Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Ez miféle...

Jehova Tanúi! Ez miféle térítés/tanítás, amit ma láttam?

Figyelt kérdés
A járda szélére ki volt állítva a szokásos kis tábla Mit tanít valójában a Biblia? szokásos kérdéssel és a szokásos nyomtatványok. A két tanú, pedig tőle 3-4 méterre a parkolóban egy autóban üldögélt, végtelen nyugalommal. (Tehát nem, nem egy pillanatra ültek be.) Ez miféle dolog?

2015. jún. 26. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
a zrt tanítása szerint maga Jehova intézkedett, hogy az új revideált biblia nyomtatásakkor megfelelő legyen az időjárás és a párataltalom a nyomdában. (ez nem vicc)ezek az új kiadványok pedig már annyira spirutuálisak, hogy saját maguk képesek eldönteni, ki méltó az életre, és ki nem. aki méltó, azt halk hangon magukhoz hívják, és kézbevétel után azonnal átjárja az ilyen egyéneket az új világosság, és lehet is vinni keresztelni. a tanúk csak azért kellenek, hogy ki és visszahúzzák az álványt, illetve bizonyos esetekben korrigálják ezen prototipus kiadványok hibáit. valamiért német sándort a műsorvezető testület tagjaként érzékelik, és ebben az esetben tűzön el kell égetni azokat a hibás példányokat. (ez már az volt)
2015. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
most komolyan, SZÉGYEN, hogy ezt szent szolgálatnak merik nevezni. Nem ihletett zrt-s kiadványok mellett állni, ülni... egy darab biblia sincs soha azon az állványon. még ha bibliával lenne teli, és ők fennhangon olvasnák, az igen, az szent szolgálat lenne... de ez, ne haragudjatok... ÉS CSAK HOGY TUDJÁTOK, a tanúskodókocsiról forgattak egy videóklippett, az éneklő tanúskodókocsi néven megtalálhatod a jw.orgon. és a tanúk ezt a dalt dúdolgatják... egyszer láttam hasonló kaliberű jelenetet, a krisnásoknál az a szent szolgálat, ha egy krisnának kikiáltott műanyagbabát hintáztatnak egy hintában. kb egy szinten van a kettő. de ez csak az én véleményem, mingyjárt jönnek, és kikiáltanak hitehagyottnak, meg kogy Isten irgalmazzon nekem. úgy legyen!
2015. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Bár az eddigi válaszok nagyon szórakoztattak én tényleg kíváncsi vagyok, hogy ezt, amit leírtam a kérdésben, miért nevezhetitek szolgálatnak.

(Kicsit olyan volt, mintha szégyellték volna, hogy ott kell állniuk, ezért inkább beültek, hiszen onnan úgyis látják, ha valaki őket veszi célba, de ők kevésbé vannak szem előtt.)

2015. jún. 26. 16:13
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Ha térítenek, az a baj; ha nem térítenek, az a baj. :)


Lazítsatok már egy kicsit. :)

2015. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
itt nem a térítéssel vagy nem térítéssel van a baj. nem minden fekete vagy fehér, ahogy a zrt tanítja. a kérdés nem erre irányult. vagy te ezt látod benne? és hol?
2015. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan nyújtsuk meg azokat az órákat...


Biztosan láttad már Jehova Tanúit házról házra prédikálni és/vagy hallottál már arról, hogy ‘a jehovisták milyen sokat házalnak’. Üdvösségük egyik feltétele a saját evangéliumuk [1] hirdetése, amely szerint a világ hamarosan véget ér Armageddonkor; hirdetőmunkájukról minden hónapban munkajelentést kell leadniuk. A figyelmeztetésüket, amely szerint hamarosan itt a vég, immár 130 éve hirdetik a világ aktuális eseményeire hivatkozva, korábban számos konkrét dátumot is meghatároztak [2]. Az egyetlen igaz vallásnak tartják magukat, amely beteljesíti a Máté 24:14 szavait. A növekvő létszámuk - mivel a fejlett országokban megtorpant, - már csak a harmadik világ beli terjeszkedésüknek és beruházásaiknak [3] köszönhető, továbbá a statisztikák alapján az is megfigyelhető [4], hogy bár soha sem volt még ennyi Tanú, soha sem kellett ilyen sok órát prédikálniuk egy megtérőhöz. Jehova Tanúi közül sok tízezren lépnek ki minden évben, a megkereszteltek számának egy harmadánál többen, így ez a világ legmobilisabb vallása. [5] Ebből egyértelműen látszik a hatékonyságuk csökkenése, amelyet hurráoptimista, MLM-gyűléseket megszégyenítő módon próbálnak ellensúlyozni, állandóan hangoztatva, hogy hány országban hány nyelven hány órát prédikáltak világszerte. Az alábbiakban kiderül, hogy a növekvő óraszámuk [6] ellenére hogyan csökkenhet a hatékonyságuk...


