Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon Jézus követői tisztelhet...

Vajon Jézus követői tisztelhetnek olyan személyeket, akik Jézus halála után gyilkosságo (ka) t követtek el?

Figyelt kérdés
gondolok itt pl. a 1848-as eseményekre. "ne ölj", "tedd le a kardot", "szeresd felebarátodat", stb. vajon azzal, hogy ezek a "hősők" mindezt semmibe vették, keresztényként adhatunk-e nekik tiszteletet, azaz tisztelhetünk-e olyanokat keresztényként, akik nem tisztelték, nem szerették Jézust?
2010. márc. 15. 05:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"ez egyszerűen nem igaz, akkor minek mondaná, hogy segíts másokon, hmm? A Biblia tele van az élet tiszteletével. Mi értelme lenne ennek, ha az egész nem számít semmit?"


Látod, erre én is kíváncsi lennék.

Mert hiába van tele az élet tiszteletével, ha azt meg még többször sulykolja, hogy a lényeg akkor is csak utána jön, és hogy az örökkévalóságot még csak össze se lehet mérni egyetlen kurta élet időtartamával.


"Persze, akkor a terrorista sem bűnös, mert átsegítette a másikat Isten elé. Sőt, valójában jót tett ezzel."


Igen. Érdekes, nemde?


Mert gondolj csak bele: az egész Jézusi "erőszakmentesség" épp azért lenne egy csodálatos dolog, ha mindenki tudná követni, mert akkor TÉNYLEG eljönne a világbéke. Amíg azonban BÁRKI is úgy gondolja, hogy jogában áll - BÁRMILYEN oknál fogva is - erőszakoskodni, ölni, fegyvert fogni, addig nem lesz békesség.


Ilyen szempontból még az önvédelem vagy a jogos retorzió sem különbözik a többitől, mert a legtöbben mindenféleképp meg akarják torolni a rajtuk esett sérelmeket - AKKOR IS, ha az a bizonyos sérelem már maga is egy megtorlásból ered. Tudod... "Az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött..."


Szóval amíg lehet "önvédeni" meg "visszavágni", addig nem lesz békesség, mert a "visszavágott" is vissza fog vágni, és így tovább. Így meg már semmi értelme az egész "szeresd felebarátodat"-dolognak. Mit gondolsz, miért emelte ki Jézus is, hogy konkrétan _az ellenségeidet_ is szeresd és áldd azokat is, akik átkoznak téged és a vesztedre törnek???

2010. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Nem,mert az élet elvétele szégyenletes bűn!!!Sajnálom,de én nem tisztelhetek olyan embert,akik ölnek,öltek..inkább azokat tisztelem,akik feláldozzák magukat egy jó célért!És nem vagyok keresztény..tették,amit úgy gondoltak..ez az ő dolguk,de az élet elvétele miatt nem tudok tiszta szívvel gondolni rájuk..dehát..ilyenek az emberek..
2010. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
NÉV SZERINT A MÁRCIUSI IFJAK KÖZÜL KIK ÉS HOL ÖLTEK EMBERT 1848 március 15-én? Nekem ez kimaradt. Kérem akik nem tisztelik őket ezért és a kérdés feltevőjét írja meg nekem. Mert szeretném tudni.
2010. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
kedves kérdező-kommentelő. ha megfigyeled, SEHOL nem említem március 15.-ét. az 1848-as eseményekről tettem fel a kérdést, az alábbi indok miatt: egy lentebbi kérdésre sokan azt a választ adták, hogy azok a személyek, akik részt vettek ebben a harcban, és elestek a csatában, mindenképp megérdemlik a tiszteletet. ezzel én, a bibliai ismeretem fényében nem értek egyet, mivel nem ismerem a körülményeket, így nem tudom tiszta lelkiismerettel tisztelni őket, mivel lehet, hogy x embert öltek meg.( nyílván egyetértesz, hogy nem csak a megyar oldalról voltak halottak) ez, vagyis a gyilkosság, számomra kizáró ok a tiszteletadásban. mivel itt vallásos személyek vannak, szerintem érthető, miért tettem fel a kérdést, és mint látod, igencsak másként értelmezik itt is a bibliának a ne ölj parancsát.
2010. márc. 15. 16:24
 25/29 anonim ***** válasza:

Ja bocs, akkor én értettem félre, én hivatalos, nemzeti megemlékezést értettem a tiszteletadás alatt. Mert olyan nincs Magyarországon. Az meg, hogy ki érdemli meg a tiszteletet, valóban lehetne vitázni. Akár egy olyan személyiség kapcsán is, mint Jézus.

Ja és akkor még egy kérdést, akik Jézus halála előtt öltek, miért különbek mint akik utána? Vagy előtte lehetett, de a Mózesi tízparancsolatban az időtájt is benne volt a ne ölj parancs. Vagy aki Mózes parancsait szegte meg, az nem ugyanolyan megítélés alá esik mint aki Jézusét?

