Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a vallásosok nem hisznek...

Ha a vallásosok nem hisznek az evolúcióban, és biztosak abban, hogy Isten teremtette a világot, mivel magyarázzák a dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés

A teremtésben semmilyen régen élt lény nem szerepelt, csak az, ami akkor is létezett, amikor ezt kitalálták.

Akkor nem voltak dínók?



2015. jún. 20. 23:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
85%

Brühühühü és egy 3 műszakos gyári melós meg is cáfolta 500 ezer diplomás tudós több évtizednyi munkáját.

Milyen szerencse, hogy benéztél a kérdéshez!

Szánalom...

2015. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
87%

#40: Jól van, ügyes vagy, edd csak meg szépen az ebédet és menjél aludni :)


Az, hogy te nem vagy képes felfogni el az evolúció folyamatának mibenlétét, ezen belül pedig az élővilág evolúcióját, az korántsem azt jelenti, hogy az nincs alátámasztva tudományos szempontból igazolt bizonyítékokkal. Logikailag nincs vele semmi probléma, de ha felfedeztél netán ilyet, akkor oszd meg velünk kérlek. Bizonyítékként pedig ott van pl. az antibiotikum-rezisztancia, hogy csak egyet említsek. Egyszerű a dolog: ha nem lennének genetikai változások az élővilágban, akkor az antibiotikum-rezisztancia fogalma is ismeretlen lenne, mert az adott baktériumtörzs sem változna soha. Vagyis amely gyógyszert egyszer kifejlesztettünk ellenük, az mindig hatásos is maradna ellenük. Azonban ez nem így van, a bacik változnak, az adott gyógyszerre érzékenyek elpusztulnak, míg a rezisztens fajok tudnak tovább szaporodni.

Ezt mivel tudod magyarázni, ha nem a baktériumok evolúciójával?

2015. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 Roland G. ***** válasza:
3%

A logikai ellentmondás a fajok közti átugrásnál

van. Faj az, amelyhez tartozó egyedek továbbszaporodni képes egyedeket

hozhatnak létre. Új faj létrejöttéhez olyan genetikai ugrásra lenne szükség,

melynek során egyszerre legalább két egyed születik ugyanazzal a génhibával,

hogy egymással szaporodóképes maradjon, felmenőik fajával viszont már nem. Ez illogikus és soha kísérletben vagy természetben meg

nem tapasztalt esemény.Vagy te láttál ilyet?


George Wald Nobel-díjas evolucionista legalább volt annyira őszinte, hogy

leírta: „Nem akarok hinni Istenben. Ezért inkább úgy döntöttem, abban hiszek,

amiről tudom, hogy tudományos képtelenség, vagyis az evolúcióhoz vezető spontán

nemzésben,az abiogenezisben." (az élőnek az élettelen anyagból való spontán

keletkezésében )

2015. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
85%
#43 [link]
2015. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
85%
#43 Noha egy tudományos elmélet szempontjából teljesen lényegtelen hogy kinek mi a magánvéleménye róla, de ilyen hamisított idézetekkel csak magad alatt vágod a fát. [link]
2015. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 Roland G. ***** válasza:
15%

Köszi a linkeket :)

Nem akarok off-olni,mert eltértünk a témától.


1.Leírtam korábban válaszként a kérdezőnek,hogy a dínók létezését nem zárja ki a Biblia,sőt!


2.Az evolúcióról meg vitázhatunk,de fölösleges.Nekem az a meggyőződésem,hogy nem tudományos elmélet.Nálunk sokkal okosabb emberek a mai napig nem jutnak közös nevezőre ami az evolúciót illeti.Mindkét oldalon állnak elismert professzorok,tudós emberek.Ezzel azt akarom mondani,hogy nincs lezárva a kérdés.


Inkább tanuljuk meg egymást tisztelni meggyőződésétől,világnézetétől függetlenül.

További szép napot nektek!

2015. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
74%

Habzószájú tudós/tudománygyalázó valláskárosultak lesz az utolsó dolog a világon, akiket tisztelni fogok.

Inkább szépen megvonnám tőlük azokat a tudományos eredményekből származó találmányokat, amiknek köze van ahhoz, amit ilyen nagy lendülettel lekamuznak, mint például a gyógyszerek vagy oltások.

Utána meg mehetnek a templomba imádkozni, kórházi kezelés helyett.


Mert hogy egyesek szerint zuhanó repülőn nincsenek ateisták, szerintem meg a templomban nincsen influenzaoltás.

2015. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
83%

"Az evolúcióról meg vitázhatunk,de fölösleges."


Valóban az, amíg ugyanazokat az ezerszer megcáfolt érveket hozzátok fel újra és újra, megtűzdelve a szokásos érvelési hibákkal (tekintélyelvű érvelés, én ezt nem hiszem el, stb.).

2015. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 Roland G. ***** válasza:
14%
A fordítottja is igaz,úgyhogy fölösleges!
2015. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


"Az evolúció tudományos elmélet, semmiféle hit nem szükséges hozzá, bizonyítékokon alapszik."


A teremtés is elmélet!

Az evolúció is elmélet!


S még is azt állítod hogy nem kell hozzá hit? Miért nem?


"Logikailag nincs vele semmi probléma, de ha felfedeztél netán ilyet, akkor oszd meg velünk kérlek."


Nem logikus hogy élettelen anyagból élő jön létre.

De az még logikátlanabb hogy energiából anyag lesz.

S még azt állítod hogy ehhez nem kell. De igen ehhez hit kell hogy energiából anyag lesz mert nem tudod bizonyítani. Sőt nincs olyan ember aki ezt valaha is megtette volna!

Így csak hiheted hogy lehetséges de bizonyítani nem tudod. Pontosan ezért hívják elméletnek, úgy mint az evolúciót is elméletnek hívják.


"Inkább szépen megvonnám tőlük azokat a tudományos eredményekből származó találmányokat, amiknek köze van ahhoz, amit ilyen nagy lendülettel lekamuznak, mint például a gyógyszerek vagy oltások.

Utána meg mehetnek a templomba imádkozni, kórházi kezelés helyett."


Neked meg olvasnod kellene jóval többet. Ugyan is nem egy gyógymód található a Bibliában. Vajon miért került bele?

Sőt tudomány ide vagy oda. Olyan eljárások vannak leírva a Bibliában amelyeket a tudomány csak több ezer évvel később igazolt. S szoros kapcsolatba hozható a mikroorganizmusokkal. Mert ezek felfedezése adta meg az értelmet a Bibliában leírtaknak és ezen ismeretek segítettek abban hogy megértsük hogy az adott dolog miért is volt szükséges és főleg hogy miért is volt ÉRTELME!

De az a baj hogy benned is akkora az előítélet hogy ezeket a dolgokat már nem vizsgálod meg. Vagy azért mert nem veszed a fáradságot de akkor hogyan mondhatod azt hogy a tudományos érdeklődésed objektív?

Vagy pedig félsz attól amit találnál. Egyszer vitáztam egy igazán logikus és nagy tudású személlyel itt az oldalon. S annyira jól érvelt hogy kénytelen voltam tényleg elgondolkodni.

De te meg sem közelíted őt te már a személyeskedésnél tartasz. Valós tudásod gyorsan elfogyott. És leereszkedtél arra a szintre amit a valóság showkban lehet tapasztalni!

Kérdem én hol az a tudás amire annyira hivatkozol? Villants akkor valamit.

Mert hívőként én tudok mutatni részeket a Bibliából. De te a személyeskedésen kívül tudsz lényegi érvelést is?

2015. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!