Érdekesség, hogy e soviniszta, hierarchikusan felépített vallásban, az előadásaikban gyakran dicsőített prédikálómunkájuk oroszlánrészét mégis nők végzik el. Az átlagos tagoknál többet, egy havi meghatározott óraszámot prédikáló Tanúkat úttörőknek hívják. Az itt összegyűjtött technikákat az úttörőkön kívül az átlagos Tanúk is használják.


dali_memory.jpg


Salvador dali


Hogyan nyújtsuk meg azokat az órákat...


Hasznos technikák az úttörő-órák begyűjtéséhez


Emlékezz: Mindennek megvan a maga ideje a nap alatt.



Kezdés a mosodában


[Mivel az USA-val ellentétben Magyarországon nem elterjedtek az ilyen mosodák, hasonló módon próbálkozhatsz a helyi ABC-ben, váróteremben, buszmegállóban, fodrásznál stb. - a szerk.]


Mielőtt elindulnál a szántóföldre, állj meg a legközelebbi érmés mosodánál, és helyezz el pár folyóiratot. Ha nincs ott senki, vagy ha senki sem fogadja el, hagyj egy-két példányt a többi ingyenes olvasnivaló között. Ez a módszer lehetővé teszi, hogy az utazási időt is elszámold, ami vidéki területen akár fél – egy óra is lehet. Hetente négy alkalommal használva ezt a technikát, évente akár 200 órával többet is elszámolhatsz. Ez máris az időd 20 %-át jelenti.



Kezdés telefonhívással


Mielőtt találkoznál a kivonuló csoporttal, hívj fel valakit, akivel már azelőtt is beszéltél; vagy ha nincs kit hívnod, egyszerűen csak válassz ki találomra egy ajtót, vagy szólits meg valakit az utcán és kezdd el a tanúskodást. Ezáltal belemelegszel a dologba, és az időmérés is elkezdődhet; így elszámolhatod az utazási időt a szántóföldi szolgálat összejövetelének helyszínéig. Néhányan úgy használják ezt a technikát, hogy még az összejövetel (kivonulás) időtartamát is beleszámolják a saját szolgálati idejükbe. Például ha 8:30-kor megejted az első telefonhívást, és a kivonulás 9:00-kor kezdődik, így nem érsz oda a szántóföldön az első ajtóhoz 9:30 előtt, nyertél egy órát; míg ha nem telefonáltál volna, az időt csak 9:30-tól mérhetnéd 8:30 helyett.



Tanulmányozás a gyerekekkel


Ha kereszteletlen gyermekeid vannak, iskola előtt ossz meg velük egy-egy bibliai gondolatot, vagy kezdeményezz egy rövid bibliai vitát. Ezáltal aznapra máris elkezd ketyegni az órád, ők pedig egy szellemi gondolattal kezdhetik a napot.



Ébresztő telefonhívás


Amikor egy szántóföldi szolgálati napon felébredsz, hívd fel az egyik ismerősödet, hogy elmondhasd neki az aznapi terveidet a Jehova számára történő tanúskodást illetően. Ezzel bátoríthatod őket, megmutatva, milyen tervszerű és céltudatos az életed; ugyanakkor az időmérés is korábban kezdődhet.



Reggelizés menet közben


Ha egy korai telefonhívás vagy más ok miatt nincs időd megreggelizni a szántóföldi szolgálati összejövetel előtt, nyugodtan megreggelizhetsz úgy, hogy közben megy az időd. Ennek az a módja, hogy az összejövetel után végezz el egy újralátogatást a közelben, így az időmérés elkezdődhet, azután már mehetsz is reggelizni. Azonban nem mehetsz be egy étterembe, és nem ülhetsz le ott; csak az autósokat kiszolgáló részen szabad áthajtanod, ebben az esetben ugyanúgy működik a dolog, mint az előző technikáknál, amikor is az utazási időt beleszámolhatod a szántóföldi szolgálati időbe. Ha mindenképp be kell menned, akkor egy jó módja annak, hogy legálisan tovább folytasd az időmérést: adj egy traktátust valakinek, amíg ott vagy, vagy pedig hagyj néhány kiadványt ott, ahol az aznapi újságokat szokták elhelyezni.



Vásárlás menet közben


Ha vásárolni akarsz valamit a szupermarketből a szolgálatban töltött nap folyamán, akkor íme egy jó lehetőség az idő számolására: adj át egy traktátust amíg a boltban vagy, hogy az órád tovább ketyegjen.



