Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hitgyülekezetesektől kérdeznék...

Hitgyülekezetesektől kérdeznék. (? )

Figyelt kérdés

Azt állítjátok, hogy a föld 5000 éves.

Ezt most ti komolyan gondoljátok?

Tényleg elhiszitek ezt?



2015. dec. 15. 19:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy ez csak egy légbőlkapott információ ez érdekes:

https://www.youtube.com/watch?v=syG-BZpK_JU

„Az emberiság történelme nem haladja meg a 6000 évet, erre semmilyen bizonyítékot nem találtak”

2015. dec. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
72%

Aki hisz Istennek és nem csak kimazsolázza azt, ami tetszik neki, aki nyitott szemmel jár és képes olvasni is a témában, de nem itt a gyakon, hanem pl tudományos cikkeket, az tudja, hogy az evolúció még mindig csak egy bizonyíték nélküli elmélet, hogy nemrég találtak egy frissnek mondható dínó maradványt, ami nem kövesedett meg, és azt is, hogy a kormeghatározás nem pontos.

Aztán vannak a vakhitűek, akik szerint mindenki igazat mond, aki úgy kezdi a mondatot, hogy a tudomány állítása szerint... és legyen az totálisan bizonyíték nélküli, elhisz bármit. Bármit.

Egyre több bizonyíték van a bibliai történetekre, szereplőkre és helyszínekre leletek, ásatások alapján, de az evolúcióra még egy szemernyi fosszíliát sem találtak. Ezt csak végig kéne gondolni és nem kiírni a gyakra egy gúnyolódó kérdést.

Tudósok foglalkoznak ezzel a témával, arra is rá lehetne keresni gúny helyett, de ehhez persze le kéne rakni magadban a felsőbbrendű, énvagyokalegokosabbmindenkimáshülye-tudatot.

2015. dec. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
85%

Hány éves a Föld? Németh Sándor válaszol

[link]

02:45


"Nem azt hiszem, hogy a Föld 6000 éves. Ezek mind következtetések. Sajnos gyakran a teremtés történetében hívők ilyen dolgokat állítanak, de ilyen a Bibliában nincsen. Tehát nem szerepel a Bibliában ilyen kijelentés, hogy a Föld 6000 éves."

2015. dec. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
12%

Szia!


Nem vagyok Hitgyülis, de a Biblia és a jelenlegi tudományos eredmények alapján én is azon a véleményen vagyok, hogy a Föld körülbelül 6000 éves. :)


Csak hogy még eufórikusabbá tegyem a fent leírtak által kiváltott katarzist: hülye se vagyok. ;)

2015. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem hisszük a Földet 6000 évesnek. Az Ádámi embert hisszük 6000 évesnek, az újjáteremtett Földön.
2015. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok Hitgyülis, de a Biblia és a jelenlegi tudományos eredmények alapján én is azon a véleményen vagyok, hogy a Föld körülbelül 6000 éves. :) "


Jelenlegi tudományos eredmények?

Szénizotópos kormeghatározás megvan?

Írta egy másik válaszoló, hogy az téved.

Igen pár száz évet, nem évmilliókat.

2015. dec. 16. 12:52
 17/32 anonim ***** válasza:
83%
# 14-nek: Pediglen, felebarátom, ostoba vagy!
2015. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig az az ostoba, aki automatikusan leostobáz valakit, aki más véleményen van mint Ő, mindezt anélkül hogy bármilyen érvet is hozna. :)


A szénizotópos kormeghatározás működését csak pár ezer évre visszamenőlegesen tudják bizonyítani. Azon túl minden más feltételezés.

Egyébiránt pedig az özönvíz olyan kémiai változásokat indíthatott el, ami miatt eleve elég bizonytalan az özönvíz előtti korban kutakodni. De persze bármit be tudsz nekem bizonyítani, azt örömmel meghallgatom. :)

2015. dec. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Pontosan. Ezért is nem a "szénizotópos kormeghatározást" használják igen nagy időkre visszamenőleg.
2015. dec. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagy többségük abba hisz.
2015. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!