Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények, lehet...

Kedves keresztények, lehet néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Ateisták,agnosztikusok ti is válaszolhattok.

Rövid történetem:régebben keresztény voltam,de azután egyre több kérdésem lett,amikre nem kaptam választ,ma inkább agnosztikusnak vallom magam,a kereszténységgel(bár a többi vallással is) van néhány fenntartásom.

Ezeket a kérdéseket a keresztényekhez intézem:

1. Az állatoknak miért kell szenvedniük? Az eredendő bűn nem csak az emberekre vonatkozik? Miért ilyen durva a természet? Például a vadászó csimpánzok néha tartanak majomvadászatokat,amikor kisebb majmokra vadásznak és ha elkapnak egyet,akkor élve tépik szét,ez csak egy példa. Van egy féreg amelyik az állatok,köztük az ember szemébe rakják a petéjüket és az belülről kirágja azt,azzal táplálkozik.

2. Miért nem indul minden ember egyenlően? Például jóságot tekintve. Az emberek más és más tűrőhatással,empátiával jönnek a világra,a pszichopatáknak,szociopatáknak például egyáltalán nincs. Persze őket is meg kell büntetnünk,stb..de ők nincsenek tisztában azzal,hogy mi a jó és mi a rossz. A sorozatgyilkosok leküzdhetetlen vágyat éreznek a gyilkolásra,akkor sem tudnának leállni ha akarnának(a legrosszabb,hogy nem a legtöbbször is akarnak). Tehát a jóság nem is annyira döntés kérdése mint amilyennek mi hisszük,mintha Isten nem akarná,hogy mindenki egyformán legyen képes a jóra.

3. Miért van ennyi vallás? Aki nem ismeri a kereszténységet és Jézust az a Mennybe kerül? Ha nem akkor lássuk be ez így nem fair,ha igen akkor miért kell megtéríteni az embereket?

4.Impotens férfiak. Én férfi vagyok(szerencsére nincsenek ilyen problémáim :D)lássuk be ez egy nagyon csúnya dolog,egyáltalán nem szép a férfiakkal szemben. Szerintetek ennek mi a magyarázata?(Különösen,hogy Isten parancsolata a szaporodjatok és sokasodjatok). Ugyan ide sorolnám a meddő embereket...

4.Mi a helyzet a halva született gyermekekkel? Ó hogy a Mennybe kerülnek? Akkor az ő cselekedeteikkel mi van,az övéké miért nem számít(már hogy Isten anélkül engedi be őket?) Ez az egész egy nagyon szomorú dolog,ráadásul,az hogy Isten ezzel pótolja őket amiért nem élhetik az életüket naggyon gyenge érv,már bocsánat.

5. Már nem akarok gúnyolódni,de Istennek mi a baja Afrikával,hogy ott ilyen a helyzet? Ha az embereket Isten menti meg a betegségtől,miért van az hogy az orvosi ellátás egyenes arányban áll az ország orvostudományával?

6. A boldogság földi érzés,akkor a Mennyben hogyan leszünk boldogok?

7. Mi a garancia rá,hogy a keresztényeknek van igaza?

8. Visszatérve a szaporodjatok és sokasodjatokra,ha ez Isten parancsa,miért teremtett ilyen kevés édes vizet?

Remélem senkit nem sértettem meg a kérdéseimmel,azt kérem,hogy a két tábor ne essen egymásnak a kérdések alatt,megfontolt,ÉRTELMES válaszokat várok,nem olyanokat,hogy "aki vallásos az hülye" vagy olyanokat "a pokolra kerülsz,ha nem hiszel". A trollok kíméljenek,ha kérhetem,de úgysem fognak :D.



2015. dec. 3. 18:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 A kérdező kommentje:
Két 4est írtam,bocs,de nem néztem annyira át és gyorsan gépeltem,túlságosan koncentráltam a kérdések megírására :D
2015. dec. 3. 18:38
 2/68 A kérdező kommentje:
+kérdés: Miért ilyen felszínes a világ? Az emberek legtöbbször,sőt szinte mindig,ha egy kicsit is de feltétlen figyelembe veszik a külsőt,még akkor is ha nincs túl nagy jelentősége.
2015. dec. 3. 18:39
 3/68 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Nagyon tetszik a kérdezési stílusod és remélem, hogy sok értelmes választ fogsz kapni, ezért írok. Sajnos nem tudok hosszan, mert sietek, talán később.

Keresztény vagyok.