Nap végi levelek


Jó ötlet, ha minden nap végén elővesszük a Levélíró Területről szóló „Levelet írni” feljegyzéseinket. Normál esetben az időd az utolsó látogatással fejeződik be. De elszámolhatod azt az időt, amikor senkivel sem tudtál beszélgetni, sőt még az az utazási időt is, ha hazaérve levelet írsz. Ne számítógéppel vagy más olyan berendezéssel írd, ami időt takarítana meg. Elvégre az időt megnyújtani akarjuk, nem megrövidíteni. Úgyhogy minden levelet kézzel írj. A legjobb ebben, hogy úgy öltözhetsz, ahogy csak akarsz. Készíts egy csésze jóféle teát, kapcsolj be valami zenét, tedd fel a lábadat, és pihenj, amíg ezeket a leveleket írod. Általában a legkönnyebb beletenni egy traktátust, és a címzett figyelmének felkeltése érdekében írj arról is, hogy mennyi embert érdekel ez a téma. Ügyelj arra, hogy rászánd a megfelelő időt, hiszen az elegancia is számít, ugyebár.



Újralátogatások szardínia stílusban


Amikor újralátogatásokat végzel, nagyon fárasztó tud lenni a túl sok és túl gyakori egész napos mászkálás. Az egyik megoldás az lehet, hogy nagyobb autós csoportokban mentek, ahol a testvérek olyan szorosan ülnek, mint ahogyan a szardíniák helyezkednek el egy konzervdobozban. Ez nem csak az üzemanyag-megtakarítást segíti elő, vagy egy hideg napon a fűtési energia csökkentését, hanem a rezgésszámot is növeli, ahogyan beszélsz valakivel. Óránként 5-6 alkalom helyett elég, ha csak kétszer szállsz ki az autóból. Plusz ez a módszer egy rengeteg lehetőséget biztosít arra, hogy beszélgess és élvezd a jó társaságot. Ezek az építő beszélgetések gyakran parkolás közben, ill. egy-egy telefonhívás előtt vagy után esnek meg; így további (idő-) hosszabbítást eredményeznek, amit normális esetben vezetéssel vagy direkt tanúskodással töltenél. Ezáltal az idő sokkal, de sokkal gyorsabban repül, így a nap végén az ember tele van örömmel, és csodálatos és építő kapcsolatai lesznek.



A leghosszabb út A és B között


Amikor az újralátogatások miatt indulsz el, ne tervezd meg, mi a látogatások megtételének leghatékonyabb módja. Ha a város egyik végétől a másikig cikkcakkban haladsz, ezzel sokkal több utazási időt halmozol fel, és ennélfogva elérheted ugyanazt a hatást, mintha egy nagyobb csoporttal mennél, csakhogy ez kevésbé kényelmetlen.


A kongresszusi idő elszámolása


Közismert tény, hogy az úttörők részére megengedett dolog annak az időnek az elszámolása, amit önkéntes munkával töltenek a kongresszusokon. Ez kitűnő módja az időnyerésnek, ha már belefáradtál a házról házra mászkálásba, az újralátogatásokba, vagy a megszokásba.



Séta közbeni folyóirat-lebegtetés


Amikor a szántóföldi összejövetelre vagy a területre mész, vagy újralátogatásra készülsz, séta alatt tarthatsz egy folyóiratot a mellkasod előtt. Ezáltal beszámíthatod a séta idejét is, mivel utcai munkát végzel.



Összeállni egy szükségben lévő személlyel


Szerencsés vagy, ha ismersz valakit, aki csak egy órát tevékenykedik reggel, és sok gyereke van, vagy nagyon lassú mozgású. Az időd nagyrésze azzal fog eltelni, hogy elérj a következő házig; az út folyamán egy csomót beszélgethetsz, és egy óra múlva hazafurikázhatod az illetőt; beszámíthatod az időt, ami a szántóföldön álló autódhoz való visszasétálással telt el, aztán a hazáig tartó út idejét, majd a szántóföldre vezető visszaút idejét is. Ezáltal már meg is van az ebéd előtti második órád, különösen akkor, ha alkalmazod a fent említett „Vásárlás menet közben” nevű módszert.



Étkezés a kereszteletlenekkel


Egy még meg nem keresztelt személlyel együtt étkezni jó alkalom arra, hogy megszabadulhass a hidegtől, és melegen tarthasd magad, amíg egy szép hosszú ebédet vagy vacsorát fogyasztasz tanúskodás közben.



