Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, ha itt bármit...

Miért van az, ha itt bármit kérdezel Jehova tanuitól, azok csak áll Bibliai idézetekkel (örtorony-a bibliából kiragadott részeket tartalmazza, de csak azokat, amik nekik tetszenek) válaszolnak? Önálló gondolkozásuk van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 10:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Jó, oké én is szeretem a tanúkat, de hogy létezhet, hogy valakinek FOGALMA nincs mi az a kóser étel. És a kóser módon elkészített hús. És ez ráadásul még a Bibliában is szerepel. Nincs annyi önbecsülésetek, hogy valami minimális műveltséget szerezzetek? És kérdezhetünk bármit a Bibliából, általános műveltségbe tartozó kérdést- egyszerűen fogalmatok nincs, arról sem miről beszélünk. Szörnyű és 2010 van, mégcsak a könyvtárba sem kell eljárni és enciklopédiákat böngészni, kéznél van a net. Hihetetlen és döbbenetes.
2010. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
25%

A Biblia azt írja a vérről, hogy "Öntsd a földre, mint a vizet". Ezt jól idézted. Az áztatást, sózást, és a többi műveletet melyik fejezetben írja a Szentírás? Megadnád az igehelyeket? A földre öntött vért be kellett fedni, a vérben lévő élet tiszteletének kifejezéseként. Az oltár köré és az oltárra hintett vér jelentése egyértelmű. A Bibliában tisztelettel bánnak a vérrel, egyrészt mert Isten szemében az élet szent, másrészt azért, mert Jézus a vérét áldozta értünk. Vajon az, hogy minden létező eszközt bevetek azért, hogy a húsban lévő egy csepp vértől is megszabaduljak, hogy aztán megehessem, megment-e majd engem? Nem az ment meg, hogy hiszek abban, aki az életét, vérét adta értünk?

Az apostolok Jézus halála után megerősítették azt a parancsot, hogy tartózkodni kell a megfojtott állattól és a vértől, és hozzá teszik:"Legyetek jó egészségben!"


JT

2010. márc. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
36%
kedves testvérek. van egy vendéglátóegységem, és tanú is vagyok. idéznék abból a törvényből, ami a magyarországon forgalomba hozott hústermékekre és húskészítményekre vonatkozik:"semmilyen formában nem tartalmazhatnak vért" "ha mégis, azt jól látható helyen a vásárlók tudomására kell hozni, vagy feltüntetni a nevében" azaz nyugodt lelkiismerettel fogyaszthatjuk a húsokat. természetesen, ha érzékszerveinkkel megállapítható, hogy vért tartalmaz egy nyers húsdarab pl, akkor a fent részletezett, de a bibliában nem részletezett úton megtisztíthatjuk.
2010. márc. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
36%
kedves kérdező. Jehova tanúi teljes mértékben elfogadják a bibliát, ollyannyira, hogy szinte a szívükbe van írva, ahogy a biblia mondja. alig van olyan helyzet, amire ne vonatkozna bibliai idézet, hiszen a biblia egy használati útmutató az emberhez, próféciák könyve a jövőről, (napjainkról is) és jó tanácsok halmaza a Teremtőnktől. vajon ha a közlekedésben résztvevők mindannyian betartanák a kressz szabályait, azzal vádolnánk őket, hogy nincs saját gondolkozóképességük? aligha, hisz saját, jól felfogott érdekükből tartanák be azokat a szabályokat (ahogy persze nem teszik). milyen jó lenne, ha senki nem halna meg az utakon. a kressz ezt a célt szolgálná. ugyanígy a biblia "szabályainak" betartása is az emberek érdeke lenne, hisz ezzel elkerülhtőek lennének a háborúk, a bűnözés, a korai halál, és a szenvedések nagy része. sajnos napjainkban sokszor bűnnek hiszik, ha valaki olvassa a bibliát, és aszerint él, valójában"dühösek, mert már nem futunk velük a kicsapongás posványában".
2010. márc. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Salx Narval ***** válasza:
Én elég sokat beszélgettem különböző vallású emberekkel, mondhatni baráti viszonyban.Van köztük, Katolikus,JT,Hit-gy,Adventista. Nekem nincs rossz tapasztalatom egyikükkel szemben sem, pedig teljesen ellentétesek a nézeteink.Mindannyian, kedves előzékeny emberek és elfogadták az én nézetemet is, nem értettek egyet velem, de tiszteletben tartották, hogy én nem vagyok hívő.Ennek ellenére órákig beszélgettünk a Bibliáról.Amiben biztos vagyok az az, hogy egyik sem akart nekem rosszat és teljes meggyőződésből, szeretetből, próbáltak segíteni az eltévelyedett lelkemnek:D Amikor viszont, a tudomásukra hoztam, hogy csak beszélgetni szeretnék és nem megtérni, akkor is szívesen elmondták a hitük szerinti választ.Minden ember más,legyen az vallásos, vagy Istentagadó,Mindenhol vannak normálisak, buták, nagyképűek,becsületesek, naivak, és bölcsek,stb.Én nem általánosítanék ebben a vonatkozásban, mert embere válogatja és nem a hite,vagy a meggyőződése.Nem tartom valami szép keresztényi vonásnak, sőt emberinek sem, egymás vallásának, nézetének a kritizálását, kigúnyolását.Egy kis tisztelet a másik felé, előrébb vihetné azt ami közös a hitetekben.Nem azon kellene lovagolni, hogy miben különbözik és ki hiszi jól, vagy ki téved.Mindenhol akad kritizálni való,elhihetitek.
2010. márc. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

