Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a vallásosok nem hisznek...

Ha a vallásosok nem hisznek az evolúcióban, és biztosak abban, hogy Isten teremtette a világot, mivel magyarázzák a dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés

A teremtésben semmilyen régen élt lény nem szerepelt, csak az, ami akkor is létezett, amikor ezt kitalálták.

Akkor nem voltak dínók?



2015. jún. 20. 23:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 ceri ***** válasza:
25%

"Ideje lenne kivégezni a g#cibe nyilvánosan az összes valláskárosultat."


Na végre egy őszinte ember, aki nem szépítgeti a dolgokat, hanem kimondja őszintén azt amit sok ateista nem akar, vagy mer.

Legalább nem sunyiskodik.

2015. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 Tom Benko ***** válasza:
@68: Elolvastad?
2015. jún. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ideje lenne kivégezni a g#cibe nyilvánosan az összes valláskárosultat."


Indoklás, tudományos alapon?!!

Egyébként te leszel a hóhér? S olyan iszlám államosan csinálod majd, lefejezős módszerrel?

2015. jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 Tom Benko ***** válasza:
93%

@Vidiripi: Evolváló, de biztosan nem élő rendszerekre a legjobb példák a genetikus algoritmusok. Ezeknek megvan még az az előnyük is, hogy teljesen önműködőek, beavatkozás nélkül működnek.


"S milyen feltételei vannak az evolúciónak? "

A rendszert olyan egységek alkossák, amik

1; másolódnak

2; a másolatok mutálódnak

3; a másolatok szelektálódnak.


"De igen kapcsolódik hozzá. Mivel így lehetne kísérletileg igazolni. Vagy egy tapasztalati esetet bemutatni!"

Nem kapcsolódik. Attól, hogy megmagyarázom, hogyan jön létre egy tetszőleges rendszer, az időbeli fejlődéséről még nem mondtam semmit. Maga az evolúció csak annyit mond, hogy ha van egy rendszered, ami teljesíti a fenti három kitételt, akkor a rendszer egyedei a 3. pont által meghatározott optimumok valamelyikébe fognak belesodródni.


Az, hogy létrehozok egy akármilyen rendszert, még nem bizonyítja az evolúciót. Az bizonyítja, ha már megvan a rendszer, és az a fenti három kitételt teljesítve ténylegesen az optimum felé tart. Nos, ezt vizsgálták sok kísérletben, és valóban így találták, kivétel nélkül.


"Feltételezem mert nem értek hozzá. Hogy ez azért van mert nagyon is lényeges funkciót tölt be. Tehát létezése elengedhetetlen. Szerintem olyan ez mint az aranymetszés!

De az viszont tényleg lenyűgöző és megmagyarázhatatlan hogy mind a növényekben mind az állatokban megtalálható sőt magában az emberben is. S ez még nem teljes lehetne folytatni."

Nos, a legérdekesebb, hogy a fok, mint szögegység, teljesen abnormális, rossz. Erőszakolt a bevezetése, definíciója, baromi nehéz vele dolgozni, ráadásul mostanra teljesen elavult is lett. Egyszerűen csak azért maradt még benne a tananyagban, mert rettentő nehéz változtatni a társadalom elkényelmesedettségén.


Az aranymetszés egy teljesen természetes dolog, elég egyszerűen leírható dologról van szó, ez az, amit a természet előnyben részesít. Ugye a bonyolultabb dolgok létrejötte nagyobb energiaszükségletet jelent, éppen ezért ha szelekciós tényező az energiafelhasználás, minden élőlény arra fog tartani, hogy a testfelépítésre fordított energiát minimalizálja, így az ilyen, egyszerűen leírható függvényeket fogja szeretni. Amúgy az aranymetszés sem közvetlenül jön, hanem a Fibonacci-sorral közelíti minden élőlény.


"Ha nincs semmi a halál után és ezt tényként kezeljük. Akkor miért folynak ilyen kutatások?"

Mert ha valakiben felmerül, és szerez a kutatásra pénzt, akkor miért ne kutassa. A tudomány ilyen szempontból nagyon liberális. Utána, ha van bármilyen értékelhető eredmény, közzéteszi, azt mások leellenőrzik, megtámadják, szétcincálják. Ha ezt kiállja, akkor a tudományos ismeretek részévé válik, ha nem, akkor így járt.


"Nincsenek lényegesebb kutatási területek?"

Nem tudhatod, mi lesz hasznos és mi nem. Jelenleg éppen ez a gond a tudományos kutatások finanszírozásával, a cégek, akik egy ilyet szponzorálnak, minél hamarabbi eredményeket és alkalmazhatóságot várnak, nem tudnak esetleg száz évet várni.

2015. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 Tom Benko ***** válasza:
100%
@69: Tán nem kéne...
2015. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
0%

Tom Benko

A videóban talált hazugságokra kértem, nem pedig egy könyvtárat. Én amiokr a Bibliát idézem, oda is írom, hogy hol van megírva.

2015. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 Tom Benko ***** válasza:
92%
Pedig azok a hazugságok könyvtárat töltenek meg.
2015. jún. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
79%
Hát, már nem friss a vita, de azért írok én is. Kissé felületesen ugyan, de vallásos vagyok. Mindemellett soha nem hittem, vagy talán csak kisgyerekkoromban azt, hogy a bibliai teremtéstörténet valós eseményeken alapulna. Mindig is érdekeltek a természettudományok, korán el is kezdtem olvasni a dinoszauruszokról, a Föld történetéről különböző könyveket. Onnantól kezdve az Ószövetség nagy része pusztán egy szórakoztató olvasmány volt számomra, amiben azért olvashatóak tanulságos történetek is. Még hozzátenném, hogy a környezetemben egyetlen olyan elvakult vallásos embert sem ismerek, legyen az katolikus, református, evangélikus avagy baptista, aki kétségbe vonná a tudományos magyarázatát a Világ kialakulásának, "pusztán" abban hiszünk, hogy a folyamatban Isten jelen volt. Aztán lehet, hogy csak én vagyok ennyire szerencsés, hogy nincs az ismeretségi körömben ilyen ember. :D
2016. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:

Ja, igen, még valami! Csak egy példa, hogy a vallásos emberek között is vannak világi szempontok szerint is tudósnak tekinthető emberek:

[link]

2016. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
az egyes jól mondta
2016. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!