Hozzáadott idő a kivont idővel szemben


A tapasztaltabb úttörők kivonásos időelszámolást alkalmaznak, ami alapján az ember A időponttól nem prédikál B időpontig és levonja ezt az időt, amíg pl: valamit eszik [kivéve, ha alkalmazza a fent említett technikákat, mellyel az étkezések legtöbbje elszámolható.]. Hozzáadott időnek számít, ha már ugyan megállította az óráját (pl: 6-kor befejezte), viszont még egy kis időt tanúskodással töltött ezután. Fontos megjegyezni, hogy a levonásos időszámolás több órát “‘termel”, mint a hozzáadogatásos. Az ezt a módszert használó úttörők gyorsan megtanulják, mi módon tudják maximalizálni az elszámolható órákat.



Tandem rendszerű tanulmányozás a gyerekekkel


A saját gyermekeiddel eltöltött időnek csak egy bizonyos részét számolhatod el. Tehát ha már elérted a felső határt (ami havonta 4 órát jelent), elcserélhetitek a gyerekeiteket más szülőkkel, így annyi órát számolhattok el, amennyit csak el tudnak viselni a srácok. Te több időt nyerhetsz az ő gyerekeikkel, ők ugyanígy a te gyerekeiddel. Jó alkalom arra, hogy megismerj másokat a gyülekezetben.



Amikor senki nincs otthon


Teljesen lényegtelen, hogy valaki otthon van-e avagy nincs, a lényeg az, hogy te kint vagy a szolgálatban (természetesen erőfeszítéseket teszünk arra, hogy otthon találjuk az embereket). Ez az első dolog, amit tarts észben. Néhányan teljesen hibásan kivonják ezt az időtartamot, ha senkit nem találnak otthon. De sok úttörő elszámolja ezt az időt, és számít is erre. Például egy úttörő páros mindig azzal kezdi az idejét, hogy meglátogatják az egyik szomszédjukat az utca túlsó végén. A szomszéd még soha nem volt otthon vagy csak soha nem nyitott ajtót ilyen korán, a páros mégis mindig így tett. Mert hát ki tudhatja...? Mindig megvan az esély arra, hogy egyszer talán mégis ajtót nyitnak. Ki bírálhatná felül az angyalok útmutatását? Tehát helyett, hogy azon rágódtak volna, hogy helyes-e, amit tesznek, bölcsen állhatatosak maradtak; és nem csak egy jó tanút kaptak így a szomszédságban az emberek, akik látják az ő hűségüket, hanem mindezt Jehováért tették, és olyan időt nyertek, amit másképp nem tudtak volna.



A modern technika használata


Az „on-line” tanúskodás egy másik módja a jó hír terjesztésének. Számtalan formája van: fórumok, blogok, chat-ek, emailek stb. Figyelj meg / olvass / kövess egy vezérfonalat (egy adott témáról szóló beszélgetést); tegyél közbevetéseket a királyság gondolatáról, és próbáld az embereket bevonni a királyságról szóló beszélgetésbe. Minden időt, beleértve az olvasást, írást és kutatást prédikáló órának lehet számítani. Világi emberek órákat töltenek ilyesmivel. Ezt mi is megtehetjük, csakhogy egy jobb cél érdekében... A korábban említett technikák némelyikében szintén használhatjuk a modern technikát. Például a nap végi levélírást emailek írására lehet felcserélni. Bárkivel folytathatsz így beszélgetést, újralátogatást végezhetsz, sőt már bibliatanulmányozások is kezdődhetnek ilyen módon.



Olvasók leveleiből (nem ajánlott példaként utánozni)



A leginnovatívabb „idő-kezdési technika” amivel valaha találkoztam egy montreali úttörő testvértől láttam: reggel 6-kor kelt fel és azonnal kidobott egy traktátust a lakása ablakán. Ez után zuhanyozni ment, megborotválkozott, felöltözött, kiadós reggelit készített magának, ivott néhány csésze kávét, majd elindult a 9:30-kor kezdődő szolgálati összejövetelre. Már 3 és fél órája megvolt, még mielőtt a kivonulásra ért volna.



A körzetünkben sok úttörő ücsörög úszómedencék mellett, amíg leveleket írnak a biztonságos épületekben lakó embereknek. Az egész napjukat ezzel töltik és a rendszeres szünetekben beszélgetnek, nassolnak és persze esznek, isznak valamit. A nap végére láthatóan nagyon kipihentek, és szépen le is barnulnak.



