Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért változtattak a JT-k a...

Openyoureye kérdése:

Miért változtattak a JT-k a biblián?

Figyelt kérdés
Nyiltan le van írva, hogy semmin sem szabad változtatni, erre ők átírják és újra is értlemezik azt. Hogy van képük magukat kereszténynek vallani, mikor megszentségtelenítették a kereszténység legszentebb könyvét? Az igaz keresztények ezt miért tűrik, miért nem lépnek fel ellene? Hogy hogy a pápa nem szólalt még fel ezellen a vérlázító tettük ellen?
2014. máj. 5. 04:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

Hogy erröl lehessen valami értelmeset írni, jó volna ha indokolnád mit változtattak meg a JT-k a Biblián


Indokold meg miért törülték a nem JT fordítók az Isten nevét a Bibliából


Indokold meg miért volt ismeretes a Biblia Istene neve évezredeken keresztül, miért tartalmazzák a régi fordítások, kódexet, tekercsek az Isten nevét.



és indokold meg miért tanít a pápa Biblia ellenes dogmákat


/ha megkérhetlen tényekkel bizonyíts, ne saját vagy ismeröseid filozófiájával/


és még kérlek írd be kik az igaz keresztények...és miszerint tudod, hogy éppen ök azok


/nem nehéz a kérésem? De enélkül igazán nem lehetne értelmesen levezetni ezt a témát


Katy

2014. máj. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Mert a szekta alapítójának nem minden tetszett az eredeti Bibliában. Így jobban megvezetheti a híveit. Katy is összehasonlíthatná a saját Bibliáját a Károly Bibliával, amin a többi keresztény egyház Bibliája alapszik. Akkor rájönne, hogy miért hamis.
2014. máj. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó, itt van nálam mindig az asztalomon a Károli Gáspás fordítású Bibliám, és ezen az oldalon mindig ebböl a fordításból idézek.


Ebböl a Bibliából ismertem fel az igazságot.


Katy

2014. máj. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Most én itt nem állok senki mellé, de tud nekem mondani valaki olyan felekezetet, amelyik a 100%-osan biztos Bibliafordítást használja? Mert szerintem nincs is olyan.


A szövegértelmezés ezer fajtája szerintem meg alapból a Biblia hibája, mit sem a fordításoké. De ez csak egyéni vélemény...mehet a lepontozás :)

2014. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

"Károli Gáspás fordítású Bibliám, és ezen az oldalon mindig ebböl a fordításból idézek."


Ez azért eléggé érdekes, hiszen a Károli fordítás (1908-as revideált) teljesen más krisztológiát mutat, mint az UVF. Károli fordításában Krisztus származása "eleitől fogva, >>öröktől<< fogva van (Mik 5,2), az UVF-ban csak " ősidőkbe, időtlen idők napjaiba nyúlik vissza" (Itt Károli fordítása kiváló, mert a héberben is úgy van, hogy "öröktől" fogva van a Messiás származása. Károli fordításában Krisztus "nem tekintette zsákmánynak azt, hogy >>ő az Istennel egyenlő<<," (Fil 2,6 - szinte szó szerint így van a görögben). az ÚVF-ban pedig a betoldások révén "nem foglalkozott az elbitorlás gondolatával, tudniillik azzal, hogy Istennel egyenlő legyen." Károli fordításában a "A >>Lélek<< pedig nyilván mondja," (1Tim 4,1) hogy mi lesz az utolsó időben, az UVF-ban azonban - mivel a Társulat tagadja, hogy a Szentlélek személy, ezért nem is mondjat semmit, már az "Az ihletett kijelentés " mondja, ami természetesen a görögben nincs.


Lehetne még folytatni a sort, de elég fura, ha egy JT a Károli Bibliát használja.

2014. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
ui: Szerintem ez max úgy lehet, ha az illető nincs tisztában a Károli és az UVF közötti óriási különbségekkel, vagy szándékosan csak ott idézi a Károlit, ami megfelel a teológiai elképzelésének. Nem mondom persze, hogy minden JT meg akarja téveszteni az embereket, ezért lehet, hogy bizonyos esetekben az első lehetőség áll fent. Akkor viszont azt nem értem, hogy hogyan nem lehet észrevenni azt, hogy a Károli és az UVF teljesen nem ugyanazt képviseli a fő teológiai kérdésekben? Figyelmetlenségből?
2014. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező


Elmondanád nekem, hogy miért vagy ilyen agresszív?

Jehova Tanúi nem változtattak a biblián, hanem modern kori nyelvezetet használnak, mindazon mellett több ezer más fordítású Bibliát megvizsgálva és összehasonlítva fordították a bibliát, hogy a lehető leghitelesebben adják vissza az írásokat.


