Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért szidják...

A keresztények miért szidják a harcművészeteket?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kereszténytől azt hallom hogy ne foglalkozz harcművészetekkel mert az nem Istentől van. Akkor ennyi erővel én is azt tudnám mondani hogy ne vezessenek autót mert az autó sem istentől van. Biblia azt mondja hogy legyél megbocsátó(amiben egyetértek), de azt egy szóval sem mondta hogy hagyd hogy mások eltaposannak, elverjenek, és a keresztények többsége azt tanítja hogy hagyd magadat.(Ez az amiben nem értek egyet) A harcművészetekkel csak megvéded magad. Mi abban a bűn?Vannak olyanok akik azt mondják hogy tanuljad a harcművészeteket de a filizófiájával, meg mentalitásukkal ne foglalkozz, mert Isten ellen van! Pedig ez is akkora hülyeség, azokban nincsen semmi ami Isten ellen lenne. Ott is nagyon bölcs dolgokat lehet hallani, mint például: „Ki harcosként jeleskedik, sosem félelmetes;

Ki harcban kitűnik, sosem indulatos;

Ki ellenfelei legyőzésében jeleskedik, nem száll vitába;

Ki másokat vezet, inkább alázza meg magát, Maradj fegyelmezett - viselkedj erkölcsösen, ahogy harcművészhez illik.

Légy előzékeny és becsületes ­ szolgáld a közösséget és tiszteld az idősebbeket.

Szeresd tanulótársaidat - légy együttműködő és kerüld a konfliktusokat.

Szabj határt a vágyaidnak és a testi örömök kergetésének - őrizd meg a megfelelő szellemet.

Edz szorgalmasan - tartsd karban képességeidet.

Tanulj meg szert tenni belső nyugalomra - tartózkodj a veszekedéstől és a harctól.

egyél részt a közösség életében - modorod legyen konzervatív és udvarias.

Segítsd a gyengéket és a nagyon fiatalokat - harcművészeti képességeidet a humanitás javára használd.”

Ezek közül melyik volt az amelyik a biblia tanítása ellen van? Egyik sem. Én is keresztény vagyok de, véleményem szerint néhány kereszténynek annyira át van mosva az agya(persze nem mindegyiknek), és másokat szidnak mert azt hiszik hogy csak az övéké az igaz.


2015. jún. 26. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodj meg kérdező. Általában olyanok szapulják a harcművészeteket akik abszolút zéró ismeretekkel rendelkeznek e téren. Egy keresztény is tanulhat, és nem egy tanul is harcművészeteket. Lényeg hogy ne éljen vissza vele. Maradjon békés, ne ő kezdeményezze az agresszivitást. Ettől még saját magát és a családját, barátait meg alapvetően a gyengébbeket megvédheti. Sőt kötelessége megvédeni.
2015. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A következővel szoktak érvelni: "Gyűlöli a lelke mindazt, aki az erőszakot szereti." zsoltárok 11:5 ezzel érvelnek az erőszakos videójátékok, de még a hódítós stretégiai játékok ellen is. tényleg, a zsoltárokból, akinek írói között ott van dávid, aki azért nem építhette meg Isten szerint a templomot, mert túl sok vér tapadt a kezéhez... Isten népe folyton öldökölt, gyilkolt, pusztított...
2015. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy Te is irtad, nem mindegyikuk. Vannak olyanok, akik elfogadjak, es semmi rosszat nem latnak benne. Vannak fundamentalistak, akik elitelik. Nekik altalaban az a kifogasuk, hogy a spiritualis resz keleti filozofiakon alapul, es minden ami nem biblikus, az Satantol van. Ezen felul az onvedelem kereszteny-ellenes, a testedzes kereszteny-ellenes, stb stb.


Tulajdonkeppen barmirol is legyen szo, mindig lesz legalabb egy fundamentalista csoport, ami eliteli. Zene, sport, irodalom, nyelvtanulas, tarsasjatek stb - mindig akad valaki, aki egy csokor Biblia-idezettel megtamogatva megmagyarazza, hogy miert "bun".

2015. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

talán mert az erőszak ezközét látják benne, de ők a kisebbség, nálunk pl a lelkésznek 3 fia van, mind a 3 gyakorol valamilyen harcművészetet, és a lelkész és boxolt 8 évig


de ismerek rengeteg más keresztényt is aki küzdősportot csinál, és attól nem lesz kevésbé keresztényi

2015. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor úgy néz ki hogy tévedtem, mert itt csak azokat vettem figyelembe amelyekkel én találkoztam
2015. jún. 26. 20:25
 6/10 Roland G. ***** válasza:
Sokan egy kalap alá veszik a harcművészetek mindegyikét és a küzdősportokat,és a káddal együtt a gyereket is kidobják.A keresztények bizonyos fajta harcművészeteket azért nem gyakorolnak,mert azokban sok olyan számukra elfogadhatatlan filozófia,keleti tanítás van ,amit egy hívő nem gyakorolhat az ő meggyőződése miatt,amit tiszteletben kell tartani.Vannak biztos olyanok amikre ez nem érvényes,de nem vagyok járatos e témában.A küzdősportok,mint például az ökölvívás esetében ez nincs így,bár megjegyzem,hogy sajnos nem egy keresztényt vitt rossz útra a társasági közeg miatt.Ezt személyesen is tanúsíthatom,mivel 10 éves koromtól boxoltam versenyszerűen,és azt láttam,hogy a legtöbb embert felnőtt korukra beszippantott az éjszakai élet.Persze vannak kivételek ez alól is,ott van példaként az öreg George Foreman,aki jelenleg baptista lelkészként szolgált vagy még mindig szolgál!
2015. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A hit gyülisek azt hiszik ,hogy a karate okultista. :D


németh sándor mondta egyszer.

2015. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

A keleti harcművészetek szellemisége eltávolít a kereszténységtől. Előbb-utóbb eljön az a szint, ahol át kell venni egy távol-keleti eszmerendszert, buddhista módszerrel meditálni, és el kell sajátítani a csi használatát.

[link]

2015. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Pár éve még a magyar kick-box szövetség oszlopos tagja volt egy pap. Ha jól tudom, a válogatott szakmai csoportjában is benne volt, edzéseket tartott valamelyik alföldi városban is.

Szomszédom, azt sem tudom már hány danos judo oktató, minden vasárnap ott térdel a templomban.

Anno a friderikusz showban is volt egy pap, aki a kyokushin karate friss fekete övese lett.


Szóval .....

2015. júl. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Speciel a küzdősportok (legalábbis, a keletiek, pl taekwondo) egyike se buzdít agresszivitásra, sőt. Önvédelem, ha téged megtámadnak.
2015. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!