak más elfoglaltságot, zavarja őket.

A hívő emberek elvesztegetik életüket, az emberiség fejlődéséért semmit sem tesznek, tétlenségük felháborító. Csak istennél a jó pontokat és a csodálókat gyűjtögetik.

Hittérítők lesznek, papok, ahelyett hogy orvosnak tanulnának, ahol életeket menthetnének.

2014. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De mi ateisták nem próbálunk meg lebeszélni senkit a vallásáról,mi csak azt szeretnénk hogy hagyjatok minket békén és ne akarjatok segiteni,mert nem szorulunk segitségre,tőlem mindenki abban hisz amiben akar,de már kicsit fárasztó hogy még az otthonában is zaklatjátok az embert.
2014. jún. 1. 12:24
 9/14 a0511 ***** válasza:
100%

Kedves előttem szóló! Te mit tettél eddig az emberiség üdvéért? Van már valamilyen felmutatható eredményed, amivel emberek életét tetted jobbá? Mit tettél le eddig az asztalra, amivel drasztikusan elősegítetted a társadalom fejlődését?

Általánosítani a lehető legegyszerűbb és egyben legbutább dolog. A fanatikus hívők és a militáns ateisták ugyanúgy cselekednek, amikor erőszakkal próbálnak meggyőzni valakit az igazukról. Ők egyetlen bot két vége. De az "átlag hívő" és az "átlag ateista" nem cselekszik ilyen esztelen dolgot (jobb esetben). Ebből is látszik, hogy kérdés egy kicsit rosszul van feltéve. A válaszom rá pedig az, hogy nem zavar(hívő vagyok). Az általánosítása viszont annál inkább.

2014. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 János114 ***** válasza:
100%

En hivo vagyok es velemenyem szerint nem lehet raeroltetni senkire azt hogy higgyen . Felesleges es gonosz dolog akkor olyanok lennenk mint az Inkvizicio. Ha valaki nekem azt mondja nem hisz Istenben akkor megmondom neki hogy en hiszek es hogy probaljon meg hinni ő is mert akkor boldogabb lesz az elete . Ha erdekli a tema szivesen beszelek vele de ha nem akkor nem folytatom.

Masok nem ilyenek probalnak csak azert is meggyozni de ne vegyetek rossz neven mert tiszta szandek vezerli oket.

Es miert vagytok ilyen elitasitoak arra hiv h higgy Istenben es legyel jo ember

ezert nem szerettek minket

Nem azt kerjuk hogy kart tegyetek barkiben vagy hogy pusztitsatok a foldon. Csak azt h legyetek hivok es jo emberek.

Ti meg minket akartok beallitani rosznak. Ez igazsagtalan

2014. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!