Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az az isten hol helyezkedik...

Mi az az isten hol helyezkedik el koordinátákat is kérek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 21:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
48%

Már bocs de én is azt mondom hogy nagyon buta vagy...

Kb. 12 éves lehetsz, én sem vagyok annyira idős (17) de azért egy kicsivel több objektív fogalmad lehetne a világról, és tágabb látókörű.

Melyik bolygón van mennyország.. Lol. Szerinted csak fizikai világ létezik?

Gondolkodj egy kicsit és talán rájössz hogy Te nem lehetsz csak hús és vér. Több vagy annál.

2010. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kérdésed eleve helytelen, mert nem tudjuk, melyik vallásról kérsz ilyesmi furcsa információkat.


Isten lélek, nem test. A lélek nem függ helytől és időtől sem. Így értelmetlen a kérdésed.

2010. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
5%

Isten nem létezik.

Ha létezne elég könnyen bizonyithatná, csak idejönne és mutatná pár "trükköt".

De ha létezik, tudom miért nem jön ide,

mert fél tölem. Ha isten létezik, akkor én vagyok a sátán.

2010. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
Szerintem Isten kb úgy viszonyul hozzánk mint mi egy 2D-s lényhez. Pofázhatjuk neki, hogy legyen 3D-s mert az milyen jó meg frankó de az meg sem érti amit mondunk nemhogy még ki is lépjen a térben. Szóval egy 7D-ben levő lényt nem is érdemes felfogni mert nem fog sikerülni. A szándékait meg végkép hülyeség mérlegelni a tartózkodási helyével együtt.
2010. márc. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
35%
Uhh bazzdmeg én nemértem, hogy mér hisztek benne? nemlétezik.. sok hüklye minden napját awwal tölti h imátkozzon meg minden oszt sehol semi ezt csk wmejik elmebeteg kitalálta h létezik oszt irt róla egy regényt ami most a biblia. elewe a bibliát a börtönben irták és a börtönbe azé sok ember meghülyült.. szwal ennyit erről...
2010. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
89%
isten a mindenható, aki hatalmas, és minket és mindent ő teremtett, fent van a mennyben ami fentebb van az univerzumnál, és fizikailag megközelíthetetlen!
2010. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
73%

"Uhh bazzdmeg én nemértem , hogy mér hisztek benne? nemlétezik.. sok hüklye minden napját awwal tölti h imátkozzon meg minden oszt sehol semi ezt csk wmejik elmebeteg kitalálta h létezik oszt irt róla egy regényt ami most a biblia. elewe a bibliát a börtönben irták és a börtönbe azé sok ember meghülyült.. szwal ennyit erről..."


Most Kazinczy, ha élne, sírva fakadna.

2010. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

Berzsenyi Dániel:

Fohászkodás

Isten! kit a bölcs lángesze fel nem ér,

Csak titkon érző lelke ohajtva sejt:

Léted világít, mint az égő

Nap, de szemünk bele nem tekinthet.

2010. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
25%

Aki tudományosan vagy művészileg képzett, annak nincs szüksége vallásra.

Johann Wolfgang von Goethe


Gyermekkoromban elszántam magam,

Hogy szólok istennek, ha van.


De nékem ő égő csipkefenyérben

Meg nem jelent, se borban és kenyérben,


Hiába vártam sóvár-irigyen,

Nem méltatott reá, hogy őt higgyem.

Karinthy Frigyes


Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.

Albert Einstein


Az erkölcs alapjához tartozik, hogy... senkitől se követeljük meg, hogy olyasmiben higgyen, amit nem lehet bebizonyítani, és ne hangoztassunk érthetetlen, a lehetséges tudás határain kívül eső állításokat.

Thomas Henry Huxley


Tehát mélységesen vallásos voltam, de 12 éves koromban ennek hirtelen vége szakadt. Azáltal, hogy sok közismert tudományos könyvet olvastam, hamarosan arra a meggyőződésre jutottam, hogy sok bibliai történet nem lehet igaz. Ez a felismerés tett gyanakvóvá minden hatalommal szemben, és ez a hozzáállás egész életemet végigkíséri.

Albert Einstein


Az ember, aki alaposan meggyőződött az okság törvényének egyetemes működéséről, egy pillanatra sem tudja elfogadni egy létező gondolatát, aki beleavatkozik az események folyamába. Számára nincs értelme a félelem vallásának, és ugyanilyen kicsi a társadalmi és erkölcsi vallásnak. Egy Isten, aki jutalmaz és büntet, elképzelhetetlen számára annál az egyszerű oknál fogva, mivel az emberi cselekedeteket külső és belső szükségletek határozzák meg, így Isten szemében az ember nem tehető felelőssé jobban, mint amennyire egy élettelen tárgy felelős azokért a mozgásokért, amelyeket végez. (...) Egy ember erkölcsi magatartása rokonszenven, neveltetésen, szociális kapcsolatokon és szükségszerűségeken kell, hogy alapuljon; semmi vallásos alap nem szükséges.

Albert Einstein

2010. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
43%
Istenre nincs egyetemes meghatározás, csupán egy szó egy bizonyos jelentéstartalommal. Az, amit ez a jelentéstartalom önmagában hordoz, pedig minden embernél más, legyen szó bárkiről. Nincs két egyforma ember, akik ugyanúgy értelmeznék Istent. Akik ezt állítják, minden bizonnyal csak bizonyos betanult tanokat vallanak. Istent keresni olyan, mint a szerelmet, a halál utánt, vagy az élet értelmét vizsgálni: csak egy személyes elképzelés valamennyi esetben, legyen az bármennyire is metafizikailag felépített és alátámasztott. Ennélfogva nem lehet tudni, hogy mi az az -isten- és hogy -hol helyezkedik el- : mert nincs rá egyetemes meghatározás, és soha nem is lesz: Mert nem lehet alkotni. Minden ember esetében más és más. Így hát senki ne az általános választ keresse, hanem az önmaga válaszát. Ez a legfontosabb.
2010. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!