Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten szereti az embereket,...

Missi_Key kérdése:

Ha Isten szereti az embereket, miért hagyja hogy bárki is elkárhozzon?

Figyelt kérdés

elvileg az ő szeretete nagyobb mint az emberé.

de én ha szeretek valakit, nem bántanám akkor se ha gyilkolt...akkor most hogy van ez? :D isten szeretete mégse nagyobb mint az enyém?



2015. júl. 15. 01:10
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

"Hogy milyen bűnért? A Tiédért, az enyémért, a világ összes bűnéért. Gondolom nem azt akarod mondani, hogy a világ bűntelen."


ha szeretném a világot, az az én szememben bűntelen lenne, hiszen te is azt írtad hogy "Ez igaz, a törvény betöltése a szeretet. "..kérdem én, akik nem szeret, azt viszont ne szeressék, melyik szeretettörvény ez?...

ha akit szeretsz gyilkolt már nem szeretnén, ha nem sosem szeretted igazán, és jelenleg nem sok nagyobb "bűn" van a gyilkosságnál...

azt mondod szeretetben élsz...mégis azt mondod a világra, nem bűntelen. hogyan szeretheted a világot, ha csak a bűneiket látod?

2015. júl. 20. 22:45
 32/47 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem ezeket az összefüggéseket:"kérdem én, akik nem szeret, azt viszont ne szeressék, melyik szeretettörvény ez?"


Pont azt mondja a Biblia, hogy:

5,8 Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk [1 Pét. 3,18.] meghalt. (Róma)


És:

2,4 A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson. (1 Tim)


De az üdvösséget nem a magunk módján érjük el, Isten hozott egy feltételt, azaz Jézusban szívből kell hinni. ekkor még a gyilkosnak is megbocsájt.


"azt mondod szeretetben élsz...mégis azt mondod a világra, nem bűntelen. hogyan szeretheted a világot, ha csak a bűneiket látod?"

Isten definiálja ezt a Bibliában, nem én ítéltem meg a világot, hanem Isten, Jézusban. Én csak megtanultam ezt, mert hiszek Isten igazságában.

Mindenkit szeretnünk kell, de a világot, a világ dolgait, a testiséget, a bűn hatalmát azt el kell utasítanunk.

"4,4 Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága ellenségeskedés az Istennel? A ki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz. (Jakab)"


Isten szeretetét (agapé) tanulom a Bibliából. Az igazi szeretet Istené, nem pedig a mi relativizált szeretetünk. Pl: 11,13 Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a [Jak. 1,5.6.17.] kik tőle kérik. (Lukács).


Sajnos nem élek még tökéletes isteni szeretetben - ha ezt írtam, akkor az így nem igaz - de a Szent Szellem napról napra tanít és formál Jézus képmására, ahogy meg van írva. Nem azért van ez, mert én valami szuper ember vagyok, távolról sem. Ez azért van, mert Jézus ilyen szuper, én pedig hiszek benne.

Bárki Isten fia lehet az ígéret szerint, csak hinni kell. Senki semmit nem tehet cselekedetből ezért, pont, hogy ne dicsekedjen senki


Róma

3,27 Hol van tehát a dicsekedés? Kirekesztetett. Mely törvény által? A cselekedeteké által? Nem; hanem a hit törvénye által. [rész 4,2. 1 Kor. 1,29.31. Eféz. 2,9.]


3,28 Azt tartjuk tehát, [Gal. 2,16.] hogy az ember hit által igazul meg, a törvény cselekedetei nélkül.


3,29 Avagy Isten csak a zsidóké-e? Avagy nem a pogányoké is? Bizony a pogányoké is. [Ésa. 49,6. Eféz. 4,5.]


3,30 Mivelhogy egy az Isten, a ki megigazítja a zsidót hitből és a pogányt hit [rész 4,11.12. Gal. 3,8.] által.


Róma

8,15 Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, [2 Tim. 1,7.] hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki [Gal. 4,5.6.] által kiáltjuk: Abbá, Atyám!


8,16 Ez a Lélek [Eféz. 1,13.14.] bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.


8,17 Ha pedig gyermekek, [Tit. 3,7.] örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, [Jel. 3,21.] hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.