1967-ben kezdtem úttörőzni, azonban az autóm motorját sokat kellett javítani. Kiszereltem a motort, felújítottam, visszaszereltem - mindezt Őrtorony-órák alatt. Sokat gondolkoztam azon, hogyan lehetne valahogy „kozmetikázni” az időt, de sosem tettem meg. Gondoltam, hogy majd egyszer valahogy bepótolom, de soha nem tettem. Reggelente találkoztam néhány másik őrülttel, „finoman” megnyomtuk a csengőt néhány ajtónál (azt hittem, csak én ismerem ezt a trükköt!), aztán elindultunk újralátogatásokat végezni, melyek valójában a műhelybe vezettek. Ja, újjáépítettem az egészet Őrtorony-időben. Hé, Armageddonig ki kell tartania!



Amikor úttörőztem, mindig trükkökhöz kellett folyamodnom. Ezek egyike volt, hogy a belvárosban kezdtem, prédikáltam egy órát, aztán felültem a helyi körzetünkhöz közlekedő buszra, becsöngettem néhány helyre (többnyire nincsenek otthon), aztán hazafelé vettem az irányt. Az összes időt elszámoltam. Ezzel a módszerrel egy egész extra órát lehet nyerni.

2015. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

előző fején találta a szöget


szerintem sokszor csak kiálnak ,hogy "álljanak" és ezzel jóvá legyen írva a szolgálati idejük, ami ugyan önkéntes elvben de gyakorlatban baromira nem az :D


vannak volt tanú ismerőseim, mesélték ,hogy ők is csak kint álltak ,hogy álljanak, ha odajött valaki, nem álltak le vitatkozni, azt mondták neki ha érdekli vegyen el egy kiadványt, és ennyi :D


egyébként most kajak osztanak ingyne bibliát? Mert ha igen megyek is pestre keresek egy ilyen táblát, mert nekem kell az a biblia, hiányzik a gyűjteményemből (gyűjtöm a bibliákat, és más vallások szent iratait is, illetve még rengetegféle könyvet) de fizetni nem akarok érte ha nem muszáj

2015. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
bocsánat, tehát a 16:57 válaszadó találta fején a szöget!
2015. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tantételbeli ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!


Kérdésed jogos(nak tűnik)


Ha a két Tanú tényleg így járt el, tevékenységük nem minősül "evangélizálásnak". Megnyugtatlak, hogy mi nem így "térítünk/tanítunk", ahogy láttad.


"Kicsit olyan volt, mintha szégyellték volna, hogy ott kell állniuk, ezért inkább beültek, hiszen onnan úgyis látják, ha valaki őket veszi célba, de ők kevésbé vannak szem előtt."

Biztosíthatlak, hogy nem szégyelljük. Azt tudnod kell, kedves kérdező, hogy akik ezt a szolgálatot végzik, azok is csak egyszerű enberek. Mint te :)

2015. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus Krisztusról való biztonyságtétel a prófétaság szellem".


Ha egy evangélizálás nem Jézusról szól és az Ő keresztáldozatáról illetve áldozat által véghezvitt Isteni munkáról, akkor az nem legitim, nem minősül evangélizálásnak

Ha az evangélizálás Nem arról szól, hogy Jézus bűnőssé lett, h a te bűneidet elvegye és nem arról, hogy általa, Szellemén keresztül bűneidet elvette és arról, hogy mindenkor közösségebn legyél vele, akkor az a Biblia Istene szerint nem minősül evengélizálásnak, ha nem azt hirdetik, hogy Ő beteggé lett, hogy te meggyógyuljon a benne lévő váltság által, akkor az nem minősül evangélizálásnak.

Ha kiadványokat osztogatnak Biblia helyett és teológiai okfejtésekbe kezdenek, akkor az nem minősül eangélizálásnak

Hallottam egyszer egy "Tanút avengélizálni " valahogy így szólt":

NIncs pokol és szentháromság valamint Isten ma nem gyógyít nézd a kiadványainkat "

EZ EVANGÉLIZÁLÁS?

Nem hiszem

Mondom neki: Akkor gyere hadd beszéljek neked Istenről és elmondtam az én bizonyságaimat hogy hogyan változtatott meg Isten, hogyan hozott ki a függőségeimből és lett reménységem az Úrban, Krisztusban.Látta rajtam az örömöt és megkérdezte, hogy legközelebb is visszajöhetne e????

Mondom: Persze, de előtte gyere imádkozzunk és hívjuk segítségül a Biblia Istenét..

Válasz: Neki ezt megtiltották

MOndom: MIt???

MOndja: Hogy így imádkozzon a Biblia Istenéhez.

MOndom: Akkor ki a te Istened?

Lehajtotta a fejét és inkább elment....mert maga sem tudta


Hát erről ennyit

"Kiknél meg van a kegyesség látszata de megtagadják annak az erejét "

2015. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!