2010. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
a kérdésedre adható válasz sarkalatos pontja az, hogy Jézus haláláig Istennek volt kiválasztott nemzete, a zsidóság. ez a nemzet élvezhette a fizikai védelmet és irányítást, amit Isten biztosított nekik. mivel ez akkoriban köztudott volt, mármint hogy a zsidók Istene rengeteg csodát vitt véghez, ezért aki Isten népére támadott, számíthatott az Isteni megtorlásra. Jézus megölésével a zsidók elvesztették a kiválasztott nemzet státuszát, a mózesi törvényt Jézus betöltötte, így az hatályon kívűl lett helyezve, Jézus a 10 parancsolatot 2-be sűrítette, előtérbe helyezve a szeretetet. Jelenleg Istennek nincs kiválasztott nemzete, népe viszont igen, amihez minden nemzetből csatlakozhatnak, akár volt zsidók is. Jelenleg Isten nem fizikai, hanem szellemi támogatást és védelmet nyújt a népének, akiket komoly munkával bízott meg: hírdetniük kell a királyság eljövetelét, miként Jézus is tette. "és a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön, és akkor jön el a vég"
2010. márc. 16. 05:17
 27/29 anonim ***** válasza:

Isten mikor és hol vetette el a zsidó népet, és mikor és hol választotta helyette jehova tanuit?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek"

Mivel a Jehova Tanúi egyház tagjai felett diktatúrát gyakorló Watchtower Society nem engedélyezi számukra az egyházat elhagyókkal való kapcsolattartást - még a köszönést sem (!) - így ezúton teszem közzé kilépésem okai közül a legalapvetőbbet.


Az igazság, mely örök élethez vezet c. könyvben ( WTBTS, 1968.) az alábbi tanácsot kapjuk:

"Nem csak azt kell megvizsgálnunk, amit személy szerint mi hiszünk, hanem azt is, amit az a vallásszervezet tanít, amellyel kapcsolatban vagyunk. Ha szeretjük az igazságot, akkor semmit nem kell félnünk az ilyen vizsgálattól." (2. fejezet 5. bek.)


Az alábbiakat olvasva szükségét éreztem egy ilyen vizsgálatnak:

"Jehova népe időnként találgatásokba bocsátkozott a nagy nyomorúságkitörésének idejét illetően, sőt még annak számítgatásával is összekapcsolta azt, hogy milyen hosszú egy nemzedék életideje" (Az Őrtorony 1995. 11. 01. 16. old. 8. bek.)


1.) Kik voltak a "találgatók","számítgatók"?

Több Őrtorony Társulat általi kiadványban olvashatunk ehhez hasonló kijelentéseket:

"Jézus azonban hangsúlyozottan megmondta: "semmi képen nem múlik el ez a nemzedék, míg mindezen dolgok meg nem történnek."" .... Ez azt jelenti, hogy már csak nagyon rövid idő van hátra, mielőtt eljön a vég!" (Az igazság mely örök élethez vezet [WTBTS 1968]11. fejezet 3. bek.)


Az Ébredjetek! folyóirat 4. oldalán minden számban, több millió példányban, az alábbi szöveg volt olvasható (1995. novemberig):

"Amiért az Ébredjetek! kiadásra kerül: ... Ami a legfontosabb: megerősíti a bizalmat a Teremtő azon ígérete iránt, amely szerint egy békés és biztonságos új világ jön létre, mielőtt elmúlik az a nemzedék, amely tanúja volt az 1914-es eseményeknek."


2.) Ezek csupán emberi találgatásként jelentek meg?

Több Őrtorony Társulat általi kiadványban olvashatunk ilyen kijelentéseket:

"Az Őrtorony folyóirat ... Isten eszközeként szolgált." (Az Őrtorony 1982-1983 [reprint kiadás, 1997] 1983. 07. 01 24.o 6. bek)


3.) Következtetés:

Ezek a kijelentések egy magát Isten szócsövének nevező szervezet által, Isten nevében jelentek meg.


Mivel ezek a kijelentések az 1914-es nemzedékről nem teljesedtek be (hasonlóan az 1914-re, 1925-re, 1975-re vonatkozó kijelentésekhez), el kellett gondolkodnom, mit jelent ez?

A Társulat saját kijelentése alapján megítélhető:

"Hogyan fogja Jehova megmutatni, hogy az ilyen papi próféták csalók? Úgy, hogy nem engedi beteljesedni azt, amit k "kijelentés"-ként hirdetnek, vagy amit az Ő nevében állítanak" (Az Őrtorony 1980-1981 [reprint kiadás, 1997] 1980. 03. 01 17.o 29. bek)


Tudom, mit érzel most. Én is átéltem ezt, eszembe jutott az 5Mz 18:20 és a Jel 19:20 a hamis próféták és követőik sorsáról.


De a Teremtő nem egy szervezet által ment meg minket. A fiát adta értünk tökéletes váltságként.

"És a miképen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképen kell az ember Fiának felemeltetnie. Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (János 3:14-16 Károli)


"Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre." (János 5:24 Károli)


Az apostolok is ezt hirdették örömhírként. (1 Korinthus 15:1-3) És nincs más örömhír!

"De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok. A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen."(Galata 1:8,9 Károli)

"És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk."(Cselekedetek 4:12 Károli)


Ezt nagyon fontos megvallanom Neked is, mert:

"Mindazáltal megáll az Istennek erős fundamentoma, melynek pecséte ez: Ismeri az Úr az övéit; és: Álljon el a hamisságtól minden, a ki Krisztus nevét vallja." (2 Tim 2:19 Károli)

"A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt." (Mt 10:33 Károli)


Ne kövessétek el azt a hibát, amit a zsidó nemzet elkövetett.

"Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam; És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!" (János 5:39,40 Károli)


Remélem, ez a kis írás segít, hogy az igazság ismeretére eljuss, mert az Igazság szabaddá tesz.


Ezeket írtam néktek, a kik hisztek az Isten Fiának nevében,

hogy tudjátok meg, hogy örök életetek >van<, és hogy

higyjetek az Isten Fiának nevében. (1 János 5:13)

2010. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
azaz azért közösítettek ki, mert ezeket az írásszövegeket tartalmazza a biblia? hiszi a piszi. szerintem van különbség a tudakolódzás, és a makacsság között.
2010. márc. 17. 10:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!