Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten szereti az embereket,...

Missi_Key kérdése:

Ha Isten szereti az embereket, miért hagyja hogy bárki is elkárhozzon?

Figyelt kérdés

elvileg az ő szeretete nagyobb mint az emberé.

de én ha szeretek valakit, nem bántanám akkor se ha gyilkolt...akkor most hogy van ez? :D isten szeretete mégse nagyobb mint az enyém?



2015. júl. 15. 01:10
1 2 3 4 5
 11/47 Ozmium42 ***** válasza:
72%
Mondok valamit. Ha elolvasod a Bibliát, nyilvánvalóvá kell, hogy váljon számodra, hogy JHWH saját magán kívül senkit nem szeret, és másokat is annyira tűr meg, amennyire az ő akaratát cselekszik, bár van példa arra, hogy valakit még akkor sem. A próféták persze csak jót mondhatnak róla, de mi történik azzal, aki rosszat mer írni Róla? Ugye.
2015. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Az igaz próféták nem az írják, amit akarnak, hanem, amit Isten Szent Szelleme diktál...


2 Péter

1,20 Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból.


1,21 Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Szellemtől [2 Tim. 3,16. 1 Kir. 22,14.] indíttatva szólottak az Istennek szent emberei.

2015. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 Ozmium42 ***** válasza:
Ez nem sokat javít a helyzeten, bár akkor minek van szabad akaratuk a prófétáknak, és miért velük íratja le, mi ennek a szerepe, ha úgysem maguktól írják? Ennyi erővel alászállhatott volna a mennyekből is.
2015. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

bocs még csak az első pár kommentnél járok..de kissé félreértettétek.


nem az a kérdés miért nem léphet be a mennybe aki bűnös...hanem az hogy örökké égnie meg szenvednie miért kell

mondhatná azt is isten h jó, ok a mennybe nem jöhet, legyen hát örök fiatal itt a földön amég bűnben él. és nincs szenvedés csak amit egymásnak okoznak, egész jól ki is jöhetne belőle az ember, és még istennek se kéne elviselni a bűnösöket maga mellett.

de nem. ő büntetni akar. vagy csak végignézni ahogy bűnhődnek. én ha szeretek valakit. igazán, nem nézném végig ahogy szenved.

2015. júl. 16. 01:59
 15/47 A kérdező kommentje:

Ozmium42

igen valami ilyesmire akartam kijukadni, hátulról megközelítve a kérdést.

hogy az ami a bibliában van sokminden csak nem szeretet....

2015. júl. 16. 02:07
 16/47 A kérdező kommentje:

mindenki.

nem az üdvözülés a kérdés.

hanem a pokol. hogy az miért kell.



miért nem lehet örök élet a földön azoknak akik nem akarnak isten törvénye szerint élni.



és akkor most a többi komment, már aki nem arról írt hogy a mennybe miért nem juthatunk..



3-as

..az elég rémisztő lenne...miért kér számon ha azt mondta dönthetek..a feltétlen szeretet arról szól hogy nincs feltétel.



4-es.

én ha a két testvéremet egyenlőként szeretem, és egyik megöli a másikat, örülnék hogy legalább még a gyilkos megmaradt nekem, ha a megöltet már úgyse láthatom többé. gyűlölném érte, igen, meg sem bocsátanám, de én nem vagyok isten, és még így se taszítanám el hogy akkor halj meg te is..


7-es

..te sem értetted. a lényeg hogy nincs szakadék.

ami van szakadék, azt apuci tette oda, el is vihetné és kicserélhetné matracra...

2015. júl. 16. 02:18
 17/47 anonim ***** válasza:
Ha nem kérsz apuciból, akkor ne várd a segítségét. Ő tudja, hogy a bukott angyaloknak tette oda és azt is tudja, hogy egyszer azt a helyet is megemészti a tűz, de azt is tudja, hogy ha itt és most nem kéred a segítségét, akkor a saját döntésed alapján nem tud segíteni akkor sem, amikor a végső ítélet van.
2015. júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

"Ez nem sokat javít a helyzeten, bár akkor minek van szabad akaratuk a prófétáknak, és miért velük íratja le, mi ennek a szerepe, ha úgysem maguktól írják? Ennyi erővel alászállhatott volna a mennyekből is."


Alá is szállt:


1,1 Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen [4 Móz. 12,6.7.] szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,


1,2 A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette, [Ján. 1,1.3. Kol. 1,16.]


1,3 A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának [2 Kor. 4,4.] képmása, a ki hatalma szavával fentartja a mindenséget, a ki minket bűneinktől megtisztítván, [Ján. 1,29.] üle a Felségnek jobbjára a [Márk. 16,19. Fil. 2,9.11.] magasságban,


Egy gondolatindító: engem sem kényszerített Isten, szabad akarattal választottam Őt. Tudod, szabad akarattal nem csak a rosszat tudjuk választani;)

2015. júl. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

17-es még mindig nem érted.

miért tette oda? a bukottakat miért nem szereti? azt mondják mindenkit szeret...kivéve a bukottakat, a bűnösöket a melegeket a boszorkányokat, a rózsaszín hajúakat a kékszeműeket....stb...ehh

2015. júl. 17. 00:27
 20/47 Ozmium42 ***** válasza:
Úgy érti, hogy nem Sztálin küld a gulágra, hanem te választod szabadon a gulágot azzal, hogy nem engedelmeskedsz Sztálinnak.
2015. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!