Az nem vér lázító, hogy más fordítású Bibliák sem egyeznek egymással?

"Igaz keresztények miért tűrik"


Úgy beszélsz mint egy inkvizítor, aki kegyetlen fellépéssel törölnél ki embereket, ha nem egyeznek a nézeteiddel. Jézus nem tanította ezt, egy keresztény nem léphet fel semmi ellen, mert Jézus békét tanított, és az ítélet az Övé nem embereket bízott meg más emberek elítélésével


Egyáltalán nem keresztény szellem az amit kimutatsz.

S mit tennél?

agyon lőnél, vagy felakasztanál bennünket?

a Pápa miért nem szólal fel?


A Pápa?

A Vatikán mélyen benne van banki csalásokban, gyerek kereskedelemben a világ politikai és egyéb ügyeiben, amivel el kell az ENSZ felé számolnia kellene fellépni igaz keresztényként olyan emberek ellen akik békében élnek 239. országban a biblia magas erkölcsi szabályai szerint?


Mit vétettünk ellened kedves barátom, hogy ilyen támadásokat indítasz ellenünk. Ezt tanította neked Jézus?

Még Ő maga sem hoz ítéletet az Atyja jóvá hagyása nélkül, Te milyen engedély szerint végeznél ki embereket


egyébként felhívom a figyelmedet ami talán az örömödre fog szolgálni jelenleg, de akkor fogod tudni mi lesz utána, s akkor nem biztos hogy örülni fogsz


Hamarosan az ENSZ minden vallást befog tiltani mert megakarja szüntetni a vallásokat, és ebbe minket is bele kell érteni, s akkor kezdődik a nagy nyomorúság mert Jehova népét meg is fogják valóban támadni és össze szednek minket, ez lesz a biblia szerint az utolsó prófécia mert utána jön Armageddon.

2014. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nézd Katy, az agresszív viselkedést rajtatok kívül senki más nem érdemelte ki nálam, ráadásul ezt ti provolkáltátok ki. Rengeteg olyan kérdést ettem fel nektek, amire nem tudtatok válaszolni és inkább bemásoltatok a kifordított bibliátokból oldalakat ami teljesen másról szólt. Bármely ép elméjű ember bekattan egy idő után, ha olyan társalgást kell lefolytatnia veletek melynek se vége se hossza ráadásul tökre nem a felvetett támával kapcsolatos, hanem már az első válasznál elkanyarodik teljesen más irányba. Ezt viszont nem csak én mondom, nagyon sokszor lehet olvasni a feltett kérdéseknél, hogy ne beszéljetek félre, mert bizony ez a szomorú tapasztalat, beszélitek a sok semmit. Figyeld meg, ha nem jehova tanuinak írják ki a kérdést SOHA nem lehet olyan felhívást látni, hogy légyszi a kérdésre válaszoljatok és ne másról kezdjetek beszélni és ez nem véletlen. Csakis a JT az aki finoman fogalmazva: semmire sem tudja a választ, csak találgat vagy olyan előre megszerkesztett írást másol be aminek semmi köze a témához.


"Úgy beszélsz mint egy inkvizítor, aki kegyetlen fellépéssel törölnél ki embereket, ha nem egyeznek a nézeteiddel. Jézus nem tanította ezt, "


- Ha már valakihez hasonlítanám magam, inkább állok közelebb Jézushoz aki ostorral kergette el a pénzváltó becstelen senkiházi népet(jelen esetben jelképesen én titeket) mint egy inkvizítorhoz aki szemellenzővel megmondja hogyan higyjen a másik ember. Én nem a hitet támadom(bár ezt már sokszor írtam de valahogy nem sikerült felfogni) hanem az elvakult vallást és a dogmákat. A biblia átírása 400 körül ugyancsak felháborító és nem is értem, hogy tudják az emberek elfogadni azt, hogy más emberek eldöntötték helyettük, mi maradhat a bibliában és mi nem. Mi az ami Istentől ihletett és mi az ami nem. Olybá tűnik a JT is pontosan ugyan ezeket az elveket közeti. Mindenkire rá akarja kényszeríteni a nézetét és azzal FENYEGETŐZIK, hogy aki nem hisz neki az majd megkeserüli mikor a jehova ítéletet hoz. Igaz is, elmondanám neked, mert magadtól soha nem jönnél rá, hogy miért is vetik meg az emberek a JT-it:


1, Mert egy utálatos nevet találtatok ki ami senkinek nem tetszik. Amint meghallja a hátán ál fel a szőr.


