Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi milyen ételeket...

Jehova Tanúi milyen ételeket nem szeretnek? Vagy a Biblia szerint minden Istentől van, ezért meg kell enni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a véres hurkát nem szabad enniük.
2015. júl. 22. 01:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kongresszusi szünet nem vág témába, mivel pl szalonnát sem sütünk olyankor, illetve vodkát sem iszunk, holott otthon megtehetjük.
2015. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ó, értem. nos, én nem is ezt kérdeztem, mert nyílván nem sütsz szalonnát, és iszol vodkát, habár elfogadott az alkoholfogyasztás, akár a programtartó részéről is.


mivel nem válaszoltál (emlékszel, mit műveltél egy másik kérdésnél azzal, aki nem válaszolt neked? én ezt nem teszem, csak emlékeztetlek)


leírom én:


a tanúk körében van egy elterjedt dolog ezekről. ugy is fogalmazhatnánk, hogy KETTŐS MÉRCE. van, amit megesznek otthon, de teokratikus helyen, testvérek társaságába kerülik ezeket, nehogy megbotránkoztassanak másokat. ugyanis sokan megbotránkoznának, ha ezekkel kínálnád őket.


ez így pontosabb?

2015. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha pl dolgozni megyek, akkor sem iszok alkoholt, mivel egyszerűen nincs helye ott. Ugyanígy vannak dolgok egy kongresszuson is, aminek nincs helye ott. Ennyi. A kérdés meg nem úgy szólt, hogy a tanúk mit esznek kongresszuson/munkahelyen/kiránduláson/lakodalomban, hanem hogy mit szabad megenniük. A választ le is írtam rá.

"emlékszel, mit műveltél egy másik kérdésnél azzal, aki nem válaszolt neked?"

Emlékszem, provokatív kérdéseket tettek fel és már nem ízlett ha visszakérdeztem. Furcsa, hogy Jehova Tanúi ha nem válaszolnak egyből szidva vannak, ha meg más nem válaszol az rendben van, joga van hozzá. Kettős mérce :)

2015. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

bizony az. szóval? az általam felsoroltak közül melyikkel kínálnál meg egy körzetfelvigyázót?


ugyanis nem az a kérdés, hogy egy a szitán átlátó tanú mit ehet, hanem az, hogy mi a tanításuk, HAGYOMÁNYUK ezekkel kapcsolatban?


én tudom, hogy mindent lehet enni, tudom, hogy értelmes tanúk megveszik a leárazott mikulásokat is, semmi rossz nincs abban, ha ebből lesz a sütin a csokimáz.


én csak azt mondom, hogy van egy HAGYOMÁNY, egy felfogás, ami tíltja az általam felsorolt dolgokat.


szerintem pontosan érted, és tudod ezeket, csak hát... értelmes embernek ilyet elismerni gáz lenne... megértelek.


:-)

2015. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

tudom mi az a teokratikus hadviselés. te most ezt alkalmazod.


ne ismerjünk el olyat, ami rossz fényt vet a szervezetre.


süssünk szalonnát a kongresszuson... :-)


ez tetszett.

2015. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

" az általam felsoroltak közül melyikkel kínálnál meg egy körzetfelvigyázót? "


Nem tartok születésnapot, de ha épp valamilyen ünnepi sütit süt a testvérem, szokott belőle küldeni. Simán megkínálnám, ha épp lenne, hiszen Pál mondta, hogy ne tudakozódjunk a vásárolt hús felől, hogy bálványokkal beszennyezett-e. Nem mi csináltuk, mi nem tulajdonítunk neki jelentőséget, pont.

A kutyát, macskát nem tartok itthon kolbásznak (legalábbis nem tudok róla, hogy az lenne benne :D), úgy hogy azzal nem kínálnám meg. Amúgy is kissé fura ez mondat: "kérsz kutyahúst?"

Mikulás csoki, igen, tényleg jó csokimáznak. Szaloncukrot szoktunk enni, én nem tettem karácsonyfára, tehát "karácsonyfa szűz". :D

"süssünk szalonnát a kongresszuson..."

Ezzel szoktunk néha viccelődni :-)

"én csak azt mondom, hogy van egy HAGYOMÁNY, egy felfogás, ami tíltja az általam felsorolt dolgokat. "

Nézd, mindenkinek joga van ahhoz, hogy eldöntse mit egyen, mit enged meg a lelkiismerete. Pál is beszélt erről, amit már fentebb mondtam is, hogy simán megeszi az előzőnek bálványoknak áldozott húst (nem ő áldozta és nem tartott bálványokat, az olvasók félreértésének elkerülése végett), de ha ezzel megbontránkoztat testvéreket, akkor nem fogja tenni, sőt kész egyáltalán nem enni húst.

2015. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!