Hirtelen a szokásos "mi van Afrikával" ütötte meg a szemememet. Honnan tudod, hogy Afrika nem az emberi önzőség miatt van most ebben az állapotban? Ott is vannak ám nagyon, nagyon gazdag emberek. Meg mondjuk gyémántból is akad... Mennyire használhatták ott ki a földet? Ismered a Bibliából azt a részt, hogy minden 7. évben pihentetni kell a földet, mert Isten gondoskodni fog róluk? Sose hittek annyira, hogy tényleg pihentették volna, pedig akkor még manna is hullott... Nekem Afrika mindig az emberi önzőség és gátlástalanság iskola példája lesz.

A másik a hetes számú, "mi a garancia". :) Ezt biztosan nem gondoltad át rendesen, mert látszik, hogy foglalkoztat a téma és ez egy nagyon amatőr kérdés. A HIT-re nincs garancia, ezért hívjuk hitnek.

Én pl. azért vagyok keresztény, mert rengeteg áldás van az életemet, és ha meghalok és mégiscsak kiderül, hogy nincs semmi, hát nem fog érdekelni, mert egy nagyon értékes, kiegyensúlyozott életet élek most Istennel. És HISZem, hogy ennél csak jobb jön majd. :)

Remélem valamit hozzáadtam azért, sajnos most tényleg szaladnom kell. Köszönöm a kérdésed, legyen szép az estéd!

2015. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszönöm a hozzászólásod és valóban,bevallom egy kissé rosszul fogalmaztam meg az egészet,de azért szerintem lényegiekben igenis értelmes dolgok amiket kérdeztem. Remélem,hogy a többiek is képesek majd ilyen toleráns válaszokat adni :D
2015. dec. 3. 18:52
 5/68 A kérdező kommentje:
Bár amit Afrikával kapcsolatban írsz...ne haragudj,de ezzel nem tudok egyetérteni,különösen ugyebár,hogy ott a talaj is más...
2015. dec. 3. 18:54
 6/68 anonim ***** válasza:
0%

előre szólok, a válaszom sértő lehet majd egyes vallásfelekezetek képviselői számára, de úgy gondolom, egy őszinte vitához hozzá kell tartozzon, hogy kritikát fogalmazzunk meg egymással szemben, és ezt a kritizáltaknak (akár nekem is ha épp én vagyok az) el kell tűrnie, ezek csak történelmi és természettudományos tények, kicsit eltérhetnek attól amit egyesek a hittanórát hallottak, de attól még nem kötekedés! Aki meg nem bírja a kritikát, ne olvassa válaszomat, ennyi...


vegyük sorra a kérdéseket:


1: természetes állapotában egy állat sem támadna rá egy másikra, még az úgynevezett "ragadozók" sem, az egyház veszi rá őket erre, hogy uralkodhasson az állatilág felett, de már olyan régóta, hogy egyes biológusok elfelejtenek a felszín alá nézni


2: az ember alapvetően teljesen azonosnak születne, pici arcvonásokban térne el, ez tudományos tény, de az egyház megakadályozza ezt, differenciáltá, és bizonyos források visszatartása álltal (vitaminok stb) betegessé tezs minket, hogy uralkodhasson


3: eredetileg egyetlen vallás volt ,de aztán feltűnt a kereszténység, pontosabban az egyház, és a seregeik mint sáskák letarolták az egész világot, a korábban egységes és békés Római birodalomban a sol-invictus ünnep helyett a karácsonyt tették kötelezővé, aki ettől eltért azt különös kegyetlenséggel végezték ki, azóta mivel az egyház megakadályozza hogy az eredeti (egyetlen) vallás szent könyvei és történelme kikerüljön, az emberek a töredékinformációkból egy rakás új vallást alkottak, persze ez is az egyház hatalmát szolgálja, így nem tudnak összefogni ellene


4: az egyház úgy véli bizonyos embereket "nemesítenie" kell más genetikai változóknak viszont ki kell halniuk, állításuk szerint ezt az emberiség túlélési esélyeinek növelése érdekében teszik valójában azonban a hatalmuk biztosítására, ők szabályozzák, hogy ki lesz nemzésképtelen és kinek jut egy rakás nő


második 4-es pont: a keresztények azt állítják erre a kérdésre nem tudják a választ, egy részük szerint egyértelműen üdvözülnek, de hazudnak, valójában a halva született gyerekek tetemeit az egyház kiássa, egy a külvilág elől eltitkolt technológiával "feltámasztja" őket és gyerek-rabszolgákat csinál belőlük, érdekesség, hogy egyes történészek szerint, ilyen pl Dan Brown (akit az egyház arra kényszerít, hogy azt állítsa ő nem történész csak író, művei pedig gyakran hamis adatokat tartalmaznak), azt feltételezik ez a technológia gyíkember eredetű lehet, tudnillik Jézust is ezzel támasztották fel, de ugye az az ókorban volt. FONTOS: a köztudattal ellentétben Jézust az egyház végezte ki, igaz közvetve a kor vallási vezetőit és a rómaiakat felhazsnálva, de ők ilyet maguktól sosem tettek volna