2015. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

A Tükör Biblia fordítása szerintem idevágó:


"Galata levél 6:14


Ne legyen másban dicsekvésem, mint a mi Urunk Jézus Krisztus keresztjében, amin keresztül a világ megfeszíttetett nekem, és én is a világnak. A vallási rendszerek és a világ elismerése (ünneplése, taps) nem tetszik nekem. Amennyire ebben érintettek (amennyire ez érinti őket, amennyire ez rájuk tartozik), én olyan vagyok, mint a halott ember."

2015. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Róma

10,8 De mit mond? Közel hozzád a beszéd, a szádban és [5 Móz. 30,14.] a szívedben van: azaz a hit beszéde, a melyet mi hirdetünk.


10,9 Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, [Mát. 10,32.] és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.


10,10 Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal [Zsolt. 116,10.] teszünk pedig vallást az idvességre.


10,11 Mert azt mondja az írás: Valaki hisz [Ésa. 28,16. Zsolt. 25,3.] ő benne, meg nem szégyenül.


10,12 Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, a ki kegyelemben gazdag mindenekhez, a kik [Csel. 10,34.35.] őt segítségül hívják.


10,13 Mert minden, a ki [Jóel. 2,32. Csel. 2,21.] segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik.


10,14 Mimódon hívják azért segítségül azt, a kiben nem hisznek? Mimódon hisznek pedig abban, a ki felől nem hallottak? Mimódon hallanának pedig prédikáló nélkül?


10,15 Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? A miképen meg van írva: Mely szépek a [Ésa. 52,7.] békesség hirdetőknek lábai, a kik jókat hirdetnek!


10,16 De nem mindenek engedelmeskedtek az evangyéliomnak. Mert Ésaiás azt mondja: Uram! [Ésa. 53,1.] Kicsoda hitt a mi beszédünknek?


10,17 Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

2015. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

azszem..cher lloyd jobban érti az igaz szeretetet mint isten...lolz:


"And in my eyes, you can do, do no wrong

You got a best friend sing, sing along"


az én szememben nem tudsz rosszat csinálni...


ha valakit szeretsz ez igaz..szóval még egyszer..mi is a bűnünk az ő szemében?

2015. júl. 22. 04:50
 36/47 A kérdező kommentje:

bocs, de ezt már másképp nem tudom..soha nem a lényeget ragadod meg...tök kedves hogy elküldte jézust, meg hogy aki hisz benne a menybe megy..


DE


ha nekem gyerekem lenne, - és szerintem így érez minden normálisabb anyuka és apuka -

szóval az én szememben az tökéletes lenne.


bármenyire is csúnya, beteg, vagy épped egy galád szemétláda ember. az én szememben tökéletes, mert az én gyerekem, úgy fogadom el ahogy van.


..és ez a lényeg, hogy úgy ahogy van..nem pedig, " HA követed a megfeszített fiam" vagy "HA elfogadod az én igémet" vagy "HA kérsz"

hanem mindig. és nem mondok neki olyat hogy na pistike te bizony bűnös vagy....

2015. júl. 22. 05:03
 37/47 A kérdező kommentje:

szóval hogy a legfőbb problémám hogy egy az egybe ki van mondva hogy bűnös. az is hogy kiüzettünk, meg hogy nem kajolhattunk az élet fájáról, mert nem.


szóval ilyeneket nem csinál az aki szeret...

2015. júl. 22. 05:07
 38/47 anonim ***** válasza:

Még válaszolok párdologra, de egyben be is fejezem. Ha akarodnézz utána ezeknek, ha ellene akarsz menni ezeknek, akkor tedd azt


"az én szememben nem tudsz rosszat csinálni... "

Meglepőt mondok, aki Isten gyermeke Krisztusban, azzal így bánik Isten is. Újszövetségről beszélek.