2, Mert a kifordított bibliából idéztek. Miért nem bizonygatjátok az igazatok a mindenki által használt jehova MENTES bibliát, amit minden hiívő készséggel elfogad? Miért kell ránk kényszeríteni ezt az utálatos névismétlést?



"Egyáltalán nem keresztény szellem az amit kimutatsz."


- Nem csoda, hisz nem vagyok keresztény. Egyetlen vallás sem tart rabláncon, szabad szellem vagyok.


"S mit tennél?

agyon lőnél, vagy felakasztanál bennünket?"


- Ugyan, ne légy ostoba. Én nem gyűlöllek, sem mint embert, sem pedig azért mert ez a vallási meggyőződésed. A butaság az ami engem dühít. A logikátlanság, mely ott van minden egyes leütött billentyű mögött ami tőletek származik. Azzal ban bajom, hogy nem tudtok érvelni, így még vitázni sem lehet veletek értelmesen. Nem tudjuk az érveinket ütköztetni, mert nincsenek érveitek.

Hogy mit tennék veletek? Felvilágosítanálak benneteket, hogy az amit veletek tesz ez a szervezet, az bujtatott irányítás. Bemutatnám más példával, hogy melyek azok a pontok, amikkel irányítani próbálnak embereket és megmutatnám, hogy ezen dolgok ugyan úgy megtalálhatóak nállatok is. Csak egy két példa:


1, Az igazságot külső forrásban nem kereshetitek, csak az ellenőrzött JT által elfogadott iratokban.


2, Felhívnám a figyelmet, hogy kiközösítéssel azoktól az emberektől váltok meg, akiknek kinyílt a szemük és segíteni próbálnának.


Ezen felül megvizsgálnám, hogy a logikai gondolkodás leépülése milyen mértékű és bizony iskolás gyerekeknek való feladatokat oldatnék meg veletek, hogy ne lehessen megvezetni titeket. Ez nem csak nekünk jó, hanem nektek is. A későbbiekben az ateisták sem tudnánka fogást találni rajtatok, ha tudnátok érvelni és logikus lenne amiről beszéltek. És melyek azok az ellentmondások amik még egy általános iskolásnak is kiszúrja a szemét de ti mégsem veszitek észre?

Pl

- a szeretet istene nem gyiklolja le az egész emberiséget, csak mert nem úgy mennek a dolgok ahogy neki tetszik. Lenne humánosabb megoldás is.


- a lélek tagadása ismét nevetséges, hisz többször meg van említve a bibliában


- az, hogy 70 évig mit csinálsz, hogyan élsz nem döntheti el, hogy az elkövetkezendő örökkévalóságban szenvedsz e vagy jól érzed magad(menny-pokol), nem reális.


- a dogmáktól meg kell szabadulni, ha elismerjük, hogy Isten teremtette a világot, abban SEHOL sem találsz dogmát, így logikátlan lenne azt feltételezni, hogy a vallás az egyetlen kivétel a világon ahol ez létezhet. A világ logikus felépítésű és működésű, a vallás nem.


- fel kellene ismerni, hogy a hit és vallás nem ugyan az. A vallás keretbe tör és meg akarja mondani, hogyan higyj. A hit a szabadságról szól, a vallás maga a börtön. A vallás nem más mint a hit fére értelmezése és ennek dogmatikus terjesztése.



Egyszerűen képtelenek vagytok felfogni azt a tényt, hogy az igazság bármennyiszer is kérdőjelezed meg igazság marad. Ti azt hiszitek, hogy nincs örök igazság ezért nem is mertek kérdéseket feltenni a hitetekkel kapcsolatban. A dogma pontosan a hazugság elfedésére jó, hisz ha megkérdőjelezed, kiderülhet, hogy nem is igaz, ezért nem szabad megkérdőjelezni. Nem hiszem el, hogy ez még sosem tűnt fel nektek.



"A Vatikán mélyen benne van banki csalásokban, gyerek kereskedelemben a világ politikai és egyéb ügyeiben, amivel el kell az ENSZ felé számolnia kellene fellépni igaz keresztényként olyan emberek ellen akik békében élnek 239. országban a biblia magas erkölcsi szabályai szerint? "


- Ez igen csak szép rágalom. Vagy bizonyítani is tudod? Ez lenne a jó jehova tanui viselkedés amit mindenkinek követnie kellene? Hazugsággal elhitelteleníteni az "ellenfelet", majd jó színben tűntetni fel magunk? Ez a leg undorítóbb viselkedés amit ember tehet és tudod hol találkozhatsz még ilyennel? A parlamentben, vagy választások előtt...