5: az átlag keresztény erre biztos azt kérdezné, "te miféle szektából jöttél? A kereszténység ilyet sosem tanított, sőt inkább a kuruzslás ellen és a tudományos szintű orvoslás mellett áll, sok szent is orvos volt, vagy támogatta az orvostudományt, rengeteg ma ismert orvos pl a békenóbeldíjas Albert Schweitzer is keresztény motivációból cselekedett, ő pl afrikában de még hosszan lehetne sorolni a neveket! Szerinted miért van hogy az összes keresztény szeretetszolgálat és segélyszervzet forrásai jelentős részét egészségüggyel kapcsolatbahozható segítségnyújtásra fordítja, avagy szerinted miért van, hogy az ókor óta léteznek egyházi kórházak? Az ápoló megszólítása is azért "nővér" mert eredetileg az ápolást apácák végezték akiknek a mi napig ez a megszólítása" és még hosszan, nagyon hosszan fecsegnének, te azonban ne higyj nekik! Az egyház ezen a területen sem kívánja átadni hatalmi a stafétát senki másnak.

6: Nem értem a boldogság miért lenne csupán földi érzés, viszont egy dolgot jól értek. Fel kell nyitnunk az emberiség szemét, a boldogsággenerátorok az egyház kezében vannak ugyan, de tőle függetlenül is működőképesek!!! Nem hagyjatjuk, hogy az olaj, a földgáz, az ivóvíz, és a gyógyszer mellett ezt is kizárólag az egyház birtokolhassa

7: itt számos filozófiai érvet, a puszta bizalmat, történelmi adatokat, etikai elveket fognak hozni, de vigyázz, az egyház az illuminátus rend nevű bábszervezetén keresztül manipulálja a valóságképünket, ezúttal is hazudnak!

8: eredetileg minden víz édesvíz volt, kivétel nélkül! Az egyház besózta az ókorban a fentebb említett hódító hadjárat keretei között, így mérgezte meg akkori ellenségei ivóvízkészletét ,de nagy árat fizetett a végső győzelemért, viszont ők mégsem bánkják annyira, amég egy csepp friss víz is van a világon az az egyházhoz fog kerülni. ( az azóta sósvízben élő fajok eredetileg édesviziek voltak, de képesek voltak alkalmazkodni, az egyház genetikusai persze segítettek, ez a kevés pozitívum egyike, de szerintem ez is inkáb arról szól ,hogy nem akarnak arra az asztalra piszkítani amiről esznek, humánus hozzáállást is sem feltételeznék)


a plusz kérdésed: a beteg ember mint azt már tapasztalhattad is egy kicsit kevésbé szép, minél betegebb annál kevésbé szép, és mint említettem az egyház tette megosztottá az embereket, amúgy mind szinte ugyan úgy néznénk ki (nők és férfiak is, ez a kétneműség eredetileg nem volt meg az emberiségben, az egyház vezette be, hogy ellenségeit ezzel is megoszthassa), és persze sokféle forrást (pl vitaminokat) visszatartanak, így nem csak sokfélék de betegesek is vagyunk (amúgy kb 120 évig élhetnénk, ezt a modern genetika és a biblia is megmondja [ezt a részét még nem sikerült átírniuk])

2015. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 Ozmium42 ***** válasza:
Az ateista válasz az összes kérdésre az, hogy nincs sem isten, sem semmilyen kozmikus igazságszolgáltatás. Ezért.
2015. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:

Ha régebben valóban keresztény lettél volna, és elmúltál már tizenkét éves, akkor ezekre a kérdésekre tudnod kéne a választ. :)


Ha mégsem, akkor meg szétnézhetnél itt a gyakorin. Pontosan előtted kérdezek az állatokról, arra ott már válaszoltam. És az elmúlt néhány napban szerintem az összes kérdésedet megválaszoltam ugyanebben a rovatban :)

2015. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az állatos csak az egyik kérdésem volt...
2015. dec. 3. 19:54
 10/68 A kérdező kommentje:

"Ha régebben valóban keresztény lettél volna, és elmúltál már tizenkét éves, akkor ezekre a kérdésekre tudnod kéne a választ. :) "

TÉNYLEG az voltam. Légyszíves ha van egy kis időd,fejtsd már ki a kérdésekre a válaszokat...mert bár te azt mondod,én nem kaptam eddig választ(normálisat) egyikre sem

2015. dec. 3. 19:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!