"ha nekem gyerekem lenne, - és szerintem így érez minden normálisabb anyuka és apuka -

szóval az én szememben az tökéletes lenne. "

Szerintem pedig jobb, ha felismred a gyermeked hiányosságait, hogy neveléssel, tanítással segíts neki. Majomszeretettel, kényeztetéssel csak ártasz neki


"bármenyire is csúnya, beteg, vagy épped egy galád szemétláda ember. az én szememben tökéletes, mert az én gyerekem, úgy fogadom el ahogy van. "

Ha a szemedben tökéletes, akkor honnan tudod, hogy glád, szemétláda ember? Ha az egyik gyermeked megölné a másik gyermeked, akkor azt mondanád, hogy "rá se ránts fiam, Te tökéletes vagy". Ezzel jóváhagytad a testvérgyilkosságát,azt tanítván neki,hogy helyesen cselekedett. Vagy, mivel a Te szemedben tökéletes, fel sem fogod, hogy gyilkolt.


"szóval ilyeneket nem csinál az aki szeret..."

Isten maga a szeretet. Korábban n is így gondolkoztam, ahogy Te, de én beláttam, hogy Isten igaz és azt is, hogy miért csinálta így a dolgokat. Sok földi egyház van, aki ezt helyesen tanítja, esetleg menj közéjük tanulni.

Pl. a fizikára sem mondjuk, hogy nem igaz, mert nem tudjuk, hanem beiratnak minket az iskolába, és megtanuljuk, hogy a fizika szép és logikus, holott elsőre nem így tűnt

2015. júl. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

"Újszövetségről beszélek"

Én meg az egész bibliáról. Az Ószövetséget nem tudod kitörölni..



attól még hogy elfogadom nem vagyok vak..

tudod, mint mikor te hip-hopos vagy, a gyereked meg rocker lesz.látod hogy ő rocker de nem feltétlen azzal teszel jót ha rákényszeríted a hip-hopot...



a testvérgyilkosságot már írtam..

"én ha a két testvéremet egyenlőként szeretem, és egyik megöli a másikat, örülnék hogy legalább még a gyilkos megmaradt nekem, ha a megöltet már úgyse láthatom többé. gyűlölném érte, igen, meg sem bocsátanám, de én nem vagyok isten, és még így se taszítanám el hogy akkor halj meg te is.."



a fizika nem szubjektív. az erkölcs igen.

2015. júl. 22. 07:20
 40/47 anonim ***** válasza:

""Újszövetségről beszélek"

Én meg az egész bibliáról. Az Ószövetséget nem tudod kitörölni.. "

Igen, gondoltam, hogy nem fogod megérteni, mire gondolok, de ez persze nem a Te hibád, én is négy éve tanulom, nem várhatom el, hogy egyből átlásd, amire gondolok. Nekem viszonylag egyszerűbb dolgom van a Te gondolataid megértésére, mert vagy 18 évig én is így gondolkoztam. Ez viszont azt bizonyítja, hogy ellenkezésre rendezkedtél be, nem pedig átgondolásra


"a fizika nem szubjektív. az erkölcs igen." Figyeld meg a szövegkörnyezetet, amiben írtam, ne tüzelj vaktában vissza. Tehát: Isten erkölcsét is kell tanulni, nem pedig helyettesíteni a saját elképzelésemmel, amit a világ befolyása alakít.


"ha nekem gyerekem lenne, - és szerintem így érez minden normálisabb anyuka és apuka -

szóval az én szememben az tökéletes lenne. "

VS

"attól még hogy elfogadom nem vagyok vak.. "

Egyszer tökéletes a szemedben másszor meg nem. "Vak" vs "az én szememben"

Még a saját relatív igazságod is megváltoztatod kétpercenként, így tényleg nem látom értelmét a vitának. Egyszer tökéletes a szemedben (vak vagy), másszor meg "nem vagy vak"...


"attól még hogy elfogadom nem vagyok vak.. " Ezzel azt is mondod, hogy a gyermeked státusza (hogy a gyereked) elfedi a bűneit, de aki nem a gyermeked, azon számon kéred a bűnt. Isten is így csinálja.