tehát akkor pontosan:

1. Csak kóser hús fogyasztható!

"Ne egyetek semmiféle utálatosat. Ezek az állatok, amelyeket ehettek: szarvasmarha, juh és kecske, szarvas, gazella és dámvad; vadkecske, antilop, nyársas antilop, és kőszáli zerge"

[ Mózes V. könyve 14,3-5]


Ez a törvény a különböző állatok húsát tiszta (kóser) és tisztátalan, tiltott (tréfli) húsokra osztja. Tisztátalan az elejtett és széttépett állatok húsa, a disznó, a nyúl, a teve, és a ló húsa. A disznóé olyan mértékben tisztátalan, hogy igazából hozzáérni sem szabad! A marha, a szárnyasok (a strucc kivételével), a bárány és a kecske viszont kóser húsnak minősülnek, és a halak közül azok, amelyek uszonnyal és pikkellyel rendelkeznek. (Ezért nem ehető például a harcsa és az angolna, illetve a tengeri halak jó része).


Tehát akkor a Tanúk, csak a fent említett húsokat eszik a többit nem? És vendéglátós nálad csak ezekből a húsokból készült termék kapható?

2010. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Salx Narval ***** válasza:
Mi az , hogy tisztátalan, mitől az és a másik állat mitől nem? Nekem ez Kínai.Mitől tisztább egy tőponty mint egy tükrös vagy bőrponty?
2010. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Valójában Mózes koráról beszélünk, ők pedig Egyiptom területén, nagyon nagyon régen éltek. Amikor egy dolog biztos nem volt (illetve kettő) hűtőszekrény, kórház és infuzió (ez így három). Tehát ha valaki ételmérgezést kapott az tuti meghalt. Nem ehettek olyan húst, amely önmagában, nyersen mérgező (disznóhús, gondolj az orbáncra-megérinteni sem volt szabad) illetve gyorsan romlik. Azt hiszem a disznóhúsra mondták, hogy olyan körülmények között nagyon rövid időn belül megromlik.

Tehát csak oolyan húst ehettek, amitől nem kaphattak ételmérgezést. A halaknál is gondolom ilyesmi oka lehet, a pikkelyesket mire megpucolták a 40 fokban lehet tönkre is ment. De biztos valami "földi" oka van

2010. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Salx Narval ***** válasza:
Oké, de akkor ennek mi köze a mai állatokhoz és a mai húsevéssel kapcsolatos dolgokhoz.A halakat pedig végképp nem értem.
2010. márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

mert sok hithű ember mai is tartja ezeket a szokásokat, gondolj a muzulmánokra, zsidókra. Persze ma már a zsidók is megengedőbbek hiszen a valódi kóser kaják nagyon drágák és nem kaphatók minden utcasarkon, ezért nem mindenkinek kötelező ezt be tartani (reformer zsidók), mert közülük sem mindenki gazdag.

A muzulmánok pedig szintén azon a tájon éltek és a Koránban és a Bibliában sok azonosság van, ezért nagyon valószínű náluk is hasonló. Ezért hoztam őket példának.

De rengeteg ilyen vallási elem van, ami idejétmúlt és fenn maradt, gondolj a dogmákra.

2010. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!