Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten szereti az embereket,...

Missi_Key kérdése:

Ha Isten szereti az embereket, miért hagyja hogy bárki is elkárhozzon?

Figyelt kérdés

elvileg az ő szeretete nagyobb mint az emberé.

de én ha szeretek valakit, nem bántanám akkor se ha gyilkolt...akkor most hogy van ez? :D isten szeretete mégse nagyobb mint az enyém?



2015. júl. 15. 01:10
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Bocsánat, még annyit, hogy ha érdekel, h látszólag miért ellentmondásos Isten jelleme a Bibliában (Ó- és Újszövetstég), keress rá a gugliban ezekre: törvény vagy hit, törvény vagy Jézus, Jézus vagy szombat. De kerüld az advetisták válaszait, mert ők az Ószövetséget fogadják el, a törvényt és nem Jézust.


Jézus a lelkeddel!

2015. júl. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

értem én hogy te a sorok közt próbálsz olvasni a bibliában, és kiszeded az igaz szeretet részt....

de nem. ez nem így megy. az ószöv. is ott van. az is ott van hogy özönvízzel pusztított el mindent, hogy többszörösen megtorolt, hogy lerombolta gomorrat..stb. nem értelmezheted akárhogy, ez valahol benne is van.."no prophecy of the scripture is of any private interpretation" 2.peter 1:20


nincs olyan hogy nincs érvényben. a vallási fanatikusok betartatják azt is, amég ez nem változik érvényben van.

ha bármelyik másik író ront egy ilyet a könyvébe, hogy ok, régen ilyen voltam, most már nem érvényes azt mondom ok. de nem istennel. nem egy olyan lénnyel aki mindenható és pontosan tudhatta a következményeket.

benne van a bibliában hogy isten elfogadja a rabszolgaságot, hogy akit megerőszakolnak menjen feleségül az erőszaktevőhöz, hogy ha férfi férfival hál az gusztustalan .. és ezeket nagyon sok vallási búzi ma is be akarja tartatni. és isten pontosan tudhatta hogy ez lesz. szóval ha csak simán mégis kiadja ennek ellenére az ószövetséget, mint saját szavát, akkor nem jóságos, bármi is volt a célja vele.



" Ószövetség meg a törvényt mutatja be, a bűnt és következményeit."

amit írsz..a következmények... mi által következnek? az hogy az angyalok szétbombáztak egy teljes várost...kinek a következménye volt?


és nem. nem alkalmas nevelésre..még az újszövetség sem ha nem érted a kort amiben íródott...

(pl jézus "nyújtsd a másik orcádat..." igazából lázítás volt..már nem tudom hol olvastam, de valami olyasmi, hogy abban a korban egy rabszolgatartó ha megütött egy rabszolgát csak visszkézből tehette, mert ha tenyerest ad egyenrangúként jelöli... és ha nyújtod a másik orcád, azt nem tudja a szadad kezével úgy megütni hogy ne tegyen egyenrangúvá, tehát megszégyenül...)



gyereked meg nyilván még sosem volt. akkor mondok másik példát hogy megértsd mit akartam mondani...

van egy kis kutyád pl...az a legtöbb embernek szokott leni egyszer életében...

a te kiskutyád az aranyos. ez alaptétel.

amikor az aranyos kiskutyád rányáladzik a kezedre, meg odakakil az ajtóba, akkor azt te látod hogy fujj, de attól még a te kiskutyád az aranyos és tökéletes mert az és kész.



.

.

.


és akkor térjünk vissza a központi kérdésre...mi volt az ember bűne?

2015. júl. 22. 09:56
 43/47 Alex Fly ***** válasza:

Pontosan azért. Ha el akarsz kárhozni, akkor Isten tiszteletben tartja ezt az akaratodat és nem fog a szándékaid ellenére megváltani.

És nem kell kifordítani: Isten nem bántja/bünteti a bűnösöket. Felajánlja nekik is a megbocsátást -ha elfogadja, akkor üdvözül, ha nem, akkor nem fogja ráerőltetni, erőszakkal nem szabadítja meg a szenvedéstől. Az ember dönt.

2015. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Alex Fly


én a jelen életemben nem szenvedek pedig nem hiszek istenben.

szóval akkor a te verziód szerint örökké élek majd, és csak pont enyire fogok szenvedni mint most??

2015. júl. 23. 05:33
 45/47 anonim ***** válasza:

Héé #42.

Az eredendő bűn az nem úgy "bűn" ahogyan ma értjük...

2016. febr. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

#42.

"....ha nyújtod a másik orcád, azt nem tudja a szadad kezével úgy megütni hogy ne tegyen egyenrangúvá... "

Már hogyne tudná !!!!

2016. febr. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 világvége1 ***** válasza:
Isten a jókat szereti.
2020. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!