"Én meg az egész bibliáról. Az Ószövetséget nem tudod kitörölni.. "

De az Ószövetség már nincs érvényben és Isten igazi jelleme Jézus Krisztus, ezt pedig az Újszövetség mutatja be. Jézusban megváltás van, Szent Szellemben tud élni, aki elfogadta, az Ószövetség meg a törvényt mutatja be, a bűnt és következményeit. Ún. csináld magad áldás, cselekedet alapú. (5 Mózes 27,26 Átkozott, a ki meg nem [Jer. 11,3. Gal. 3,10.] tartja e törvénynek ígéit, hogy cselekedje azokat! És mondja az egész nép: Ámen! )

Ma pedig kegyelem alapú igazság van érvényben, mert Jézus megváltott minket:

Róma

8,1 Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, [Gal. 3,13.5,24.] kik nem test szerint járnak, hanem [rész 7,22.] Lélek szerint.


8,2 Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.


8,3 Mert a mi a törvénynek lehetetlen vala, mivelhogy erőtelen vala a test miatt, az Isten az ő Fiát elbocsátván bűn testének hasonlatosságában és a [2 Kor. 5,21.] bűnért, kárhoztatá a bűnt a testben.


8,4 Hogy a törvénynek igazsága [5 Móz. 27,26.] beteljesüljön bennünk, kik nem test szerint járunk, hanem Lélek szerint.


8,5 Mert a test szerint valók a test dolgaira gondolnak; a Lélek szerint valók pedig a Lélek dolgaira.

...

8,14 Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.


8,15 Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, [2 Tim. 1,7.] hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki [Gal. 4,5.6.] által kiáltjuk: Abbá, Atyám!


8,16 Ez a Lélek [Eféz. 1,13.14.] bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.


8,17 Ha pedig gyermekek, [Tit. 3,7.] örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, [Jel. 3,21.] hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.


Ószövetség alkalmas az igazság megértésére, tanításra, nevelésre, de attól még nincs érvényben és nem mutatja be Isten igazi jellemét. Még egyszer: attól még alkalmas tanításra, nevelésre, feddésre az igazságban

Nem a kárhoztatás (betű, halál) szolgálata van érvényben, hanem az élet, az igazság, a kegyelem, a Szent Szellem szolgálata


2 Kor

3,6 A ki (Krisztus) alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem [Jer. 31,31.] léleké; mert a betű megöl, [5 Móz. 27,26.] a lélek [Róm. 8,2. Ján. 6,63.] pedig megelevenít.


3,7 Ha pedig a halálnak [2 Móz. 24,12.] betűkkel kövekbe vésett szolgálata dicsőséges vala, úgyhogy Izráel fiai nem is nézhettek Mózes [2 Móz. 34,30.33.] orczájára arczának elmúló dicsősége miatt:


3,8 Hogyne volna még inkább dicsőséges a léleknek szolgálata?


3,9 Mert ha a kárhoztatás szolgálata dicsőséges, mennyivel inkább dicsőséges az igazság [Róm. 1,17.3,21.] szolgálata?


3,10 Sőt a dicsőített nem is dicsőséges [Kol. 2,17.] ebben a részben az őt meghaladó dicsőség miatt.


3,11 Mert ha dicsőséges az elmulandó, sokkal inkább dicsőséges, [Zsid. 12,18.] a mi megmarad.


3,12 Azért ilyen reménységben nagy nyiltsággal [vers 4. Eféz. 6,19.] szólunk;


3,13 És nem, miként Mózes, a ki leplet borított az orczájára, [2 Móz. 34,33.35.] hogy ne lássák Izráel fiai az elmulandónak végét.


3,14 De megtompultak az ő elméik. Mert [Ésa. 6,10.] ugyanaz a lepel mind e mai napig ott van az ó szövetség olvasásánál felfedetlenül, [vers 13.] mivelhogy a Krisztusban tűnik el;


3,15 Sőt mind máig, a mikor csak olvassák Mózest, lepel borul az ő szívökre.


3,16 Mikor pedig megtér az Úrhoz, lehull a [Róm. 11,23.25.26.] lepel.


3,17 Az Úr pedig a [vers 6. Ján. 4,24.] Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.


3,18 Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal [1 Kor. 13,12.] szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől.


Sajnálom, de tényleg csak annyit tudok kérni, hogy egy ideig tartsd úgy, hogy a Biblia igaz és szívből így kezd el kutatni egy ideig. Meg fogsz lepődni.


Isten áldjon az Úr Jézusban! Minden jót kívánok!

2015. júl. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!