"Mit vétettünk ellened kedves barátom, hogy ilyen támadásokat indítasz ellenünk."


- A hazugság terjesztése(akár anélkül hogy tudna róla) és mások hitelének bemocskolása asszem elég arra, hogy az emberekből hasonló reakciót váltsatok ki, mint belőlem.



"Ezt tanította neked Jézus? "


- Igen, a korábban felhozott példa itt is helytálló: korbáccsal kergette el a becstelen semirekellőket.



"Még Ő maga sem hoz ítéletet az Atyja jóvá hagyása nélkül, Te milyen engedély szerint végeznél ki embereket"


- Egy újabb "füllentés". A fent említett esetnél sem hiszem, hogy előbb kikérte volna a tanácsát Istennek, mert tudta, hogy jót cselekszik. Én sem kérdezem meg apukámat a zebránál, hogy mehetek e, azért ennyire van már rálátásom a dolgokra.



"egyébként felhívom a figyelmedet ami talán az örömödre fog szolgálni jelenleg, de akkor fogod tudni mi lesz utána, s akkor nem biztos hogy örülni fogsz


Hamarosan az ENSZ minden vallást befog tiltani mert megakarja szüntetni a vallásokat, és ebbe minket is bele kell érteni, s akkor kezdődik a nagy nyomorúság mert Jehova népét meg is fogják valóban támadni és össze szednek minket, ez lesz a biblia szerint az utolsó prófécia mert utána jön Armageddon.

"


- És ne kapjon az ember agyf**szt... Nem látod, hogy ezzel is csak riogatni akarnak téged? Félelemben tartani, mert akkor az ember könyebben elvisel mindent, magasabb adó, nincstelenség, éhínség, mert azt hiszi ez itt már a vég. Ráadásul ezzel a butasággal nem a kerszetények riogatnak, hanem a Jehova tanui. Ez is nagyszerű példa arra, hogy különböztessük meg az igaz keresztényt a hamis tanuktól. Elmondom neked, hogy valóban nagy örömömre szolgálna, ha igazad lenne, de nem azért amiért te gondolod. Azért örülnék neki, mert végre megszabadulna a világ a vallás okozta káosztól és senki sem lenne korlátozva semmiben. Az ember hite szabadon szárnyalhatna és nem szabna neki határt holmi alantas kis vallás amit nem rég talált ki valami becsvágyó senkiházi. (akinek nem inge ne vegye magára) A korlát azoknak jó akik félnek megismerni az újat. Ha Isten teremtette a világot és még így Krisztus után 2014-ben is van bőven felfedezni való, akkor hogy gondolhoatja bárki is, hogy amit a hitről tudni kell, az mind le van írva egyetlen könyvben? Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de a szűklátókörűség a jehova tanuinál óriási méretekelt öltött.

2014. máj. 6. 03:41
 9/17 anonim ***** válasza:

"A Pápa?

A Vatikán mélyen benne van banki csalásokban, gyerek kereskedelemben a világ politikai és egyéb ügyeiben, amivel el kell az ENSZ felé számolnia kellene fellépni igaz keresztényként olyan emberek ellen akik békében élnek 239. országban a biblia magas erkölcsi szabályai szerint? "


Itt inkább pontokba foglalom a véleményemet, még akkor is, ha nem nekem lett címezve:


1. Miért kell egy másik egyházat szidalmazni? Mások "bűne" nem enyhíti saját bűnünket, hibáinkat.


2. Miért kellett felmagasztalni a saját felekezetedet? Sok más ország is ott van több száz országban és szépen, csendben, békében eléldegélnek, de csak ti használjátok ezt reklámként.


3. Olyan vádakat sorakoztatsz fel, mint amilyen vádak ellenetek is fenn állnak formailag. Ilyen az ENSZ tagság, ilyen a hadiipari befektetés, ilyen a tőzsdei befektetés. Szerintem te nem is ellenőrizted le az a forrást ahonnan ezeket a vádakat szedted, de mikor felétek jönnek ehhez hasonló vádak, akkor egyből emelitek a védőpajzsot, ergo elfogultak is vagytok.


A vége felé már többesszámba helyeztem a mondandómat, remélem érthető, hogy miért.

2014. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Bár már említettem, de hiába való volt, ezért nem írom le újra.

s soha nem voltunk Ensz tagok, és nem is leszünk, a Fegyver iparban pedig nincs befektetésünk.


A Tőzsdéről pedig írtuk, hogy Amerikában ugyan olyan dolog ez mint a Bankba teszed a pénzed kamatra.


De hát a vádakat úgy hiszed el ahogy akarod.

2014. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!